Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Targi CP+ 2020 odwołane z powodu epidemii koronawirusa

0

Autor: Maciej Luśtyk

14 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Epidemia wirusa COVID-19, który od grudnia pustoszy Chiny odbija się także na rynku elektroniki. Już przynajmniej kilku producentów wyraziło obawy o terminowość produkcji, teraz odwołano także jedne z największych targów fotograficznych na świecie.

Odbywające się od początku lat 60. XX wieku w japońskiej Yokohamie targi fotograficzne CP+ (Camera & Photo Imaging Show) nieprzerwanie, co roku pod koniec lutego prezentują najnowsze dokonania producentów. Zwykle oferują one możliwość zapoznania się ze sprzętem zapowiedzianym podczas styczniowych targów CES, a także dostarczają wielu premier z dziedziny optyki i akcesoriów. W tym roku targi się jednak nie odbędą. Na niecałe dwa tygodnie przed startem organizatorzy odwołali wydarzenie w obawie przed zbierającym żniwo wirusem COVID-19, z którego epidemią od dwóch miesięcy walczy cały azjatycki świat.

"Zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających jest naszym najwyższym priorytetem"

"Biorąc pod uwagę, że jak na razie nie istnieje żadna w 100% efektywna metoda leczenia, lub kontroli rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, zdecydowaliśmy o odwołaniu targów CP+ 2020, ponieważ naszym najwyższym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństw odwiedzających." - czytamy w oficjalnym komunikacie prezesa stowarzyszenia CIPA (Camera & Imaging Products Association) Masayi Maedy.

Targi CP+ co roku odwiedza ponad 100 wystawców i około 70 000 uczestników, fot. cpplus.jp

“CP+ to targi nakierowane przede wszystkim na konsumentów. Ich główną atrakcją jest możliwość sprawdzenia i ocenienia najnowszego sprzętu producentów rynku fotograficznego. Co roku w wydarzeniu bierze udział około 70 tys. odwiedzających, przez co nie jesteśmy w stanie w zupełności wyeliminować ryzyka infekcji. Ze smutkiem postanowiliśmy wiec anulować tegoroczną odsłonę targów. Prosimy was o współpracę i zrozumienie.”

Co z premierami?

Na razie nie wiemy czy decyzja o odwołaniu wydarzenia będzie miała jakikolwiek wpływ na harmonogram premier producentów. Nie wiadomo też czy targi odbędą się w innym terminie czy na kolejną edycję będziemy musieli poczekać do 2021 roku. Nie jest to jednak pierwsze tego typu wydarzenie odwołane z powodu koronawirusa. Na początku tygodnia z powodu obaw o rozprzestrzenienie się epidemii odwołano także największe na świecie targi sprzętu mobile Mobile World Conference, odbywające się co roku w Barcelonie.

O rozwoju sytuacji będziemy was informować na bieżąco.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cpplus.jp.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)