Xiaomi 12S Ultra z 1-calową matrycą. Nadchodzi prawdopodobnie najlepszy fotograficzny smartfon dotychczas

Autor: Maciej Luśtyk

1 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Już w poniedziałek premiera nowego flagowego smartfona Xiaomi. Model 12S Ultra wykorzystywać ma pełną, opracowaną wspólnie z Sony matryce w rozmiarze 1-cala.

Xiaomi od niedawna stara się przegonić konkurencję w kwestii mobilnego obrazowania. W zeszłym roku zobaczyliśmy przesuwający wiele granic model Mi 11 Ultra, który wyposażony był w jedną z największych matryc na rynku mobile. Teraz producent idzie o krok dalej i zapowiada, że kolejny flagowiec będzie wykorzystywał pełną 1-calową matrycę.

Nie będzie to pierwsza 1-calowa matryca w świecie smartfonów, ale prawdopodobnie najlepsza

Nie jest to pierwszy smartfon wykorzystujący matrycę w tym rozmiarze. Niedawno widzieliśmy chociażby wykorzystujące takie sensory modele Leica Leitz Phone 1 czy Sony Xperia Pro-I (choć ten nie wykorzystuje akurat całej powierzchni sensora). Tym razem jest to jednak zupełnie nowa matryca Sony IMX989, opracowana specjalnie w tym celu, w ramach współpracy marek Xiaomi i Sony, która pochłonęła 15 mln dolarów. Możemy się więc spodziewać, że otrzymamy coś szczególnego.

Producent obiecuje jeszcze lepsze wyniki w zakresie pracy w słabym świetle, doskonalszy system AF i poprawiony zakres dynamiczny. Do tego aparat będzie wykorzystywać obiektyw opracowany we współpracy z Leiką. Resztę załatwią zapewne sprytnie działające systemy przetwarzania obrazu i szybki procesor Snapdragon 8 Gen1.

Tym samym smartfony oficjalnie wgryzły się w segment zaawansowanych 1-calowych aparatów kompaktowych, których na rynku prawdopodobnie już więcej nie zobaczymy (nawet Sony od kilku lat nie aktualizuje już swojej serii RX100), i przekraczają kolejną granice na drodze do przejęcia segmentu fotografii hobbystycznej.

Czy Xiaomi Mi 12S Ultra okaże się najlepszym fotograficznym smartfonem tego roku? Tego na razie nie wiemy, ale tak wyposażony ma dużą szansę zdeklasować rywali. Jesteśmy bardzo ciekawi jak smartfon z takim aparatem będzie prezentował się pod względem gabarytów.

Oficjalna premiera modelu 12 S odbędzie się w poniedziałek 4 lipca 2022 roku. Wraz z nim zobaczymy także modele 12S i 12S Pro, które jednak wykorzystywać będą „jedynie” matryce Sony IMX 707 w rozmiarze 1/1.28”.

Źródło: androidauthority.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Oppo Find N2 Flip - ma aparat z flagowca, ekran do selfie i robi flip. Czy to najlepszy składak na rynku?
Oppo Find N2 Flip - ma aparat z flagowca, ekran do selfie i robi flip. Czy to najlepszy składak na...
Wyposażony w topowe podzespoły takie jak moduł fotograficzny Hasselblad z matrycą Sony IMX890, układ MediaTek Dimensity 9000+, łączność 5G dual SIM oraz najlepsze w swoim segmencie szybkie...
16
Oppo Find N2 Flip - nadchodzi składak, który ma wyznaczać standardy
Oppo Find N2 Flip - nadchodzi składak, który ma wyznaczać standardy
Najnowszy smartfon Oppo N2 Flip ma pokazać, że technologia składanych ekranów w pełni dojrzała. Będzie miał też mocną specyfikację i aparat Hasselblada. Premiera już...
9
Vivo X90 i X90 Pro - 1-calowa matryca i lepsze rezultaty w słabym świetle
Vivo X90 i X90 Pro - 1-calowa matryca i lepsze rezultaty w słabym świetle
Vivo zaprezentowało najnowszą serię flagowych smartfonów. Modele X90 i X90 Pro otrzymują zaawansowany układ aparatów opracowany we współpracy z Zeissem, który bazuje...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)