Laowa 65 mm f/2.8 2x Macro APO - niedrogie makro do bezlusterkowców APS-C

Autor: Maciej Luśtyk

27 Styczeń 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Obiektywy makro tworzone specjalnie z myślą o użytkownikach aparatów z matrycami formatu APS-C to raczej rzadkość. Najnowsza Laowa 65 mm f/2.8 2x Macro APO pretenduje do miana najciekawszego modelu z tego segmentu.

Najnowszy manualny obiektyw Laowa 65 mm f/2.8 2x Macro APO wydaje się spełnieniem marzeń fotografów makro pracujących na bezlusterkowcach z mniejszymi matrycami. Nie dość, że bardziej kompaktowe od swoich pełnoklatkowych odpowiedników, szkło oferuje duże, użyteczne powiększenie (2:1), ogniskową, która okaże się przydatna także w portrecie (ekwiwalent 100 mm) i stosunkowo przystępną cenę.

Dobre makro na każdą kieszeń

Na konstrukcję optyczną obiektywu składa się 14 soczewek w 10 grupach. Otrzymujemy też trzy elementy wykonane ze szkła o obniżonej dyspersji. Według producenta taki układ zaoferować ma nam optymalną jakość obrazu przy niemal całkowitym wyeliminowaniu aberracji chromatycznej. Dobrze prezentuje się także minimalna odległość ostrzenia wynosząca 17 cm oraz możliwość nakręcenia niewielkich filtrów w rozmiarze 52 mm.

Tubus obiektywu jak zwykle wykonany został z metalu, ale jak w większości konstrukcji Laowa, nie uświadczymy tu uszczelnień ani styków pozwalających na komunikacje aparatu z obiektywem. Podczas pracy będziemy więc w zupełności zdani na tryb manualny.

Obiektyw mierzy 100 x 57 mm przy wadze 335 g.

Zdjęcia przykładowe

Poniżej możecie zobaczyć kilka oficjalnych zdjęć przykładowych wykonanych obiektywem, udostępnionych przed producenta. Niestety nie są to sample w pełnej rozdzielczości.

Cena i dostępność

Obiektyw dostępny jest w wersjach z bagnetami Sony, Canon EOS-M i Fujifilm X. Na stronie producenta możemy kupić go w cenie 400 dolarów (około 1500 zł). Na razie nie wiemy w jakiej cenie szkło będzie oferowane w polskiej dystrybucji.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem venuslens.net.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)