Krótko

Qualcomm zawiązuje współpracę z Sony - przygotujcie się na skok jakościowy aparatów w smartfonach

Autor: Maciej Luśtyk

7 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeden z liderów branży mobilnych procesorów zawiązuje strategiczną współpracę z gigantem rynku matryc - wszystko po to, by dostarczyć nam jeszcze doskonalszych aparatów w smartfonach.

Mobilne układy obrazowania w ostatnich latach przeszły znaczącą ewolucję i wygląda na to, że trend ten zacznie tylko przyspieszać. Dwóch z największych graczy na rynku mobile właśnie zawiązało współprace, która ma na celu szybsze i bardziej skuteczne testowanie oraz wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu przechwytywania i przetwarzania obrazu.

Co ważne, to coś więcej niż tylko medialne zapewnienia. Obydwie firmy utworzyły wspólne „laboratorium”, do którego oddelegowały cześć swoich zespołów. Wszystko po to, by zapewnić nowym technologiom jak najlepszą kompatybilność już na etapie projektowania.

Wszystko to w praktyce powinno przełożyć się na jeszcze szybszy rozwój mobilnych aparatów. Co ważne, nie tylko w przypadku smartfonów Sony - układy Qualcomm i matryce Sony są powszechnie wykorzystywane przez większość producentów na rynku. Co chyba jednak najciekawsze, zebrane doświadczenie może pomóc wdrażać różnego rodzaju mobilne rozwiązania także w zwykłych aparatach. A to jedna z rzeczy, która ma szansę tchnąć nowe życie w tradycyjne fotograficzne konstrukcje i dać drugie życie aparatom kompaktowym.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Erwin Olaf nie żyje. Holenderski fotograf zmarł w wieku 64 lat
Erwin Olaf nie żyje. Holenderski fotograf zmarł w wieku 64 lat
Słynny holenderski fotograf zmarł nagle w Amsterdamie. O śmierci Erwina Olafa poinformowali na Instagramie jego współpracownicy ze studia.
11
W ciągu 1,5 roku AI stworzyło więcej obrazów niż fotografowie przez 150 lat
W ciągu 1,5 roku AI stworzyło więcej obrazów niż fotografowie przez 150 lat
Mówi się, że nie liczy się ilośc, tylko jakość. Najnowsze statystyki nie pozostawiają jednak wątpliwości - za większość przekazu wizualnego już niedługo będą odpowiadały generatory...
6
Rok 2023 na półmetku - rynek aparatów odbił się od dna. Ale czy na długo?
Rok 2023 na półmetku - rynek aparatów odbił się od dna. Ale czy na długo?
Po bardzo optymistycznym roku 2022, rynek aparatów kontynuuje trend zwyżkowy. Wygląda na to, że dekadę recesji mamy już na dobre za sobą. Czy jednak skorzystają na tym użytkownicy?
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)