Krótko

Laowa wprowadza kolejne szkła do systemów Nikon Z i Canon RF

Autor: Maciej Luśtyk

22 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Oferta bezlusterkowych systemów firm Canon i Nikon właśnie poszerzyła się o dwa ciekawe manualne szkła z oferty Venus Optics - Laowa 11 mm f/4.5 FF RL i Laowa 65mm f/2.8 2x Macro APO.

Obydwa ze szkieł, które doczekały się nowych wariantów nie są bynajmniej pokazywane po raz pierwszy. Kierowany do użytkowników aparatów APS-C model Laowa 65mm f/2.8 2x Macro APO pojawił się na rynku już rok temu, a ultraszerokokątny obiektyw Laowa 11 mm f/4.5 FF RL poznaliśmy w ostatnie lato. Niemniej jednak w systemach Nikon Z i Canon RF wprowadzają funkcjonalność, której nie oferowały do tej pory pozycje natywne.

Laowa 11 mm f/4.5 FF RL - najszerszy obiektyw w systemie Canon RF

W przypadku obiektywu Laowa 11 mm f/4.5 FF RL otrzymujemy najszerszy kąt widzenia w systemie oraz oczywiście niezwykle kompaktową budowę z możliwością nakręcenia zwykłych filtrów kołowych.

Laowa 65mm f/2.8 2x Macro APO - pierwszy takie makro do Nikon Z

Z modelu Laowa 65mm f/2.8 2x Macro APO skorzystają natomiast nikoniarze używający amatorskiego Nikona Z50, lub też wyższych modeli w trybie APS-C, którym obiektyw zaoferuje ekwiwalent 100 mm, czyli okolice najbardziej popularnych ogniskowych w fotografii makro. Jest to też pierwszy typowy obiektyw makro, który podepniemy do korpusów Nikon Z bez przejściówek.

Cena i dostępność

To wszystko jak zwykle w przypadku szkieł Laowa w atrakcyjnych cenach. Za model Laowa 65mm f/2.8 2x Macro APO musimy obecnie zapłacić 1899 zł, natomiast szkło Laowa 11 mm f/4.5 FF RL to wydatek rzędu 3650 zł.

Na razie nie wiemy jeszcze kiedy nowe warianty mocowań pojawią się na polskim rynku.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Chiopt Extremer 28-85 mm T3.2 - nowy chiński gracz na rynku filmowej optyki
Chiopt Extremer 28-85 mm T3.2 - nowy chiński gracz na rynku filmowej optyki
Chiński producent rozwiązań optycznych dla przemysłu zaprezentował swój pierwszy obiektyw kinematograficzny. To pełnoklatkowy zoom o uniwersalnym zasięgu, który...
5
Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 - kompaktowy manualny szeroki kąt w klimacie retro
Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 - kompaktowy manualny szeroki kąt w klimacie retro
Cosina prezentuje nowy manualny obiektyw szerokokątny Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 przeznaczony do lustrzanek z mocowaniem Nikon F. Szkło może pochwalić...
5
Canon RF 16 mm f/2.8 STM - tani i szerokokątny obiektyw do bezlusterkowców EOS R
Canon RF 16 mm f/2.8 STM - tani i szerokokątny obiektyw do bezlusterkowców EOS R
Jest lekki, poręczny i niedrogi. Canon prezentuje RF 16 mm f/2.8 STM, nowy szerokokątny obiektyw, który ma odpowiadać potrzebom wideoblogerów i fotografów zajmujących się krajobrazem,...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)