Thypoch Simera 28 mm f/1.4 i 35 mm f/1.4 - nowa marka w segmencie obiektywów manualnych

Autor: Maciej Luśtyk

6 Listopad 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

W świecie manualnej optyki zadebiutowała nowa marka. Obiektywy Thypoch mają łączyć w sobie elegancki design, precyzyjne wykonanie i dobrej jakości optykę, będąc ciekawą konkurencją dla klasycznych konstrukcji Leiki.

Ostatnie lata to coraz większy ścisk na rynku optyki. Do niewielkiego grona producentów obiektywów, których znamy od lat, w krótkim czasie dołączyła rzesza nowych firm optycznych z chińskim rodowodem. Rzadko kiedy są to jednak konstrukcje od początku celują w segment premium. A tak właśnie jest w przypadku nowej marki Thypoch.

Nowa alternatywa dla Voigtlandera?

Thypoch to również produkcja z Kraju Środka, ale pozycjonowana jako konkurencja dla dopracowanych optycznie i konstrukcyjnie modeli Leiki i Voigtlandera. Pierwsze obiektywy w ofercie oferują mocowanie Leica M i charakteryzują się eleganckim designem, zaawansowaną optyką i oryginalnymi rozwiązaniami.

Na chwilę obecną w katalogu marki Thypoch znajdują się dwa modele: Simera 28 f/1.4 ASPH i Simera 35 mm f/1.4 ASPH bliźniaczo podobne jasne stałki, które chciałyby stać się podstawowym szkłem dla osób zaintersowanych streetem, reportażem czy dokumentem.

Obiektywy wykorzystują układu 11 soczewek w 7 grupach (model 28 mm) oraz 9 soczewek w 5 grupach (model 35 mm) i wyposażone są w w aż 14-listkowe przysłony, które zapewniać mają przyjemne i bardzo plastyczne rozmycie nieostrości, z okrągłym bokeh. Obydwa modele wykorzystują soczewki asferyczne i miały zostać zaprojektowane pod kątem utrzymywania wysokiej rozdzielczości na krótkich odległościach ostrzenia (minimum to odpowiednio 40 i 45 cm dla modeli 28 i 35 mm) i minimalizacji występowania aberracji chromatycznej.

Nowe szkła mogą pochwalić się także elegancką, metalową i kompaktową obudową - obiektywy mierzą 55 x 69 mm i 50,8 x 65 mm przy wadze 330 i 350 g. Szkła oferują wsparcie dla systemu dalmierza, głęboko frezowane pierścienie przysłony a’la voigtlander i podkładki pod kciuka na pierścieniu ostrości. Mogą też pochwalić się oryginalną skalą odległości, która ma za zadanie wygodniej uświadomić fotografującym, jak przy danej kombinacji przysłony i odległości ostrzenia będzie prezentować się głębia ostrości.

Cena i dostępność

Obiektywy Thypoch Simera zadebiutują na rynku w grudniu w cenie 700 dolarów za każdy z modeli  (ok. 3000 zł).

Polskiej ceny ani dostępności na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie thypoch.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
Pierwszy chiński długi teleobiektyw doczekał się nowych wariantów mocowania. Od teraz zakupimy go także w wersjach do lustrzanek Canon i Nikon oraz bezlusterkowców Fujifilm X i...
5
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Powiązane artykuły