Voigtlander Nokton 35 mm f/0.9 X - najjaśniejszy obiektyw do Fujifilm X

Autor: Maciej Luśtyk

14 Lipiec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Voigtlander prezentuje kolejny super jasny obiektyw z serii Nokton. Tym razem jest to najjaśniejszy obiektyw standardowy do systemu Fujifilm X.

Czujecie, że aparaty Fujifilm ograniczają was pod względem rozmycia nieostrości lub pracy w słabym świetle. Receptę na wasze problemy ma Voigtlander z nowym obiektywem Nokton 35 mm f/0.9 X, który jednocześnie obejmuje prowadzenie w wyścigu i miano najjaśniejszego obiektywu w tym systemie.

Superjasny i kompaktowy. Nowy Nokton będzie jedną z najciekawszych portretówek w systemie X

Voigtlander Nokton 35 mm f/0.9 X zbudowany jest na bazie 20 soczewek w 8 grupach (w tym jedna soczewka asferyczna GA) oraz 12-listkowej przysłony i według producenta charakteryzuje się świetną ostrością oraz wyjątkowo plastycznym rozmyciem nieostrości. A to wszystko, jak zawsze w przypadku Voigtlandera, w kompaktowej, w pełni metalowej wytrzymałej obudowie.

To obiektyw w pełni manualny, ale dzięki systemowi elektroniki komunikuje się z aparatem, pozwalając zapisać pełne dane EXIF, wygodnie pracować w trybach preselekcji i dostarczając niezbędne dane do systemu stabilizacji czy korekcji paralaksy (w modelach X-Pro). Precyzyjne ręczne ostrzenie zagwarantuje nam z kolei duży, głęboko frezowany pierścień ostrości. Minimalna odległość ogniskowania to zaś 35 cm.

Szkło mierzy 72,7 x 64,9 mm i waży 492 g. Na przednią soczewkę nakręcimy filtry w rozmiarze 62 mm. Całość zapowiada się na świetny kąsek dla portrecistów i dokumentalistów.

Cena i dostępność

Obiektyw Voigtlander Nokton 35 mm f/0.9 X trafi do sprzedaży w sierpniu 2023 roku. Ceny niestety jeszcze nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie cosina.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)