Krótko

Qualcomm zawiązuje współpracę z Sony - przygotujcie się na skok jakościowy aparatów w smartfonach

Autor: Maciej Luśtyk

7 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeden z liderów branży mobilnych procesorów zawiązuje strategiczną współpracę z gigantem rynku matryc - wszystko po to, by dostarczyć nam jeszcze doskonalszych aparatów w smartfonach.

Mobilne układy obrazowania w ostatnich latach przeszły znaczącą ewolucję i wygląda na to, że trend ten zacznie tylko przyspieszać. Dwóch z największych graczy na rynku mobile właśnie zawiązało współprace, która ma na celu szybsze i bardziej skuteczne testowanie oraz wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu przechwytywania i przetwarzania obrazu.

Co ważne, to coś więcej niż tylko medialne zapewnienia. Obydwie firmy utworzyły wspólne „laboratorium”, do którego oddelegowały cześć swoich zespołów. Wszystko po to, by zapewnić nowym technologiom jak najlepszą kompatybilność już na etapie projektowania.

Wszystko to w praktyce powinno przełożyć się na jeszcze szybszy rozwój mobilnych aparatów. Co ważne, nie tylko w przypadku smartfonów Sony - układy Qualcomm i matryce Sony są powszechnie wykorzystywane przez większość producentów na rynku. Co chyba jednak najciekawsze, zebrane doświadczenie może pomóc wdrażać różnego rodzaju mobilne rozwiązania także w zwykłych aparatach. A to jedna z rzeczy, która ma szansę tchnąć nowe życie w tradycyjne fotograficzne konstrukcje i dać drugie życie aparatom kompaktowym.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)