Szerokokątne nowości Venus Optics do filmowania już w sprzedaży

0

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Do Mikro Cztery Trzecie, pod APS-C i pełną klatkę - trzy najnowsze ultraszerokokątne obiektywy kinematograficzne Laowa trafiły do sklepów. Sprawdźcie polskie ceny.

Po udanym obiektywie Laowa 12 mm T2,9 Zero-D Cine, przyszedł czas na trzy nowe modele Venus Optics Laowa: 7,5 mm T2,1 Cine do systemu Micro 4/3, 9 mm T/2,9 Zero-D Cine do Fujifilm X i Sony E oraz 15 mm T2,1 Zero-D do Sony E. O ich premierze pisaliśmy w czerwcu ("Venus Optics Laowa prezentuje 3 nowe ultraszerokokątne obiektywy filmowe"), teraz są już dostępne w sprzedaży.

Szeroko, lekko, kompaktowo...

Venus Optics Laowa 7,5 mm T2,1 Cine powstał w oparciu o fotograficzny odpowiednik. Przy kącie widzenia 110°, przysłonie T2.1 i ogniskowej 7,5 mm, jest on obecnie najszerszym obiektywem do systemu Micro 4/3 na rynku. Z racji mocowania, docenić go powinni zwłaszcza użytkownicy kamer takich jak Blackmagic Pocket 4K, Panasonic G5 czy też Z-Cam E2.

Venus Optics Laowa 9 mm T2,9 Zero-D Cine to niewielki i poręczny obiektyw, który pokrywa pole obrazowe Super 35mm, oferując praktycznie zerową dystorsję. Doskonale sprawdzi się w połączeniu z małymi kamerami lub filmującymi aparatami z matrycami APS-C. Waży zaledwie 247 g i ostrzy już przy 12 cm od tematu.

Venus Optics Laowa 15 mm T2,1 Zero-D to z kolei pełnoklatkowa konstrukcja dostępna obecnie w wersji z bagnetem Sony E. Jest wyjątkowo jasny, a dzięki konstrukcji Zero-D, jest prawie całkowicie pozbawiony dystorsji, przez co idealnie sprawdzi się podczas nagrywania komercyjnych materiałów architektonicznych, krajobrazowych oraz ujęć z lotu ptaka.

Obiektywy zostały oczywiście wyposażone w standardowe zębatki regulacji ostrości i przysłony, do których łatwo podłączymy systemy follow focus.

Cena i dostępność

Wszystkie trzy nowości, o których tu piszemy są już dostępne w sprzedaży. Obiektyw Venus Optics Laowa 7,5 mm T2,1 Cine z mocowaniem MFT Cine, a także Venus Optics Laowa 9 mm T2,9 Zero-D Cine do Sony E lub Fujifilm X kosztują 3199 zł, natomiast 6399 zł przyjdzie nam zapłacić za Venus Optics Laowa 15 mm T2,1 Zero-D z bagnetem Sony E.

Więcej informacji o obiektywach filmowych producenta znajdziecie na stronie laowacine.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)