Leica APO-Summicron-SL 35 mm f/2 ASPH - reporterski standard do systemu L

Autor: Maciej Luśtyk

1 Marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Niemiecki producent pokazał właśnie kolejne szkło przeznaczone do aparatu Leica SL oraz bezlusterkowców Panasonic i Sigma. Szkło charakteryzować ma się wysoką jakością optyki i jak przystało na Leikę, jest bardzo drogie.

Ósme już szkło stworzone z myślą o aparacie Leica SL to jasna stałka, która zachwycić ma zarówno optyką, jak i stosunkowo niewielkimi wymiarami. Na układ optyczny obiektywu Leica APO-Summicron-SL 35 mm f/2 ASPH składa się 13 elementów w 11 grupach, z czego aż 5 to soczewki asferyczne. Zestaw ten pozwoli nam na ostrzenie już z odległości 27 cm. Do tego wysokiej jakości powłoki odpowiedzialne za redukcję odbić światła i flar. Przednia soczewki została natomiast pokryta powłoką hydrofobową.

Obiektyw ma być także wyjątkowo szybki pod względem współpracy z systemem AF, a to za sprawą silnika krokowego Dual Syncro Drive, dzięki któremu szkło jest wstanie przeostrzać przez cały zakres w czasie 0,25 s.

Nowy obiektyw nie należy jednak do najlżejszych, ale przynajmniej oferuje dość zwartą konstrukcję. Waży 720 g, przy wymiarach 102 mm x 73 mm. Oczywiście, podobnie jak w przypadku pozostałych obiektywów z serii i tutaj otrzymujemy metalową obudowę, która została uszczelniona przed kurzem i zachlapaniami. W zestawie znajdziemy także osłonę przeciwsłoneczną.

Silnik Dual Syncro Drive

Cena i dostępność

Niestety nowe szkło nie należy do tanich. Zainteresowanym przyjdzie za nie zapłacić aż 4595 dolarów (około 17 400 zł). Czy to nie za dużo jak na obiektyw 35 mm ze światłem f/2? O tym przekonamy się, gdy na jego temat pojawią się pierwsze opinie użytkowników, czyli najwcześniej w kwietniu kiedy to nowe szkło ma zadebiutować na rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem pl.leica-camera.com.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma prezentuje drugą generację standardowego reporterskiego zoomu do aparatów bezusterkowych Sony E i L-Mount. Nowa Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II Art to usprawnienia w każdym...
12
Powiązane artykuły