Krótko

Qualcomm zawiązuje współpracę z Sony - przygotujcie się na skok jakościowy aparatów w smartfonach

Autor: Maciej Luśtyk

7 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeden z liderów branży mobilnych procesorów zawiązuje strategiczną współpracę z gigantem rynku matryc - wszystko po to, by dostarczyć nam jeszcze doskonalszych aparatów w smartfonach.

Mobilne układy obrazowania w ostatnich latach przeszły znaczącą ewolucję i wygląda na to, że trend ten zacznie tylko przyspieszać. Dwóch z największych graczy na rynku mobile właśnie zawiązało współprace, która ma na celu szybsze i bardziej skuteczne testowanie oraz wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu przechwytywania i przetwarzania obrazu.

Co ważne, to coś więcej niż tylko medialne zapewnienia. Obydwie firmy utworzyły wspólne „laboratorium”, do którego oddelegowały cześć swoich zespołów. Wszystko po to, by zapewnić nowym technologiom jak najlepszą kompatybilność już na etapie projektowania.

Wszystko to w praktyce powinno przełożyć się na jeszcze szybszy rozwój mobilnych aparatów. Co ważne, nie tylko w przypadku smartfonów Sony - układy Qualcomm i matryce Sony są powszechnie wykorzystywane przez większość producentów na rynku. Co chyba jednak najciekawsze, zebrane doświadczenie może pomóc wdrażać różnego rodzaju mobilne rozwiązania także w zwykłych aparatach. A to jedna z rzeczy, która ma szansę tchnąć nowe życie w tradycyjne fotograficzne konstrukcje i dać drugie życie aparatom kompaktowym.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Generowanie obrazów z opisu jest już passé. Ten system AI robi to z wideo
Generowanie obrazów z opisu jest już passé. Ten system AI robi to z wideo
Większość z Was słyszała już o nowych systemach AI, które tworzą obrazy na podstawie prostego tekstu. Zapnijcie pasy, bo oto jesteśmy w przeddzień kolejnej rewolucji....
9
Sony wprowadza funkcję szyfrowania zdjęć w aparacie, która pozwoli wykryć modyfikacje obrazu
Sony wprowadza funkcję szyfrowania zdjęć w aparacie, która pozwoli wykryć modyfikacje obrazu
Sony wprowadza nową technologię chroniącą przed fałszowaniem fotografii. Oparta na kryptograficznych opisach cyfrowych funkcja zagwarantować ma, że dane zdjęcia nie...
6
Pełnoklatkowy Foveon jeszcze w tym roku? Nowe zapowiedzi Sigmy
Pełnoklatkowy Foveon jeszcze w tym roku? Nowe zapowiedzi Sigmy
Wbrew wcześniejszym komunikatom, nowy warstwowy sensor Foveon X3 może zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)