Sony World Photography Awards 2021 - najlepsze zdjęcia z sekcji Open. Polacy z wyróżnieniami

Dziś poznaliśmy zwycięzców sekcji Open konkursu SWPA 2021. Wśród finalistów znalazły się także zdjęcia Bartłomieja Jureckiego, Tomasza Kowalskiego i Agaty Mroczek.

Autor: Maciej Luśtyk

18 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Pod koniec lutego organizator zaprezentował finalistów tegorocznej edycji Sony World Phoography Awards 2021 w sekcji profesjonalnej. Teraz poznajemy najlepsze fotografie z kategorii Otwartej, w której nagradzane są zdjęcia pojedyczne.

Najlepsze zdjęcia wybrano w każdej z 10. Kategorii konkursowych (Architecture, Creative, Landscape, Lifestyle, Motion, Natural World & Wildlife, Object, Portraiture, Street Photography i Travel), a ponad 100 kolejnych fotografii trafiło na finałową shortlistę. Zwycięskie zdjęcia możecie zobaczyć w poniższej galerii.

SWPA 2021 - zwycięskie zdjęcia z kategorii Open

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Polacy wśród finalistów

Miło nam też poinformować, że wśród setki wyróżnionych znalazły się także zdjęcia fotografów z Polski, który znaleźli się na liście finałowej w kategoriach Street (Tomasz Kowalski i Bartłomiej Jurecki) i Object (Agata Mroczek).

fot. Bartłomiej Jurecki, wyróżnienie w kategorii Street

fot. Tomasz Kowalski, wyróżnienie w kategorii Street

fot. Agata Mroczek, wyróżnienie w kategorii Object

Wszyscy zwycięzcy otrzymają w nagrodę sprzęt fotograficzny marki Sony i powalczą o nagrodę główną w kategorii Open, którą jest 5000 dolarów.

Nazwiska głównych zwycięzców konkursu studenckiego, młodzieżowego, otwartego i profesjonalnego Sony World Photography Awards 2021 zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2021 r. na platformie internetowej i platformie wideo World Photography Organisation.

Sony World Photography Awards - o konkursie

Organizowany co roku przez World Photography Organisation, znany na całym świecie konkurs Sony World Photography Awards należy do największych światowych wydarzeń w branży fotograficznej. Udział w konkursie, który odbywa się już po raz czternasty, jest darmowy. SWPA to globalny głos całego środowiska fotograficznego i okazja do wglądu w fascynujący świat współczesnej fotografii. Uczestniczący w nim fotografowie - zarówno uznani, jak i początkujący - mają wyjątkową okazję do zaprezentowania światu swoich dokonań.

Konkurs co roku honoruje także najbardziej wpływowych artystów nagrodą Za wybitny wkład w fotografię. Wśród dotychczasowych zdobywców tego wyróżnienia znaleźli się Martin ParrWilliam EgglestonMary Ellen MarkCandida Hofer i Nadav Kander.

Więcej informacji o konkursie i finalistach znajdziecie na stronie worldphoto.org.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Poznaliśmy najlepsze kadry z tegorocznej edycji największego konkursu poświęconego astrofotografii. Te zdjęcia trzeba zobaczyć!
0
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Lubicie fotografię makro? A gdyby tak pójść o krok dalej?. Oto zapierające dech w piersiach zdjęcia, wykonane przez zwycięzców 47. Edycji prestiżowego konkursu...
23
Głośny projekt wraca po 7 latach - "Postrzyżyny" w formie książki fotograficznej
Głośny projekt wraca po 7 latach - "Postrzyżyny" w formie książki fotograficznej
"Postrzyżyny" w nowej odsłonie. Michał Solarski i Tomasz Liboska wydają książkę fotograficzną zwieńczającą głośny projekt, którego pierwszą odsłonę mieliśmy okazję oglądać w 2014 roku. Wesprzyj...
22
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)