Nadchodzi Sony FX3 - kompaktowa kamera kinowa z mocowaniem Sony E

0

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Myśleliście, że pokazany niedawno model FX6 to idealny pomost między światem filmujących aparatów a profesjonalnych kamer? Cóż, wygląda na to, że Sony ma jeszcze jednego asa w rękawie.

Rynek profesjonalnego wideo to smakowity kawałek tortu, na który ostrzą sobie zęby użytkownicy aparatów, ale który z takich czy innych względów pozostaje dla nich w większości niedostępny. Powoli jednak segment wideo się demokratyzuje, co pokazują niedawne „pomostowe” konstrukcje pokroju kamery Canon C70 czy Sony FX6.

Wyglada na to, że Sony chce pójść jeszcze o krok dalej i zaryzykować częściową kanibalizację segmentu filmowego, wprowadzając kompaktową kamerę kinową. Zdjęcie nowego produktu udostępnił znany leaker NokishitaW międzyczasie w internecie pojawiło się też kolejne zdjęcie, ukazujące aparat / kamerę od tyłu.

Póki co, nie wiemy jeszcze nic, poza tym, że nowy korpus Sony FX3 posiada zarówno logo Alpha, jak i opis „Cinema Line”. Spust migawki sugeruje, że kamerę będziemy mogli wykorzystywać też jako aparat, a filmowców z pewnością uradują wmontowane w obudowę gwinty statywowe do podłączania dodatkowych akcesoriów.

Czy możemy spodziewać się możliwości kamery FX6 w mniejszej obudowie czy może będzie to typowo filmowa alternatywa dla modelu A7S III? Tego na razie nie wiemy, ale biorąc pod uwagę, że do sieci wyciekają już zdjęcia w dobrej jakości, możemy spodziewać się, że premiera jest tuż za rogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Air 2S - 1-calowa matryca i filmy 5,4K w kompaktowym dronie ze średniej półki
DJI Air 2S - 1-calowa matryca i filmy 5,4K w kompaktowym dronie ze średniej półki
DJI poszerza średnią półkę cenową o możliwości zarezerwowane do tej pory dla dużo bardziej zaawansowanych konstrukcji. Oto DJI Air 2S - dron, którego niebawem będzie...
0
0
Canon EOS R3 oficjalnie zapowiedziany - co wiemy o profesjonalnym bezlusterkowcu?
Canon EOS R3 oficjalnie zapowiedziany - co wiemy o profesjonalnym bezlusterkowcu?
Producent oficjalnie zapowiedział premierę najbardziej zaawansowanego korpusu systemu Canon RF. Co ciekawe aparat nie jest pozycjonowany jako bezpośredni następca...
27
5
Moza Moin Camera - niedrogi, kieszonkowy gimbal z kamerą 4K
Moza Moin Camera - niedrogi, kieszonkowy gimbal z kamerą 4K
Moza przyszykowała własną odpowiedź na kamerkę DJI Pocket 2, która w założeniu stać ma się idealnym rozwiązaniem do filmowego i fotograficznego utrwalania codziennych...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)