Sigma 70 mm f/2.8 DG Macro - pierwszy obiektyw makro w linii ART

Sigma 70 mm f/2.8 DG Macro - pierwszy obiektyw makro w linii ART

Seria ART powoli staje się jedną z najciekawszych serii obiektywów na rynku. Właśnie dołącza do niej wysokiej jakości obiektyw makro, oferujący wysoką jakość optyki, skalę odwzorowania 1:1 i uszczelniany korpus.

Pierwszy w serii ART obiektyw makro oferuje odmienną filozofię konstrukcji od tej, do której przyzwyczaiły na ostatnie obiektywy tego typu na rynku. Nie oferuje bowiem mechanizmu wewnętrznego ogniskowania. Niektórzy mogliby uznać to zapewne za minus, jednak jak twierdzi producent wewnętrzne ogniskowanie powoduje ograniczenia wydajności optycznej obiektywu, a w linii ART nie ma pod tym względem miejsca na kompromisy.

“Aby zapewnić niespotykaną dotąd jakość obrazu, inżynierowie marki SIGMA zdecydowali się zaprojektować  obiektyw z wysuwanym przednim tubusem. Takie rozwiązanie pozwoliło podnieść szeroko rozumianą wydajność optyczną obiektywu. W parze z ostrością uzyskujemy możliwość swobodnego stosowania soczewek ze specjalnych szkieł odpowiedzialnych za korektę wszelkich aberracji. Taka konstrukcja oferuje nowy poziom ostrości i kolorystyki obrazu” - czytamy w informacji prasowej producenta.

Jakość obrazu przede wszystkim

Układ optyczny obiektywu Sigma 70 mm f/2.8 DG Macro ART został tu zbudowany na bazie 19 elementów w 10 grupach, z czego aż 6 to specjalne soczewki ze szkieł o niskiej dyspersji (SLD i FLD). Oprócz tego otrzymujemy soczewki asferyczne, dzięki którym ostrość obrazu ma być równa na całej powierzchni kadru, nawet przy szeroko otwartej przysłonie. Układ zapewnia maksymalny współczynnik powiększenia 1:1, a fotografować będziemy mogli z minimalnej odległości 25,8 cm. Z kolei kołowa 9-listkowa przysłona zapewnić ma przyjemne rozmycie nieostrości.

Za ostrzenie odpowiada silnik DC, a system pozwoli także na ręczną, płynną korektę ostrości. Sam obiektyw kompatybilny jest z kolei z konwerterami Sigmy o krotności 1,4 x oraz 2,0 x, a także z lampą makro EM-140 DG. Podobnie jak wszystkie najnowsze szkła producenta, nowa Sigma oferuje wsparcie dla urządzenia Sigma USB Dock oraz oprogramowania korygującego wady optyczne w aparatach Canon.

Szkło zostało uszczelnione przed kurzem i zachlapaniami, oferuje mosiężny wytrzymały bagnet i waży 515 g przy rozmiarach 70,8 x 105,8 mm. Na obiektyw zamocujemy filtry o średnicy 49 mm.

Cena i dostępność

Sigma 70 mm f/2.8 DG Macro ART będzie dostępna w sprzedaży w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F i Sony E. Na razie nie znamy dokładnej daty premiery i ceny obiektywu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sigma-global.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8