Panasonic Lumix G 14 mm f/2,5 II ASPH.

0
Michal Grzegorczyk
15 Wrzesień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Photokina 2014 Panasonic Lumix G 14 mm f/2,5 II ASPH. to nowa wersja szerokokątnego obiektywu typu "pancake" w systemie Mikro Cztery Trzecie.

Panasonic Lumix G 14 mm f/2,5 II ASPH. to nowa wersja szerokokątnego obiektywu typu "pancake" w systemie Mikro Cztery Trzecie. Obiektyw o ogniskowej 14 mm daje taki sam kąt widzenia jak stałka 28 mm podpięta do pełnej klatki. Jego konstrukcja optyczna to 6 elementow ustawionych w 5 grup (w tym trzy elementy asferyczne). Przysłona ma 7 listków. Minimalna odległość ostrzenia to 18 centymetrów. Obiektyw mierzy jedynie 21 milimetrów i waży 55 gramów - dzięki temu sprawdzi się idealnie w parze z nowym Lumiksem GM5.

Poniżej prezentujemy informację prasową na temat tego obiektywu:

LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH.(H-H014A)

Kompaktowa, wysokiej jakości konstrukcja do stylowych aparatów serii GM


Panasonic prezentuje nowy cyfrowy obiektyw stałoogniskowy LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH. (H-H014A) przeznaczony do aparatów standardu Mikro Cztery Trzecie. Nowy LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH. oferowany w kolorze czarnym i srebrnym stanowi stylowe dopełnienie cyfrowych jednoobiektywowych aparatów bezlusterkowych (DSLM) serii GM, w szczególności nowo wprowadzonych modeli DMC-GM5 i DMC-GM1.

LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH. to obiektyw szerokokątny o ogniskowej 14 mm (odpowiednik dla standardu 35 mm: 28 mm) i dużym otworze względnym przysłony F2.5 oferujący wyraziste i kontrastowe odwzorowanie fotografowanych obrazów. Dzięki szerokiemu kątowi widzenia i dużej głębi ostrości kompaktowy LUMIX G 14 mm / F2.5II ASPH. zapewnia doskonałe rezultaty nie tylko w przypadku fotografowania krajobrazów, ale także przy robieniu zdjęć okolicznościowych lub we wnętrzach.

Obiektyw, posiadający 6 elementów optycznych w 5 grupach, w tym 3 elementy asferyczne, wyróżnia się zarówno wysoką zwartością i niewielką długością całkowitą wynoszącą ok. 20,5 mm, jak i wysoką jakością optyczną. Dzięki zminimalizowanej dystorsji doskonale nadaje się do fotografowania obiektów zawierających wiele linii prostych, takich jak elementy architektoniczne. Model posiada zaawansowany system wewnętrznego ostrzenia, zapewniający doskonałą rozdzielczość i kontrast w zakresie od pełnego powiększenia do nieskończoności. Zastosowanie silnika krokowego zapewnia płynne i ciche działanie systemu autofokusa właściwe dla obiektywów serii LUMIX HD zarówno przy fotografowaniu, jak i przy nagrywaniu filmów. Po zamocowaniu obiektywu do jednoobiektywowego cyfrowego aparatu bezlusterkowego (DSLM – Digital Single Lens Mirrorless) z serii LUMIX G możliwe jest skorzystanie z kontrastowego systemu autofokusu o wysokiej precyzji i prędkości działania.

Siedem listków przysłony oznacza okrągły kształt otworu obiektywu. W przypadku fotografowania przy szeroko otwartej przysłonie zapewnia to atrakcyjny i płynny wygląd obszarów rozmycia. Solidne metalowe mocowanie bagnetowe gwarantuje trwałość podczas aktywnego użytkowania, natomiast pokryte wieloma powłokami soczewki niwelują efekt poświaty i odblasków, skutecznie podnosząc optyczne cechy obiektywu.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Olympus wycofa się z rynku foto? Jak na razie zapowiada 3 nowe obiektywy
Olympus wycofa się z rynku foto? Jak na razie zapowiada 3 nowe obiektywy
W ostatnich tygodniach świat obiegły plotki na temat tego, jakoby Olympus miał wycofać się z produkcji aparatów. Czy to jednak możliwe, gdy producent zapowiada istotne...
4
1
Mitakon 85 mm f/2.8 1-5X Super Macro - ekstremalne makro w dobrej cenie
Mitakon 85 mm f/2.8 1-5X Super Macro - ekstremalne makro w dobrej cenie
Najnowszy Mitakon to - w odróżnieniu od większości obiektywów makro - konstrukcja, której nie wykorzystamy do żadnego innego rodzaju fotografii. Zachwyci jednak...
20
0
Meike 35 mm T2.2 Cine - budżetowa filmowa stałka do Mikro Cztery Trzecie
Meike 35 mm T2.2 Cine - budżetowa filmowa stałka do Mikro Cztery Trzecie
Kolejny kinematograficzny obiektyw Meike zaoferuje użytkownikom ekwiwalent ogniskowej 70 mm, korpus przygotowany do pracy z systemami follow focus i ostrą, pozbawioną...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)