Krótko

Qualcomm zawiązuje współpracę z Sony - przygotujcie się na skok jakościowy aparatów w smartfonach

Autor: Maciej Luśtyk

7 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeden z liderów branży mobilnych procesorów zawiązuje strategiczną współpracę z gigantem rynku matryc - wszystko po to, by dostarczyć nam jeszcze doskonalszych aparatów w smartfonach.

Mobilne układy obrazowania w ostatnich latach przeszły znaczącą ewolucję i wygląda na to, że trend ten zacznie tylko przyspieszać. Dwóch z największych graczy na rynku mobile właśnie zawiązało współprace, która ma na celu szybsze i bardziej skuteczne testowanie oraz wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu przechwytywania i przetwarzania obrazu.

Co ważne, to coś więcej niż tylko medialne zapewnienia. Obydwie firmy utworzyły wspólne „laboratorium”, do którego oddelegowały cześć swoich zespołów. Wszystko po to, by zapewnić nowym technologiom jak najlepszą kompatybilność już na etapie projektowania.

Wszystko to w praktyce powinno przełożyć się na jeszcze szybszy rozwój mobilnych aparatów. Co ważne, nie tylko w przypadku smartfonów Sony - układy Qualcomm i matryce Sony są powszechnie wykorzystywane przez większość producentów na rynku. Co chyba jednak najciekawsze, zebrane doświadczenie może pomóc wdrażać różnego rodzaju mobilne rozwiązania także w zwykłych aparatach. A to jedna z rzeczy, która ma szansę tchnąć nowe życie w tradycyjne fotograficzne konstrukcje i dać drugie życie aparatom kompaktowym.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Karolina Jonderko nową ambsadorką Fujifilm
Karolina Jonderko nową ambsadorką Fujifilm
Karolina Jonderko, ubiegłoroczna lauretka World Press Photo dołączyła do prestiżowego grona ambasadorów Fujifilm.
11
Najlepsze aparaty, obiektywy i wydarzenia fotograficzne 2021 roku - wyniki plebiscytu
Najlepsze aparaty, obiektywy i wydarzenia fotograficzne 2021 roku - wyniki plebiscytu
Już siedemnasty rok z rzędu prezentujemy najlepsze aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia fotograficzne minionego roku, które nasi czytelnicy wybrali w Plebiscycie...
31
Associated Press otworzy własną giełdę NFT - do kupienia m.in. zdjęcia laureatów Pulitzera
Associated Press otworzy własną giełdę NFT - do kupienia m.in. zdjęcia laureatów Pulitzera
Sztuka NFT to jeden z gorętszych tematów zeszłego roku. Na cyfrowy rynek kolekcjonerski z pełna mocą chce wkroczyć agencja Associated Press, która pod koniec miesiąca...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)