Kamila J. Gruss z najlepszym polskim zdjęciem w Sony World Photography Awards 2021

18

Autor:

9 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jury konkursu SWPA przyznało lokalne nagrody National Awards. Najciekawszym polskim zdjęciem z kategorii Open wybrana została praca portrecistki Kamili J. Gruss.

W ramach konkursu Sony World Photography Awards organizatorzy co roku wyróżniają twórców różnych narodowości w ramach nagrody National Award, której zadaniem jest wyłonienie najciekawszych zdjęć z kategorii Open, przesłanych przez fotografów w poszczególnych krajów.

W tym roku w kategorii otwartej rywalizuje ze sobą przeszło 165 tys. fotografii. Trudno powiedzieć, jaki odsetek tego stanowią zdjęcia Polaków, wiadomo jednak która fotografia została wybrana do wspomnianej wyżej nagrody. Łącznie, nagroda National Award została przyznana fotografom z 50 krajów świata.

Kamila J. Gruss z nagrodą Poland National Award w konkursie SWPA 2021

fot. Kamila J. Gruss, nagroda Poland National Award / Sony World Photography Awards 2021

Wyróżnienie Poland National Award w konkursie SWPA 2021 otrzymuje fotografia Kamili J. Gruss, zatytułowana „The Moon Girl”, która ma być odniesieniem do fałszywego przedstawiania rzeczywistości w mediach społecznościowych. Rozwinięty tytuł brzmi  „The Moon Girl or the dark side of social media where everyone seems to be happy”.

- Fotografia jest moja pasją, sposobem na złapanie oddechu. Jest to część mnie, w której uwielbiam się zagubić, pogrążyć, część, w której mogę tworzyć wersje rzeczywistości, które najbardziej rezonują z moją wrażliwością. Właśnie wtedy, gdy wchodzę w tę sferę, odpoczywam najmocniej. Bycie „w tej chwili"; obserwowanie przyrody i wszystkiego, co mnie otacza, wydaje się być nieskończonym źródłem inspiracji. Drobne szczegóły, na których się skupiam, w jakiś sposób stają się treścią wzrastającego i dojrzewającego we mnie obrazu. - komentuje Kamila Gruss.

Jako zdobywczyni nagrody Poland National Award Gruss otrzyma cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony.

Zobacz wszystkie nagrodzone zdjęcia

Poczynania fotografki możecie śledzić na jej Instagramie (@kamilajgruss. Koniecznie zobaczcie też pełną galerię finalistów sekcji National Awards.

Pełną listę finalistów sekcji Otwartej i Profesjonalnej poznamy 15 kwietnia 2021 roku.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Peak Design Marketplace - firma zachęca użytkowników do sprzedaży używanych akcesoriów fotograficznych
Peak Design Marketplace - firma zachęca użytkowników do sprzedaży używanych akcesoriów...
Coraz więcej producentów idzie w stronę recyklingu, oferując używane produkty w niższych cenach. Do tego grona dołącza Peak Design, które stworzyło platformę do...
5
0
Koniec lustrzanek Sony. Bagnet Minolta A przeszedł do historii…
Koniec lustrzanek Sony. Bagnet Minolta A przeszedł do historii…
Ostatnie modele lustrzanek Sony zniknęły ze strony producenta. To symboliczny koniec systemu opartego na bagnecie A
14
3
Mem warty fortunę - zdjęcie "Disaster Girl" sprzedane za pół mln dolarów jako token NFT
Mem warty fortunę - zdjęcie "Disaster Girl" sprzedane za pół mln dolarów jako token NFT
Technologia kryptowalut zmienia świat sztuki na naszych oczach i na nowo definiuje wartość dzieł w przestrzeni cyfrowej, wprowadzając do niej pojęcie unikalności....
84
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)