Nadchodzi Sony FX3 - kompaktowa kamera kinowa z mocowaniem Sony E

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Myśleliście, że pokazany niedawno model FX6 to idealny pomost między światem filmujących aparatów a profesjonalnych kamer? Cóż, wygląda na to, że Sony ma jeszcze jednego asa w rękawie.

Rynek profesjonalnego wideo to smakowity kawałek tortu, na który ostrzą sobie zęby użytkownicy aparatów, ale który z takich czy innych względów pozostaje dla nich w większości niedostępny. Powoli jednak segment wideo się demokratyzuje, co pokazują niedawne „pomostowe” konstrukcje pokroju kamery Canon C70 czy Sony FX6.

Wyglada na to, że Sony chce pójść jeszcze o krok dalej i zaryzykować częściową kanibalizację segmentu filmowego, wprowadzając kompaktową kamerę kinową. Zdjęcie nowego produktu udostępnił znany leaker NokishitaW międzyczasie w internecie pojawiło się też kolejne zdjęcie, ukazujące aparat / kamerę od tyłu.

Póki co, nie wiemy jeszcze nic, poza tym, że nowy korpus Sony FX3 posiada zarówno logo Alpha, jak i opis „Cinema Line”. Spust migawki sugeruje, że kamerę będziemy mogli wykorzystywać też jako aparat, a filmowców z pewnością uradują wmontowane w obudowę gwinty statywowe do podłączania dodatkowych akcesoriów.

Czy możemy spodziewać się możliwości kamery FX6 w mniejszej obudowie czy może będzie to typowo filmowa alternatywa dla modelu A7S III? Tego na razie nie wiemy, ale biorąc pod uwagę, że do sieci wyciekają już zdjęcia w dobrej jakości, możemy spodziewać się, że premiera jest tuż za rogiem.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
11
 Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Długo wyczekiwany “No Time to Die” już wkrótce w kinach. Z tej okazji Leica przygotowała limitowaną wersję aparatu Q2, która stylistycznie nawiązuje do filmów o agencie 007.
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)