„Nie będziemy dłużej aplikacją do dzielenia się zdjęciami” - Instagram zapowiada duże zmiany

Autor: Maciej Zieliński

5 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Instagram stawia na wideo. W opublikowanym przed weekendem wywiadzie, szef serwisu Adam Mosseri zapowiedział zmianę kierunku rozwoju aplikacji. Czy stanie się drugim Tik-Tokiem?

Wideo będzie nowym priorytetem. Już niedługo, użytkownicy prawdopodobnie zobaczą w swoim feedzie również rekomendowane filmy w formie pełnoekranowej (a więc pochodzące również z kont których nie obserwują). Jak mówi Mosseri, będą to głównie „zabawne, wciągające treści zorientowane na urządzenia mobilne.”

Trudno odczytywać to inaczej jak próbę konkurowania z rosnącym wciąż Chińskim Tik-Tokiem, który wydaje się najlepiej trafiać dziś do najmłodszych odbiorców. Kopiowanie rozwiązań innych platform nie jest też czymś nowym w przypadku Instagrama, na co najlepszym przykładem było chociażby wprowadzenie Instastories – znikających po 24 godzinach krótkich relacji, na których bazował Snapchat.

Co to oznacza dla fotografów? Czy Instagram przestanie być najlepszym miejscem promocji ich usług i twórczości? Zmiany z pewnością nie są po myśli wielu twórców, którzy zainwestowali czas, a często również niemałe pieniądze w rozwój swojego Instagramowego „portfolio”. I wielu z nich dało już wyraz niezadowolenia w komentarzach pod wideo, które Mosseri opublikował na swoim koncie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adam Mosseri (@mosseri)

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i kwartalnika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Znana marka odzieżowa wystartowała z pierwszą kampanią modową stworzoną w całości przy użyciu generatorów grafiki AI. I takich sytuacji będzie coraz więcej.
9
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Polaroid i Magnum Photos wystartowali ze wspólna kampanią, która chce podkreślić wagę opowiadania historii za pomocą fotografii. Towarzyszy jej otwarty konkurs ukierunkowany na...
7
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
W ostatnich latach producenci sprzętu fotograficznego coraz częściej informują o niedoborach poszczególnych produktów, rzekomo spowodowanych zbyt dużym zainteresowaniem. To tylko...
25
Powiązane artykuły