Artisto – klasyczne malarstwo na ruchomych obrazach

Artisto – klasyczne malarstwo na ruchomych obrazach

Artisto to nowa aplikacja, która podobnie jak popularna Prisma, nakłada filtry imitujące obrazy słynnych malarzy. Różnica jest jedna – efekty są implementowane na filmy. Program jest bezpłatny i już dostępny na iOS i Androida.

Prisma szturmem podbiła świat aplikacji. Dzięki niej każde zdjęcie może wyglądać jak obraz, który wyszedł wprost spod pędzla malarza. Niestety, mimo kilku usprawnień wciąż brakuje w niej jednej – dla wielu istotnej – funkcji. Ciągle nie możemy nakładać filtrów artystycznych na filmy. Wprawdzie inżynierowie Prisma nad tym pracują, jednak wydaje się, że rosyjska firma My.com właśnie zadała im nokautujący cios. Zaprezentowała aplikację o nazwie Artisto, która robi dokładnie to samo co Prisma, z tą różnicą że efekty są implementowane na filmy.

 

Aplikacja jest darmowa więc warto spróbować. Jednak – podobnie jak w początkowej fazie Prisma – serwery nie wytrzymują dużego natężenia ruchu spowodowanego ogromnym zainteresowań ze strony użytkowników. Aplikacja potrafi się zawieszać lub w ogóle nie włączać. Ale gdy to zrobi otrzymamy podobny interfejs i filtry imitujące klasyczne style w malarstwie, choć nie jest ich sporo. Artisto możecie bezpłatnie pobrać z iTunes Store i Google Play.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
0
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4