„Nie będziemy dłużej aplikacją do dzielenia się zdjęciami” - Instagram zapowiada duże zmiany

Autor: Maciej Zieliński

5 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Instagram stawia na wideo. W opublikowanym przed weekendem wywiadzie, szef serwisu Adam Mosseri zapowiedział zmianę kierunku rozwoju aplikacji. Czy stanie się drugim Tik-Tokiem?

Wideo będzie nowym priorytetem. Już niedługo, użytkownicy prawdopodobnie zobaczą w swoim feedzie również rekomendowane filmy w formie pełnoekranowej (a więc pochodzące również z kont których nie obserwują). Jak mówi Mosseri, będą to głównie „zabawne, wciągające treści zorientowane na urządzenia mobilne.”

Trudno odczytywać to inaczej jak próbę konkurowania z rosnącym wciąż Chińskim Tik-Tokiem, który wydaje się najlepiej trafiać dziś do najmłodszych odbiorców. Kopiowanie rozwiązań innych platform nie jest też czymś nowym w przypadku Instagrama, na co najlepszym przykładem było chociażby wprowadzenie Instastories – znikających po 24 godzinach krótkich relacji, na których bazował Snapchat.

Co to oznacza dla fotografów? Czy Instagram przestanie być najlepszym miejscem promocji ich usług i twórczości? Zmiany z pewnością nie są po myśli wielu twórców, którzy zainwestowali czas, a często również niemałe pieniądze w rozwój swojego Instagramowego „portfolio”. I wielu z nich dało już wyraz niezadowolenia w komentarzach pod wideo, które Mosseri opublikował na swoim koncie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adam Mosseri (@mosseri)

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i kwartalnika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły