Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Krótko

4 kolejne obiektywy Laowa dostępne z mocowaniem L-Mount. Czy to zapowiedź nowych aparatów APS-C w systemie?

0

Autor: Maciej Luśtyk

12 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent optyki rozszerza swoją ofertę o szkła do bezlusterkowców Panasonic, Sigma i Leica. Czy to kolejny znak zapowiadający nowe aparaty APS-C?

Cztery kolejne obiektywy z oferty Laowa od teraz dostępne będą także z bagnetem L-Mount, który wykorzystują bezlusterkowce firm Panasonic, Sigma i Leica. Wśród modeli dostępnych w ofercie znajdziemy szkła: Laowa 25 mm f/2.8 2,5–5x Ultra Macro, Laowa 24 mm f/14 2x Macro Probe, Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D i Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye.

Co ciekawe, dwie ostatnie pozycje nie są obiektywami pełnoklatkowymi, co może sugerować dwie rzeczy. Albo udostępniane są one z myślą o filmowcach, rejestrujących wideo w trybach APS-C (Super 35), albo już niebawem w systemie L pojawią się nowe bezlusterkowce z mniejszą matrycą. Oczywiście mocowanie to wykorzystują także modele Leica CL i Leica T (TL), ale teoria, że nowy wariant pojawia się wyłącznie dla nich jest raczej mało wiarygodna. Warto też przypomnieć, że pół roku temu do systemu L swoje obiektywy APS-C (DC DN) wprowadziła także Sigma.

Naszym zdaniem coś jest na rzeczy. Co byście powiedzieli na „amatorski” korpus Panasonica lub Sigmy o rozbudowanych możliwościach wideo? Trzymamy kciuki, by te przypuszczenia okazały się prawdą.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike Cine 50 mm T2.1 S35 Prime - filmowa stałka do kamer z matrycami Super 35
Meike Cine 50 mm T2.1 S35 Prime - filmowa stałka do kamer z matrycami Super 35
Firma Meike zaprezentowała nowy obiektyw kinematograficzny 50 mm T2.1 do kamer z matrycami Super 35 i APS-C. Będzie dostępny na mocowaniach PL i Canon EF.
0
0
HD Pentax-FA 31 mm f/1.8, 43 mm f/1.9 i 77 mm f/1.8 Limited - nowe powłoki, ta sama optyka
HD Pentax-FA 31 mm f/1.8, 43 mm f/1.9 i 77 mm f/1.8 Limited - nowe powłoki, ta sama optyka
Ricoh aktualizuje serię lustrzankowych obiektywów Pentax o wersje HD trzech szkieł ze swojej oferty. Otrzymamy lepsze powłoki i zaokrągloną przysłonę, reszta zostaje w...
0
0
Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary - jakość serii ART w kompaktowym wydaniu
Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary - jakość serii ART w kompaktowym wydaniu
Najnowszy obiektyw Sigmy zapowiada się na kolejny hit sprzedażowy. Przeznaczony do bezlusterkowców obiektyw Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary zamyka układ...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)