Voigtlander Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 wchodzi na polski rynek

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Kwiecień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Manualny klasyk w odsłonie retro wchodzi do sklepów. Voigtlander Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 to mały i lekki obiektyw z mocowaniem Leica M, ale dostępny aż w trzech wersjach, różniących się budową i kolorem.

Nokton Vintage Line 35 mm f/1,5 to pełnoklatkowy obiektyw manualny zaprojektowany do współpracy z dalmierzowymi aparatami systemu Leica M. Stanowi połączenie najnowszej myśli technologicznej z analogowym stylem.

Klasyk z analogową duszą

Nokton czyli “noc” zalicza się on do linii superjasnych obiektywów, umożliwiających pracę nawet przy minimalnej ilości światła zastanego. Pierścień przysłony pozwala na skokową zmianę jej wartości co 1/2 stopnia EV w przedziale od f/1,5 do f/16. Dzięki dużej jasności pozwala uzyskać płytką głębię ostrości z plastycznym rozmyciem, ale po przymknięciu bokeh nie traci swoich walorów dzięki okrągłej, aż 12-listkowej przysłonie.

Ogniskowa 35 mm to klasyka gatunku. Pozwoli uwiecznić zarówno wspaniałe zdjęcia portretowe, jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Obiektyw znajdzie zastosowanie w filmowaniu oraz fotografii ulicznej, reportażowej lub produktowej.

Najwyższa jakość wykonania, bo to przecież Voigtlander

Voigtlander Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 wykonany jest z najwyższą starannością, zarówno pod kątem optycznym, jak i mechanicznym.

Układ optyczny składa się z 9 soczewek w 6 grupach, wśród których znajdziemy 2 soczewki obustronnie asferyczne, które pozwoliły projektantom zachować niewielki wymiary (53 x 36 mm) przy jednoczesnych wysokich osiągach optycznych.

Dostępny jest za to w dwóch wersjach, różniących się materiałem z jakiego wykonany jest tubus obiektywu. Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 - Typ I, stworzony z myślą o komforcie i lekkości, posiada ważący zaledwie 188 g aluminiowy tubus pomalowany na czarno.

Natomiast Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 Typ II to trwałość i elegancja, wynikające z użytego przy budowie mosiądzu. Z tego też powodu ta wersja jest cięższa i waży 284 g. Ponadto obiektyw w wersji II dostępny będzie w dwóch wariantach kolorystycznych - czarnej oraz srebrnej.

W efekcie ten sam obiektyw możemy kupić w jednej z trzech wersji.

Voigtlander Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 - cena i dostępność

Wszystkie trzy wersje obiektywu Voigtlander Nokton Vintage Line 35 mm f/1.5 są już w sprzedaży. Cena wersji I to 4799 zł, natomiast II (tak czarnego, jak i srebrnego) to 4 999 zł. Choć dostępny jest z mocowaniem Leica M, przy użyciu odpowiedniego adaptera bagnetowego założyć można go na dowolnym aparacie bezlusterkowym Canon R, Fujifilm X, Nikon Z, Sony E czy Micro 4/3.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
0
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły