Leica APO-Summicron-SL 35 mm f/2 ASPH - reporterski standard do systemu L

Leica APO-Summicron-SL 35 mm f/2 ASPH - reporterski standard do systemu L

Niemiecki producent pokazał właśnie kolejne szkło przeznaczone do aparatu Leica SL oraz bezlusterkowców Panasonic i Sigma. Szkło charakteryzować ma się wysoką jakością optyki i jak przystało na Leikę, jest bardzo drogie.

Ósme już szkło stworzone z myślą o aparacie Leica SL to jasna stałka, która zachwycić ma zarówno optyką, jak i stosunkowo niewielkimi wymiarami. Na układ optyczny obiektywu Leica APO-Summicron-SL 35 mm f/2 ASPH składa się 13 elementów w 11 grupach, z czego aż 5 to soczewki asferyczne. Zestaw ten pozwoli nam na ostrzenie już z odległości 27 cm. Do tego wysokiej jakości powłoki odpowiedzialne za redukcję odbić światła i flar. Przednia soczewki została natomiast pokryta powłoką hydrofobową.

Obiektyw ma być także wyjątkowo szybki pod względem współpracy z systemem AF, a to za sprawą silnika krokowego Dual Syncro Drive, dzięki któremu szkło jest wstanie przeostrzać przez cały zakres w czasie 0,25 s.

Nowy obiektyw nie należy jednak do najlżejszych, ale przynajmniej oferuje dość zwartą konstrukcję. Waży 720 g, przy wymiarach 102 mm x 73 mm. Oczywiście, podobnie jak w przypadku pozostałych obiektywów z serii i tutaj otrzymujemy metalową obudowę, która została uszczelniona przed kurzem i zachlapaniami. W zestawie znajdziemy także osłonę przeciwsłoneczną.

Silnik Dual Syncro Drive

Cena i dostępność

Niestety nowe szkło nie należy do tanich. Zainteresowanym przyjdzie za nie zapłacić aż 4595 dolarów (około 17 400 zł). Czy to nie za dużo jak na obiektyw 35 mm ze światłem f/2? O tym przekonamy się, gdy na jego temat pojawią się pierwsze opinie użytkowników, czyli najwcześniej w kwietniu kiedy to nowe szkło ma zadebiutować na rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem pl.leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4