Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90-280 mm f/2.8-4 - zoom z górnej półki

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Producent poszerzył ofertę obiektywów do systemu SL o nowy, jasny teleobiektyw zoom z wewnętrznym systemem ogniskowania, krokowym silnikiem autofokusa i stabilizacją obrazu.

Nowy obiektyw Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90-280 mm f/2.8-4 projektowany jest z myślą o entuzjastach dzikiej natury i profesjonalnych fotografach sportowych. Na jego układ optyczny składają się 23 soczewki w 7 grupach, z których 7 wykonano ze szkła o anomalnej dyspersji, co do minimum ograniczać ma występowanie aberracji chromatycznej. Nowy zoom został wyposażony w podwójny system wewnętrznego ogniskowania i krokowy napęd autofokusa, który w połączeniu z systemem AF oferowanym przez aparat Leica SL ma oferować wyniki lepsze od tych uzyskiwanych przy pomocy reporterskich lustrzanek.

Przy użyciu nowego szkła ostrzyć będziemy mogli już z odległości 60 cm (dla ogniskowej 90 mm). W przypadku ogniskowej 280 mm będzie to odpowiednio 1,4 m. Pracę na długich ogniskowych i w słabym świetle wspomoże wbudowany system stabilizacji, który według producenta odznacza się skutecznością rzędu 3,5 EV.

Konstrukcja o wymiarach 238 x 88 mm i wadze 1850 g została dodatkowo uszczelniona przed kurzem i zachlapaniami. W zestawie otrzymamy także osłonę przeciwsłoneczną oraz uchwyt do statywu, który dzięki obracanemu pierścieniowi mocowania możemy podpiąć niezależnie od kąta fotografowania.

Obiektyw trafi do salonów Leica Store Warszawa i Leica Butik Kraków 24 marca 2016 roku w cenie 26500 zł. Producent informuje także jeszcze w tym roku zostanie zaprezentowany nowy jasny standard Leica Summilux-SL 50 mm f/1.4 ASPH. Nie znamy jednak szczegółów jego specyfikacji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie leica-camera.com.

INFORMACJA PRASOWA:

Kolejny obiektyw systemu Leica SL- Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90-280 mm f/2.8-4, właśnie wchodzi do sprzedaży. Zakres ogniskowych tego jasnego teleobiektywu znakomicie poszerza możliwości podstawowego zooma Leica Vario-Elmarit-SL
24-90 mm f / 2.8-4 ASPH. Pracując taką parą szkieł zapewniamy sobie wszechstronność fotograficzną w niemal każdej sytuacji zdjęciowej. Od szerokiego kąta 24mm do mocnego tele 280mm.

Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90-280 mm f / 2.8-4 wyróżnia się jasnością przy wyjątkowo szerokim zakresie ogniskowych. Jak zawsze, w przypadku produktów Leiki zachwyca precyzją, zarówno optyczną jak i mechaniczną. Biorąc obiektyw do ręki natychmiast mamy wrażenie obcowania z efektem pracy światowych ekspertów, a jakość wykonania jest wzorem.

Obiektyw został wyposażony w niezwykle efektywny system optycznej stabilizacji obrazu (OIS), który pozwala wydłużyć czas ekspozycji nawet o 3,5 EV. Gwarantuje to ostrość zdjęć wykonywanych „z ręki” przy maksymalnej ogniskowej.
Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90-280 mm to zupełnie nowa konstrukcja w portoflio Leiki.

Wyposażono ją w podwójny system wewnętrznego ogniskowania. Autofokus jest wyjątkowo szybki i cichy. Wręcz szybszy od tego znanego z lustrzanek reporterskich. Niezależnie od użytej ogniskowej - jakość dostarczanego obrazu wyznacza światowe standardy. Minimalna odległość ogniskowania dla 90mm to 0,6 m, a dla 280mm to 1,4 m. Skala odwzorowania zawiera się w przedziale 1:4,5 do 1:5. Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90-280 mm f / 2.8-4 jest uszczelniony przed kurzem i zachlapaniem. Ma także zdejmowaną płytkę mocowania statywowego.

Tak jak w przypadku wszystkich obiektywów Leiki, także model APO-Vario-Elmarit-SL 90-280 mm f / 2.8-4 został zaprojektowany i zbudowany przez specjalistów od optyki w Wetzlar. Oznacza to perfekcję pod względem jakości obrazu i wykonania technicznego. Konstrukcja Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90-280 mm f / 2.8-4 zawiera 23 elementów (w siedmiu grupach ruchomych). Siedem soczewek zostało wykonanych ze szkła o częściowo anomalnej dyspersji, dzięki czemu aberracje chromatyczne zostały ekstremalnie zminimalizowane. Za przemieszczanie dwóch elementów ostrzących odpowiada specjalnie zaprojektowany, zupełnie nowy system liniowego pozycjonowania przy pomocy silnika krokowego. Obiektyw posiada tak zwane zoomowanie wewnętrzne. Oznacza to, że jego całkowita długość nie zmienia się, nieważne czy zoomujemy czy ostrzymy. Dołączana do zestawu osłona przeciwsłoneczna, skutecznie eliminuje niepożądane refleksy i zapobiega powstawaniu odblasków.

Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90–280 mm f/2.8-4 została wyposażona w uchwyt do statywu. Jego ergonomiczne wykonanie sprawia, że obiektyw staje się łatwiejszy w przenoszeniu. Blokowany, obracany pierścień mocowania sprawia, że możemy w wygodny sposób podpiąć obiektyw do statywu niezależnie od kąta fotografowania. Pierścień posiada zaczepy co 90 stopni, co ułatwia przełączanie się pomiędzy kadrem poziomym, a pionowym.

Obecny zestaw obiektywów systemu SL składający się z Leica Vario-Elmarit-SL 24–90 mm f/2.8–4 ASPH. oraz Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90–280 mm f/2.8-4 zostanie poszerzony, jeszcze w tym roku, o jasny, standardowy obiektyw Leica Summilux-SL 50 mm f/1.4 ASPH. Co więcej Leica SL, to aparat, który za sprawą adapterów umożliwia fotografom korzystanie z niemal wszystkich obiektywów Leiki wyprodukowanych w historii. Przykładowo: wszystkie obiektywy systemu T mogą być zamontowane na Leica SL bez adaptera, a już dostępny M-Adapter-T umożliwia wykorzystanie niemal wszystkich obiektywów legendarnego systemu Leica-M. Już wkrótce będzie można skorzystać także z wybitnych obiektywów średnioformatowego systemu Leica-S oraz systemu Leica-R.

Obiektyw Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90–280 mm f/2.8-4 będzie dostępny w Leica Store Warszawa, Leica Butik Kraków oraz sieci autoryzowanych punktów sprzedaży od 24 marca 2016 w cenie 26500zł.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG...
12
0
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
20
15
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Powiązane artykuły