Szerokokątne nowości Venus Optics do filmowania już w sprzedaży

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Do Mikro Cztery Trzecie, pod APS-C i pełną klatkę - trzy najnowsze ultraszerokokątne obiektywy kinematograficzne Laowa trafiły do sklepów. Sprawdźcie polskie ceny.

Po udanym obiektywie Laowa 12 mm T2,9 Zero-D Cine, przyszedł czas na trzy nowe modele Venus Optics Laowa: 7,5 mm T2,1 Cine do systemu Micro 4/3, 9 mm T/2,9 Zero-D Cine do Fujifilm X i Sony E oraz 15 mm T2,1 Zero-D do Sony E. O ich premierze pisaliśmy w czerwcu ("Venus Optics Laowa prezentuje 3 nowe ultraszerokokątne obiektywy filmowe"), teraz są już dostępne w sprzedaży.

Szeroko, lekko, kompaktowo...

Venus Optics Laowa 7,5 mm T2,1 Cine powstał w oparciu o fotograficzny odpowiednik. Przy kącie widzenia 110°, przysłonie T2.1 i ogniskowej 7,5 mm, jest on obecnie najszerszym obiektywem do systemu Micro 4/3 na rynku. Z racji mocowania, docenić go powinni zwłaszcza użytkownicy kamer takich jak Blackmagic Pocket 4K, Panasonic G5 czy też Z-Cam E2.

Venus Optics Laowa 9 mm T2,9 Zero-D Cine to niewielki i poręczny obiektyw, który pokrywa pole obrazowe Super 35mm, oferując praktycznie zerową dystorsję. Doskonale sprawdzi się w połączeniu z małymi kamerami lub filmującymi aparatami z matrycami APS-C. Waży zaledwie 247 g i ostrzy już przy 12 cm od tematu.

Venus Optics Laowa 15 mm T2,1 Zero-D to z kolei pełnoklatkowa konstrukcja dostępna obecnie w wersji z bagnetem Sony E. Jest wyjątkowo jasny, a dzięki konstrukcji Zero-D, jest prawie całkowicie pozbawiony dystorsji, przez co idealnie sprawdzi się podczas nagrywania komercyjnych materiałów architektonicznych, krajobrazowych oraz ujęć z lotu ptaka.

Obiektywy zostały oczywiście wyposażone w standardowe zębatki regulacji ostrości i przysłony, do których łatwo podłączymy systemy follow focus.

Cena i dostępność

Wszystkie trzy nowości, o których tu piszemy są już dostępne w sprzedaży. Obiektyw Venus Optics Laowa 7,5 mm T2,1 Cine z mocowaniem MFT Cine, a także Venus Optics Laowa 9 mm T2,9 Zero-D Cine do Sony E lub Fujifilm X kosztują 3199 zł, natomiast 6399 zł przyjdzie nam zapłacić za Venus Optics Laowa 15 mm T2,1 Zero-D z bagnetem Sony E.

Więcej informacji o obiektywach filmowych producenta znajdziecie na stronie laowacine.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych szkieł AF
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych...
Samyang prezentuje najnowszego reprezentanta linii V-AF - kompaktowych obiektywów filmowych wyposażonych w silniki autofokusu. Tym razem to obiektyw o ogniskowej 100 mm, który idealnie...
6
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
W ostatnich miesiącach coraz więcej chińskich firm wkracza do segmentu obiektywów automatycznych. Już niebawem do tego grona dołączy Laowa - jedna z największych i najbardziej...
17
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)