Prisma - od teraz działa także z filmami

Prisma - od teraz działa także z filmami

Gdy w lipcu zaprezentowano aplikację Prisma, która za jednym kliknięciem zamienia zdjęcia w „dzieła sztuki”, świat oszalał, a media społecznościowe zalała fala obrazów stworzonych za jej pomocą. Teraz, twórcy rozszerzają funkcjonalność o pliki filmowe.

Dawno już żadna związana z edycją zdjęć aplikacja nie wywołała takiego szumu jak Prisma, dzięki której każdy mógł przez pięć minut poczuć się jak uzdolniony malarz. Program zyskał 60 mln użytkowników w raptem 3 tygodnie. Od początku wielu zastanawiało się jak oferowane przez program efekty zaaplikować na film.

Niektórzy przerabiali wideo klatka po klatce, a w sklepach iTunes Store i Google Play pojawiła się apka Artisto, która miała być odpowiedzią na tę potrzebę. Mimo to, jej serwery szybko się przeciążały, a dodatkowo, jak to zwykle bywa z tego typu klonami, nie zdobyła aż tak dużej popularności jak oryginalna Prisma.

 

Dla twórców pierwowzoru pozostawało więc wciąż pole do popisu, które właśnie wykorzystali. Wraz z nową aktualizacją Prisma pozwala na przerabianie 15-sekundowych klipów. Na razie dostępnych jest tylko 9 filtrów, ale twórcy obiecują, że z czasem pojawią się bardziej rozbudowane funkcje edycji wideo. Co ważne, choć cały proces zajmuje trochę czasu, nie wymaga podłączenia do internetu, co było pewną wadą pierwszej wersji aplikacji.

Niestety, nie każdy będzie mógł cieszyć się nowymi funkcjami. Najnowsza aktualizacja dostępna jest na razie wyłącznie w systemie iOS, a do tego będzie działać wyłącznie na modelu iPhone 6, lub nowszym.

Uaktualnienie dostępne jest do pobrania tutaj.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2