Nadchodzi Sony FX3 - kompaktowa kamera kinowa z mocowaniem Sony E

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Myśleliście, że pokazany niedawno model FX6 to idealny pomost między światem filmujących aparatów a profesjonalnych kamer? Cóż, wygląda na to, że Sony ma jeszcze jednego asa w rękawie.

Rynek profesjonalnego wideo to smakowity kawałek tortu, na który ostrzą sobie zęby użytkownicy aparatów, ale który z takich czy innych względów pozostaje dla nich w większości niedostępny. Powoli jednak segment wideo się demokratyzuje, co pokazują niedawne „pomostowe” konstrukcje pokroju kamery Canon C70 czy Sony FX6.

Wyglada na to, że Sony chce pójść jeszcze o krok dalej i zaryzykować częściową kanibalizację segmentu filmowego, wprowadzając kompaktową kamerę kinową. Zdjęcie nowego produktu udostępnił znany leaker NokishitaW międzyczasie w internecie pojawiło się też kolejne zdjęcie, ukazujące aparat / kamerę od tyłu.

Póki co, nie wiemy jeszcze nic, poza tym, że nowy korpus Sony FX3 posiada zarówno logo Alpha, jak i opis „Cinema Line”. Spust migawki sugeruje, że kamerę będziemy mogli wykorzystywać też jako aparat, a filmowców z pewnością uradują wmontowane w obudowę gwinty statywowe do podłączania dodatkowych akcesoriów.

Czy możemy spodziewać się możliwości kamery FX6 w mniejszej obudowie czy może będzie to typowo filmowa alternatywa dla modelu A7S III? Tego na razie nie wiemy, ale biorąc pod uwagę, że do sieci wyciekają już zdjęcia w dobrej jakości, możemy spodziewać się, że premiera jest tuż za rogiem.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)