Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Artisto – klasyczne malarstwo na ruchomych obrazach

0

Autor: Michał Chrzanowski

4 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Artisto to nowa aplikacja, która podobnie jak popularna Prisma, nakłada filtry imitujące obrazy słynnych malarzy. Różnica jest jedna – efekty są implementowane na filmy. Program jest bezpłatny i już dostępny na iOS i Androida.

Prisma szturmem podbiła świat aplikacji. Dzięki niej każde zdjęcie może wyglądać jak obraz, który wyszedł wprost spod pędzla malarza. Niestety, mimo kilku usprawnień wciąż brakuje w niej jednej – dla wielu istotnej – funkcji. Ciągle nie możemy nakładać filtrów artystycznych na filmy. Wprawdzie inżynierowie Prisma nad tym pracują, jednak wydaje się, że rosyjska firma My.com właśnie zadała im nokautujący cios. Zaprezentowała aplikację o nazwie Artisto, która robi dokładnie to samo co Prisma, z tą różnicą że efekty są implementowane na filmy.

 

Aplikacja jest darmowa więc warto spróbować. Jednak – podobnie jak w początkowej fazie Prisma – serwery nie wytrzymują dużego natężenia ruchu spowodowanego ogromnym zainteresowań ze strony użytkowników. Aplikacja potrafi się zawieszać lub w ogóle nie włączać. Ale gdy to zrobi otrzymamy podobny interfejs i filtry imitujące klasyczne style w malarstwie, choć nie jest ich sporo. Artisto możecie bezpłatnie pobrać z iTunes Store i Google Play.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Wiosną zeszłego roku, ze względu na epidemię Serif wystartował ze świetną promocją, umożliwiając korzystanie z próbnych wersji aplikacji Affinity przez 90 dni. Teraz...
12
1
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Powiązane artykuły