Kamila J. Gruss z najlepszym polskim zdjęciem w Sony World Photography Awards 2021

Autor:

9 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jury konkursu SWPA przyznało lokalne nagrody National Awards. Najciekawszym polskim zdjęciem z kategorii Open wybrana została praca portrecistki Kamili J. Gruss.

W ramach konkursu Sony World Photography Awards organizatorzy co roku wyróżniają twórców różnych narodowości w ramach nagrody National Award, której zadaniem jest wyłonienie najciekawszych zdjęć z kategorii Open, przesłanych przez fotografów w poszczególnych krajów.

W tym roku w kategorii otwartej rywalizuje ze sobą przeszło 165 tys. fotografii. Trudno powiedzieć, jaki odsetek tego stanowią zdjęcia Polaków, wiadomo jednak która fotografia została wybrana do wspomnianej wyżej nagrody. Łącznie, nagroda National Award została przyznana fotografom z 50 krajów świata.

Kamila J. Gruss z nagrodą Poland National Award w konkursie SWPA 2021

fot. Kamila J. Gruss, nagroda Poland National Award / Sony World Photography Awards 2021

Wyróżnienie Poland National Award w konkursie SWPA 2021 otrzymuje fotografia Kamili J. Gruss, zatytułowana „The Moon Girl”, która ma być odniesieniem do fałszywego przedstawiania rzeczywistości w mediach społecznościowych. Rozwinięty tytuł brzmi  „The Moon Girl or the dark side of social media where everyone seems to be happy”.

- Fotografia jest moja pasją, sposobem na złapanie oddechu. Jest to część mnie, w której uwielbiam się zagubić, pogrążyć, część, w której mogę tworzyć wersje rzeczywistości, które najbardziej rezonują z moją wrażliwością. Właśnie wtedy, gdy wchodzę w tę sferę, odpoczywam najmocniej. Bycie „w tej chwili"; obserwowanie przyrody i wszystkiego, co mnie otacza, wydaje się być nieskończonym źródłem inspiracji. Drobne szczegóły, na których się skupiam, w jakiś sposób stają się treścią wzrastającego i dojrzewającego we mnie obrazu. - komentuje Kamila Gruss.

Jako zdobywczyni nagrody Poland National Award Gruss otrzyma cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony.

Zobacz wszystkie nagrodzone zdjęcia

Poczynania fotografki możecie śledzić na jej Instagramie (@kamilajgruss. Koniecznie zobaczcie też pełną galerię finalistów sekcji National Awards.

Pełną listę finalistów sekcji Otwartej i Profesjonalnej poznamy 15 kwietnia 2021 roku.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
Po otrzymaniu Złotego Lwa, nominacji do Oscara i ciepłym przyjęciu na festiwalu Millennium Docs Against Gravity, przejmujący dokument o kultowej fotografce Nan Goldin trafia na ekrany...
16
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)