Krótko

4 kolejne obiektywy Laowa dostępne z mocowaniem L-Mount. Czy to zapowiedź nowych aparatów APS-C w systemie?

Autor: Maciej Luśtyk

12 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent optyki rozszerza swoją ofertę o szkła do bezlusterkowców Panasonic, Sigma i Leica. Czy to kolejny znak zapowiadający nowe aparaty APS-C?

Cztery kolejne obiektywy z oferty Laowa od teraz dostępne będą także z bagnetem L-Mount, który wykorzystują bezlusterkowce firm Panasonic, Sigma i Leica. Wśród modeli dostępnych w ofercie znajdziemy szkła: Laowa 25 mm f/2.8 2,5–5x Ultra Macro, Laowa 24 mm f/14 2x Macro Probe, Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D i Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye.

Co ciekawe, dwie ostatnie pozycje nie są obiektywami pełnoklatkowymi, co może sugerować dwie rzeczy. Albo udostępniane są one z myślą o filmowcach, rejestrujących wideo w trybach APS-C (Super 35), albo już niebawem w systemie L pojawią się nowe bezlusterkowce z mniejszą matrycą. Oczywiście mocowanie to wykorzystują także modele Leica CL i Leica T (TL), ale teoria, że nowy wariant pojawia się wyłącznie dla nich jest raczej mało wiarygodna. Warto też przypomnieć, że pół roku temu do systemu L swoje obiektywy APS-C (DC DN) wprowadziła także Sigma.

Naszym zdaniem coś jest na rzeczy. Co byście powiedzieli na „amatorski” korpus Panasonica lub Sigmy o rozbudowanych możliwościach wideo? Trzymamy kciuki, by te przypuszczenia okazały się prawdą.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Chiopt Extremer 28-85 mm T3.2 - nowy chiński gracz na rynku filmowej optyki
Chiopt Extremer 28-85 mm T3.2 - nowy chiński gracz na rynku filmowej optyki
Chiński producent rozwiązań optycznych dla przemysłu zaprezentował swój pierwszy obiektyw kinematograficzny. To pełnoklatkowy zoom o uniwersalnym zasięgu, który...
5
Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 - kompaktowy manualny szeroki kąt w klimacie retro
Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 - kompaktowy manualny szeroki kąt w klimacie retro
Cosina prezentuje nowy manualny obiektyw szerokokątny Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 przeznaczony do lustrzanek z mocowaniem Nikon F. Szkło może pochwalić...
5
Canon RF 16 mm f/2.8 STM - tani i szerokokątny obiektyw do bezlusterkowców EOS R
Canon RF 16 mm f/2.8 STM - tani i szerokokątny obiektyw do bezlusterkowców EOS R
Jest lekki, poręczny i niedrogi. Canon prezentuje RF 16 mm f/2.8 STM, nowy szerokokątny obiektyw, który ma odpowiadać potrzebom wideoblogerów i fotografów zajmujących się krajobrazem,...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)