Google Arts & Culture zamieni twoje zdjęcia w obrazy

Autor: Maciej Luśtyk

6 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Pamiętacie jeszcze aplikację Prima? Od teraz możliwość zamiany waszych zdjęć w „dzieła sztuki” oferuje także Google.

Dziś programy pozwalające nałożyć na zdjęcie „styl” danego malarza czy dzieła sztuki nie wydają się już taką rewolucją jak przed czterema laty, gdy w sklepach z aplikacjami debiutowała apka Prisma. Wtedy wielu wróżyło, że oto widzimy nieuchronnie zbliżający się koniec pracy grafików, ilustratorów i innych twórców zajmujących się obrazem.

Jak wiemy, nic takiego się nie wydarzyło, a rynek reklamy nie zaczął masowo korzystać z dobrodziejstw tego typu algorytmów. Być może dlatego, podobną funkcję udostępniło właśnie Google, w ramach aplikacji Arts & Culture, która standardowo pozwala łatwo przeglądać zasoby dzieł sztuki z całego świata, odnaleźć informacje o danych twórcach i wiele więcej. Nowa funkcja z pewnością przyciągnie do aplikacji wielu nowych użytkowników. Miejmy nadzieję, że również zainteresuje ich sztuką.

Jak to działa w praktyce?

 

Od teraz, w ramach funkcji aparatu w aplikacji znajdziecie opcję Art Transfer, która po wykonaniu zdjęcia pozwoli Wam zamienić je w grafikę, przypominającą dzieło, któregoś ze znanych malarzy. Do wybory mamy 23 filtry, które umożliwią nałożenie na zdjęcia styli m.in. Edwarda Muncha, Vincenta Van Gogha, Leonarda Da Vinci czy Fridy Coehlo. Dodatkowo, w odróżnieniu od innych aplikacji tego typu, Google Arts & Culture umożliwi aplikowanie efektu tylko do określonego obszaru zdjęcia oraz tworzenie gifów, prezentujących proces zamiany zdjęcia w „obraz”. Przy okazji przetwarzania zdjęć, będziemy mogli zapoznać się z sylwetkami autorów, których style aktualnie kopiujemy.

Minusy? Przy eksporcie zdjęć apka nakłada na obrazy znak wodny informujący o twórcy oryginalnego dzieła oraz napis z nazwą aplikacji Google Arts & Culture, co zapewnie zmniejszy potencjał użycia tych zdjęć w mediach społecznościowych. Niemniej jednak to nadal świetna zabawa, która może nas przy okazji nauczyć czegoś o sztuce.

Pobierz aplikację

Aplikację Google Arts & Culture możecie pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem blog.google.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Nowy patent Apple. Czy w końcu zobaczymy iPhone’a z optycznym zoomem?
Nowy patent Apple. Czy w końcu zobaczymy iPhone’a z optycznym zoomem?
Apple zastrzegł w urzędzie patentowym projekt 3-krotnego zoomu optycznego w konstrukcji peryskopowej do smartfona. Jest nadzieja, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy iPhone’a z podobnym...
2
Plotki na temat współpracy Samsunga i Olympusa nabierają kształtu
Plotki na temat współpracy Samsunga i Olympusa nabierają kształtu
Kolejne doniesienia potwierdzają kwietniowe plotki na temat aparatów Olympusa, które mają pojawić się w kolejnych generacjach smartfonów Samsung Galaxy. Model S22 ma...
13
Dron w smartfonie? Vivo już nad tym pracuje
Dron w smartfonie? Vivo już nad tym pracuje
W smartfonie chcemy mieć wszystko, więc Vivo chce w nim zmieścić drona. Nowy patent chińskiego koncernu to projekt zintegrowanego z telefonem malutkiego drona. Czy to ma szansę się udać?
9
Powiązane artykuły