Artisto – klasyczne malarstwo na ruchomych obrazach

Artisto – klasyczne malarstwo na ruchomych obrazach

Artisto to nowa aplikacja, która podobnie jak popularna Prisma, nakłada filtry imitujące obrazy słynnych malarzy. Różnica jest jedna – efekty są implementowane na filmy. Program jest bezpłatny i już dostępny na iOS i Androida.

Prisma szturmem podbiła świat aplikacji. Dzięki niej każde zdjęcie może wyglądać jak obraz, który wyszedł wprost spod pędzla malarza. Niestety, mimo kilku usprawnień wciąż brakuje w niej jednej – dla wielu istotnej – funkcji. Ciągle nie możemy nakładać filtrów artystycznych na filmy. Wprawdzie inżynierowie Prisma nad tym pracują, jednak wydaje się, że rosyjska firma My.com właśnie zadała im nokautujący cios. Zaprezentowała aplikację o nazwie Artisto, która robi dokładnie to samo co Prisma, z tą różnicą że efekty są implementowane na filmy.

 

Aplikacja jest darmowa więc warto spróbować. Jednak – podobnie jak w początkowej fazie Prisma – serwery nie wytrzymują dużego natężenia ruchu spowodowanego ogromnym zainteresowań ze strony użytkowników. Aplikacja potrafi się zawieszać lub w ogóle nie włączać. Ale gdy to zrobi otrzymamy podobny interfejs i filtry imitujące klasyczne style w malarstwie, choć nie jest ich sporo. Artisto możecie bezpłatnie pobrać z iTunes Store i Google Play.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1