Voigtlander Nokton 35 mm f/0.9 X - najjaśniejszy obiektyw do Fujifilm X

Autor: Maciej Luśtyk

14 Lipiec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Voigtlander prezentuje kolejny super jasny obiektyw z serii Nokton. Tym razem jest to najjaśniejszy obiektyw standardowy do systemu Fujifilm X.

Czujecie, że aparaty Fujifilm ograniczają was pod względem rozmycia nieostrości lub pracy w słabym świetle. Receptę na wasze problemy ma Voigtlander z nowym obiektywem Nokton 35 mm f/0.9 X, który jednocześnie obejmuje prowadzenie w wyścigu i miano najjaśniejszego obiektywu w tym systemie.

Superjasny i kompaktowy. Nowy Nokton będzie jedną z najciekawszych portretówek w systemie X

Voigtlander Nokton 35 mm f/0.9 X zbudowany jest na bazie 20 soczewek w 8 grupach (w tym jedna soczewka asferyczna GA) oraz 12-listkowej przysłony i według producenta charakteryzuje się świetną ostrością oraz wyjątkowo plastycznym rozmyciem nieostrości. A to wszystko, jak zawsze w przypadku Voigtlandera, w kompaktowej, w pełni metalowej wytrzymałej obudowie.

To obiektyw w pełni manualny, ale dzięki systemowi elektroniki komunikuje się z aparatem, pozwalając zapisać pełne dane EXIF, wygodnie pracować w trybach preselekcji i dostarczając niezbędne dane do systemu stabilizacji czy korekcji paralaksy (w modelach X-Pro). Precyzyjne ręczne ostrzenie zagwarantuje nam z kolei duży, głęboko frezowany pierścień ostrości. Minimalna odległość ogniskowania to zaś 35 cm.

Szkło mierzy 72,7 x 64,9 mm i waży 492 g. Na przednią soczewkę nakręcimy filtry w rozmiarze 62 mm. Całość zapowiada się na świetny kąsek dla portrecistów i dokumentalistów.

Cena i dostępność

Obiektyw Voigtlander Nokton 35 mm f/0.9 X trafi do sprzedaży w sierpniu 2023 roku. Ceny niestety jeszcze nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie cosina.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
3
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma prezentuje drugą generację standardowego reporterskiego zoomu do aparatów bezusterkowych Sony E i L-Mount. Nowa Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II Art to usprawnienia w każdym...
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)