Szerokokątne nowości Venus Optics do filmowania już w sprzedaży

0

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Do Mikro Cztery Trzecie, pod APS-C i pełną klatkę - trzy najnowsze ultraszerokokątne obiektywy kinematograficzne Laowa trafiły do sklepów. Sprawdźcie polskie ceny.

Po udanym obiektywie Laowa 12 mm T2,9 Zero-D Cine, przyszedł czas na trzy nowe modele Venus Optics Laowa: 7,5 mm T2,1 Cine do systemu Micro 4/3, 9 mm T/2,9 Zero-D Cine do Fujifilm X i Sony E oraz 15 mm T2,1 Zero-D do Sony E. O ich premierze pisaliśmy w czerwcu ("Venus Optics Laowa prezentuje 3 nowe ultraszerokokątne obiektywy filmowe"), teraz są już dostępne w sprzedaży.

Szeroko, lekko, kompaktowo...

Venus Optics Laowa 7,5 mm T2,1 Cine powstał w oparciu o fotograficzny odpowiednik. Przy kącie widzenia 110°, przysłonie T2.1 i ogniskowej 7,5 mm, jest on obecnie najszerszym obiektywem do systemu Micro 4/3 na rynku. Z racji mocowania, docenić go powinni zwłaszcza użytkownicy kamer takich jak Blackmagic Pocket 4K, Panasonic G5 czy też Z-Cam E2.

Venus Optics Laowa 9 mm T2,9 Zero-D Cine to niewielki i poręczny obiektyw, który pokrywa pole obrazowe Super 35mm, oferując praktycznie zerową dystorsję. Doskonale sprawdzi się w połączeniu z małymi kamerami lub filmującymi aparatami z matrycami APS-C. Waży zaledwie 247 g i ostrzy już przy 12 cm od tematu.

Venus Optics Laowa 15 mm T2,1 Zero-D to z kolei pełnoklatkowa konstrukcja dostępna obecnie w wersji z bagnetem Sony E. Jest wyjątkowo jasny, a dzięki konstrukcji Zero-D, jest prawie całkowicie pozbawiony dystorsji, przez co idealnie sprawdzi się podczas nagrywania komercyjnych materiałów architektonicznych, krajobrazowych oraz ujęć z lotu ptaka.

Obiektywy zostały oczywiście wyposażone w standardowe zębatki regulacji ostrości i przysłony, do których łatwo podłączymy systemy follow focus.

Cena i dostępność

Wszystkie trzy nowości, o których tu piszemy są już dostępne w sprzedaży. Obiektyw Venus Optics Laowa 7,5 mm T2,1 Cine z mocowaniem MFT Cine, a także Venus Optics Laowa 9 mm T2,9 Zero-D Cine do Sony E lub Fujifilm X kosztują 3199 zł, natomiast 6399 zł przyjdzie nam zapłacić za Venus Optics Laowa 15 mm T2,1 Zero-D z bagnetem Sony E.

Więcej informacji o obiektywach filmowych producenta znajdziecie na stronie laowacine.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Leica Vario-Elmarit SL 24-70 mm f/2.8 ASPH - uniwersalny zoom do bezlusterkowców L-Mount
Leica Vario-Elmarit SL 24-70 mm f/2.8 ASPH - uniwersalny zoom do bezlusterkowców L-Mount
Leica prezentuje popularny zoom 24-70 mm, który wzbogaca ofertę systemu L-Mount (Leica, Panasonic, Sigma) i obiecuje stać się idealnym kompanem dla bezlusterkowych...
4
0
Venus Optics Laowa Argus 33 mm f/0.95 CF APO - superjasny ekwiwalent 50 mm do bezlusterkowców APS-C
Venus Optics Laowa Argus 33 mm f/0.95 CF APO - superjasny ekwiwalent 50 mm do bezlusterkowców APS-C
Na rynku debiutuje długo oczekiwana linia Argus, wśród której znajdziemy jasne manualne obiektywy stałoogniskowe do współczesnych bezlusterkowców. Na początek...
2
2
Irix 11 mm f/4 - test obiektywu
Irix 11 mm f/4 - test obiektywu
Irix 11 mm f/4 to jeden z najszerszych obiektywów szerokokątnych na rynku, który obiecuje profesjonalne rezultaty w przystępnej cenie. Sprawdziliśmy, jak wypada w...
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)