Leica APO-Summicron-SL 35 mm f/2 ASPH - reporterski standard do systemu L

0
Maciej Luśtyk
1 Marzec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Niemiecki producent pokazał właśnie kolejne szkło przeznaczone do aparatu Leica SL oraz bezlusterkowców Panasonic i Sigma. Szkło charakteryzować ma się wysoką jakością optyki i jak przystało na Leikę, jest bardzo drogie.

Ósme już szkło stworzone z myślą o aparacie Leica SL to jasna stałka, która zachwycić ma zarówno optyką, jak i stosunkowo niewielkimi wymiarami. Na układ optyczny obiektywu Leica APO-Summicron-SL 35 mm f/2 ASPH składa się 13 elementów w 11 grupach, z czego aż 5 to soczewki asferyczne. Zestaw ten pozwoli nam na ostrzenie już z odległości 27 cm. Do tego wysokiej jakości powłoki odpowiedzialne za redukcję odbić światła i flar. Przednia soczewki została natomiast pokryta powłoką hydrofobową.

Obiektyw ma być także wyjątkowo szybki pod względem współpracy z systemem AF, a to za sprawą silnika krokowego Dual Syncro Drive, dzięki któremu szkło jest wstanie przeostrzać przez cały zakres w czasie 0,25 s.

Nowy obiektyw nie należy jednak do najlżejszych, ale przynajmniej oferuje dość zwartą konstrukcję. Waży 720 g, przy wymiarach 102 mm x 73 mm. Oczywiście, podobnie jak w przypadku pozostałych obiektywów z serii i tutaj otrzymujemy metalową obudowę, która została uszczelniona przed kurzem i zachlapaniami. W zestawie znajdziemy także osłonę przeciwsłoneczną.

Silnik Dual Syncro Drive

Cena i dostępność

Niestety nowe szkło nie należy do tanich. Zainteresowanym przyjdzie za nie zapłacić aż 4595 dolarów (około 17 400 zł). Czy to nie za dużo jak na obiektyw 35 mm ze światłem f/2? O tym przekonamy się, gdy na jego temat pojawią się pierwsze opinie użytkowników, czyli najwcześniej w kwietniu kiedy to nowe szkło ma zadebiutować na rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem pl.leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
8
4
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Powiązane artykuły