Nadchodzi Sony FX3 - kompaktowa kamera kinowa z mocowaniem Sony E

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Myśleliście, że pokazany niedawno model FX6 to idealny pomost między światem filmujących aparatów a profesjonalnych kamer? Cóż, wygląda na to, że Sony ma jeszcze jednego asa w rękawie.

Rynek profesjonalnego wideo to smakowity kawałek tortu, na który ostrzą sobie zęby użytkownicy aparatów, ale który z takich czy innych względów pozostaje dla nich w większości niedostępny. Powoli jednak segment wideo się demokratyzuje, co pokazują niedawne „pomostowe” konstrukcje pokroju kamery Canon C70 czy Sony FX6.

Wyglada na to, że Sony chce pójść jeszcze o krok dalej i zaryzykować częściową kanibalizację segmentu filmowego, wprowadzając kompaktową kamerę kinową. Zdjęcie nowego produktu udostępnił znany leaker NokishitaW międzyczasie w internecie pojawiło się też kolejne zdjęcie, ukazujące aparat / kamerę od tyłu.

Póki co, nie wiemy jeszcze nic, poza tym, że nowy korpus Sony FX3 posiada zarówno logo Alpha, jak i opis „Cinema Line”. Spust migawki sugeruje, że kamerę będziemy mogli wykorzystywać też jako aparat, a filmowców z pewnością uradują wmontowane w obudowę gwinty statywowe do podłączania dodatkowych akcesoriów.

Czy możemy spodziewać się możliwości kamery FX6 w mniejszej obudowie czy może będzie to typowo filmowa alternatywa dla modelu A7S III? Tego na razie nie wiemy, ale biorąc pod uwagę, że do sieci wyciekają już zdjęcia w dobrej jakości, możemy spodziewać się, że premiera jest tuż za rogiem.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
9
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)