„Nie będziemy dłużej aplikacją do dzielenia się zdjęciami” - Instagram zapowiada duże zmiany

Autor: Maciej Zieliński

5 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Instagram stawia na wideo. W opublikowanym przed weekendem wywiadzie, szef serwisu Adam Mosseri zapowiedział zmianę kierunku rozwoju aplikacji. Czy stanie się drugim Tik-Tokiem?

Wideo będzie nowym priorytetem. Już niedługo, użytkownicy prawdopodobnie zobaczą w swoim feedzie również rekomendowane filmy w formie pełnoekranowej (a więc pochodzące również z kont których nie obserwują). Jak mówi Mosseri, będą to głównie „zabawne, wciągające treści zorientowane na urządzenia mobilne.”

Trudno odczytywać to inaczej jak próbę konkurowania z rosnącym wciąż Chińskim Tik-Tokiem, który wydaje się najlepiej trafiać dziś do najmłodszych odbiorców. Kopiowanie rozwiązań innych platform nie jest też czymś nowym w przypadku Instagrama, na co najlepszym przykładem było chociażby wprowadzenie Instastories – znikających po 24 godzinach krótkich relacji, na których bazował Snapchat.

Co to oznacza dla fotografów? Czy Instagram przestanie być najlepszym miejscem promocji ich usług i twórczości? Zmiany z pewnością nie są po myśli wielu twórców, którzy zainwestowali czas, a często również niemałe pieniądze w rozwój swojego Instagramowego „portfolio”. I wielu z nich dało już wyraz niezadowolenia w komentarzach pod wideo, które Mosseri opublikował na swoim koncie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adam Mosseri (@mosseri)

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Instagram testuje pełnoekranowy feed. Czy to jeszcze miejsce dla fotografów?
Instagram testuje pełnoekranowy feed. Czy to jeszcze miejsce dla fotografów?
Instagram nadal zmierza w stronę zorientowanego na wideo TikToka. Mark Zuckenberg zapowiedział na swoim profilu wprowadzenie nowych rozwiązań, które zbliżą jeszcze Instagrama do głównego...
16
L2 Technology - Leica i Panasonic zawiązują strategiczną współpracę
L2 Technology - Leica i Panasonic zawiązują strategiczną współpracę
Leica i Panasonic współpracują ze sobą od lat. Teraz jednak obydwie firmy zawiązały strategiczne partnerstwo pod szyldem L2 Technology. Na czym będzie...
4
Grand Press Photo 2021: poznaliśmy finalistów konkursu na książkę fotograficzną roku
Grand Press Photo 2021: poznaliśmy finalistów konkursu na książkę fotograficzną roku
Organizator Grand Press Photo ogłosił nominacje w ramach Photo Book of the Year 2021. O tytuł książki roku rywalizuje w tym roku pięć tytułów.
10
Powiązane artykuły