Adapter manualny do obiektywów Samyang V-AF - precyzyjna kontrola ostrości dla wymagających filmowców

Autor: Maciej Luśtyk

3 Marzec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Samyang prezentuje specjalny adapter do obiektywów V-AF, który pozwoli na precyzyjne ręczne ustawianie ostrości w wymagających produkcjach wideo. To jednak tylko jedna z jego możliwości.

Zaprezentowane we wrześniu obiektywy Samyang V-AF to pierwsze filmowe stałki do bezlusterkowców, wyposażone w układ AF. Do tego są bardzo przystępnie wycenione, dzięki czemu stają się bardzo atrakcyjną propozycją dla początkujących i średnio zaawansowanych twórców wideo. Profesjonalistów zniechęcać mogła jednak nieco ograniczona ergonomia jak na obiektyw filmowym. Producent chce to zmienić, prezentując specjalny adapter V-AF MF Adapter.

Wszystkie funkcje obiektywu kinematograficnzego w kompaktowej formie

Adapter do obiektywów Samyang V-AF dodaje duży, wygodny i precyzyjny pierścień do ręcznego ustawiania ostrości. Adapter łatwo mocuje się w przedniej części każdego obiektywu V-AF dając filmowcom i wideofilmowcom pełną kontrolę nad focusem.

Adapter do ustawiania ostrości posiada podwójną skalę ze stopami i metrami a precyzyjna regulacja ostrości może być dokonywana przy płynnym obrocie o 300°. Pierścień ostrości ma standard przemysłowy 0,8 mod i może być połączony z dowolnym follow focusem.

Przeczytaj także:
Samyang zapowiada "pierwszą na świecie" serię obiektywów filmowych z AF

Samyang V-AF to nowa seria pełnoklatkowych obiektywów filmowych. Co ciekawe, tym razem są to obiektywy z autofokusem, stworzone z myślą o współczesnych twórcach średniego segmentu, którzy podczas pracy często korzystają z systemów automatyki. [Czytaj więcej]

Co więcej, po założeniu adaptera, pierścień MF po stronie obiektywu może być używany jako pierścień przysłony. Mamy też lampkę tally z przodu, która pozwoli fotografowi łatwo zorientować się, czy aparat jest w stanie nagrywania czy czuwania. Z kolei średnica przedniego elementu (95 mm) umożliwi mocowanie standardowych matte boxów.

Dzięki nowemu adapterowi możliwe jest posiadanie wszystkich funkcji konwencjonalnego obiektywu kinowego, ale w kompaktowym formacie. W połączeniu z obiektywami serii Samyang V-AF całkowita waga zestawu wyniesie tylko 430 g.

Kluczowe dane techniczne:

  • Standardowa średnica 95 mm zapewnia kompatybilność z matte box
  • Standard branżowy 0,8 Mod na pierścieniu ostrości
  • Wbudowana lampa Tally
  • Podwójna skala z stopami i metrami
  • Kąt obrotu 300°
  • Mechaniczny MF

Cena i dostępność

Adapter Samyang V-AF MF trafi do sprzedaży w marcu 2023 roku w cenie 2490 zł.

Więcej informacji o obiektywach V-AF znajdziecie na stronie samyanglens.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikon poszerza portfolio obiektywów niepełnoklatkowych. Zaprezentowany właśnie Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 będzie odpowiednikiem klasycznej 35-tki, lubianej wśród fotografów za uniwersalność.
0
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiedział rozszerzenie katalogu filmowej optyki o jasny model 65 mm T1.5, czym uzupełni lukę w zakresie krótkich portretowych teleobiektywów.
5
AstrHori 18 mm f/8 2:1 Periscope Probe - pierwszy obiektyw typu probe do APS-C
AstrHori 18 mm f/8 2:1 Periscope Probe - pierwszy obiektyw typu probe do APS-C
Chiński producent rozszerza ofertę o kolejny unikalny obiektyw typu probe. Tym razem stworzony specjalnie z myślą o użytkownikach aparatów APS-C.
6
Powiązane artykuły