Yongnuo zapowiada obiektywy do Fujifilm X - tanie, jasne stałki na horyzoncie

Autor: Maciej Luśtyk

4 Kwiecień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Do niedawna system Fujifilm X mógł być uznawany za drogi. Dzięki zainteresowaniu zewnętrznych producentów wreszcie się to zmienia, a nowe obiektywy Yongnuo mogą rekordowo obniżyć próg wejścia do systemu.

Obiektywy Yongnuo to temat dość kontrowersyjny. Pomimo nielicznymi wyjątkami nie mają do zaoferowania zbyt wiele w zakresie jakości obrazu, ale… należą też do najtańszych obiektywów na rynku, będących ciekawą propozycją dla początkujących i mniej zamożnych hobbystów na wypróbowanie jaśniejszych obiektywów o różnych ogniskowych.

Jeśli właśnie tego brakowało Wam w systemie Fujifilm X, to mamy dobrą wiadomość. Yonguno oficjalnie zapowiedziało, to co od pewnego czasu pojawiało się w branżowych plotkach - firma wchodzi w system Fujifilm X i już niebawem zaprezentuje do niego nowe obiektywy.

Trzy obiektywy Yongnuo do Fujifilm X

Co ciekawe, Yonguo od razu zadebiutuje tercetem szkieł, który stanie się konkurencją dla oferty marki Viltrox. Choć jak na razie producent nie podaje parametrów nadchodzących obiektywów, z donosów wiadomo, że będą to modele 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4, czyli odpowiedniki pełnoklatkowych modeli 35, 50 i 85 mm.

Biorąc pod uwagę, że dokładnie takimi samymi modelami w systemach APS-C debiutował Viltrox każe nam zadać pytanie czy aby przypadkiem nie są to konstrukcje OEM-owe, na które licencję może wykupić dowolny producent. Jeśli chińczykom uda się zamknąć jakość Viltroxa w jeszcze tańszych korpusach możemy mieć do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją. Zwłaszcza, że najprawdopodobniej szkła pojawią się także w wersjach z innymi mocowaniami, a dodatkowo wydają się oferować całkiem rozbudowaną ergonomię. Na pierwszych zdjęciach z przecieków widzimy m.in. fizyczny pierścień przysłony i zestaw przycisków funkcyjnych.

Premiera w 2023 roku

O tym wszystkim przekonamy się zapewne już niebawem. Premiera obiektywów odbyć ma się bowiem w najbliższych miesiącach.

Źródło: photorumors.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena - wzorowa ostrość, perfekcyjne bokeh
Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena - wzorowa ostrość, perfekcyjne bokeh
Nikon podnosi poprzeczkę w temacie obiektywów portretowych. Najnowszy model 135 mm f/1.8, ochrzczony mianem „Plena” oferować ma imponującą jakość optyczną i być nowym obiektem...
16
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
Chiński producent optyki zaprezentował niecodzienną premier. TTartisan 500 mm f/6.3 to pierwszy współczesny długi teleobiektyw z Kraju Środka - prawdopodobnie nie porazi nas jakością,...
7
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon zapowiada premierę nowego tajemniczego obiektywu (lub całej serii) o nazwie „Plena”. Czy będzie to kolejna wysokiej kasy portretówka pokroju modelu Noct?
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)