Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Google Arts & Culture zamieni twoje zdjęcia w obrazy

0

Autor: Maciej Luśtyk

6 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Pamiętacie jeszcze aplikację Prima? Od teraz możliwość zamiany waszych zdjęć w „dzieła sztuki” oferuje także Google.

Dziś programy pozwalające nałożyć na zdjęcie „styl” danego malarza czy dzieła sztuki nie wydają się już taką rewolucją jak przed czterema laty, gdy w sklepach z aplikacjami debiutowała apka Prisma. Wtedy wielu wróżyło, że oto widzimy nieuchronnie zbliżający się koniec pracy grafików, ilustratorów i innych twórców zajmujących się obrazem.

Jak wiemy, nic takiego się nie wydarzyło, a rynek reklamy nie zaczął masowo korzystać z dobrodziejstw tego typu algorytmów. Być może dlatego, podobną funkcję udostępniło właśnie Google, w ramach aplikacji Arts & Culture, która standardowo pozwala łatwo przeglądać zasoby dzieł sztuki z całego świata, odnaleźć informacje o danych twórcach i wiele więcej. Nowa funkcja z pewnością przyciągnie do aplikacji wielu nowych użytkowników. Miejmy nadzieję, że również zainteresuje ich sztuką.

Jak to działa w praktyce?

 

Od teraz, w ramach funkcji aparatu w aplikacji znajdziecie opcję Art Transfer, która po wykonaniu zdjęcia pozwoli Wam zamienić je w grafikę, przypominającą dzieło, któregoś ze znanych malarzy. Do wybory mamy 23 filtry, które umożliwią nałożenie na zdjęcia styli m.in. Edwarda Muncha, Vincenta Van Gogha, Leonarda Da Vinci czy Fridy Coehlo. Dodatkowo, w odróżnieniu od innych aplikacji tego typu, Google Arts & Culture umożliwi aplikowanie efektu tylko do określonego obszaru zdjęcia oraz tworzenie gifów, prezentujących proces zamiany zdjęcia w „obraz”. Przy okazji przetwarzania zdjęć, będziemy mogli zapoznać się z sylwetkami autorów, których style aktualnie kopiujemy.

Minusy? Przy eksporcie zdjęć apka nakłada na obrazy znak wodny informujący o twórcy oryginalnego dzieła oraz napis z nazwą aplikacji Google Arts & Culture, co zapewnie zmniejszy potencjał użycia tych zdjęć w mediach społecznościowych. Niemniej jednak to nadal świetna zabawa, która może nas przy okazji nauczyć czegoś o sztuce.

Pobierz aplikację

Aplikację Google Arts & Culture możecie pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem blog.google.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G i S21 Ultra 5G - super wydajność, rekordowy zoom i wideo 8K
Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G i S21 Ultra 5G - super wydajność, rekordowy zoom i wideo 8K
Koreańczycy zaprezentowali najnowsze superwydajne flagowce z serii Samsung Galaxy. Otrzymujemy nowy design, świetne podzespoły i nowe możliwości w zakresie pracy foto...
2
0
Zeiss zawiązuje współpracę z Vivo - nadchodzą nowe mocne fotograficzne smartfony
Zeiss zawiązuje współpracę z Vivo - nadchodzą nowe mocne fotograficzne smartfony
Zeiss poinformował i zawiązaniu strategicznej współpracy z chińską marką Vivo. Czy właśnie rodzi się konkurencja dla najlepszych fotograficznych smartfonów na...
1
0
Apple aktualizuje iOS 14.3, wprowadzając nowy format ProRAW do iPhone'a 12 Pro i 12 Pro Max
Apple aktualizuje iOS 14.3, wprowadzając nowy format ProRAW do iPhone'a 12 Pro i 12 Pro Max
Najnowsza aktualizacja iOS dodaje możliwość fotografowania w nowym formacie ProRAW w smartfonach iPhone 12 Pro i 12 Pro Max. Dzięki niemu odzyskasz więcej szczegółów na zdjęciu podczas...
0
0
Powiązane artykuły