Targi CP+ 2020 odwołane z powodu epidemii koronawirusa

0

Autor: Maciej Luśtyk

14 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Epidemia wirusa COVID-19, który od grudnia pustoszy Chiny odbija się także na rynku elektroniki. Już przynajmniej kilku producentów wyraziło obawy o terminowość produkcji, teraz odwołano także jedne z największych targów fotograficznych na świecie.

Odbywające się od początku lat 60. XX wieku w japońskiej Yokohamie targi fotograficzne CP+ (Camera & Photo Imaging Show) nieprzerwanie, co roku pod koniec lutego prezentują najnowsze dokonania producentów. Zwykle oferują one możliwość zapoznania się ze sprzętem zapowiedzianym podczas styczniowych targów CES, a także dostarczają wielu premier z dziedziny optyki i akcesoriów. W tym roku targi się jednak nie odbędą. Na niecałe dwa tygodnie przed startem organizatorzy odwołali wydarzenie w obawie przed zbierającym żniwo wirusem COVID-19, z którego epidemią od dwóch miesięcy walczy cały azjatycki świat.

"Zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających jest naszym najwyższym priorytetem"

"Biorąc pod uwagę, że jak na razie nie istnieje żadna w 100% efektywna metoda leczenia, lub kontroli rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, zdecydowaliśmy o odwołaniu targów CP+ 2020, ponieważ naszym najwyższym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństw odwiedzających." - czytamy w oficjalnym komunikacie prezesa stowarzyszenia CIPA (Camera & Imaging Products Association) Masayi Maedy.

Targi CP+ co roku odwiedza ponad 100 wystawców i około 70 000 uczestników, fot. cpplus.jp

“CP+ to targi nakierowane przede wszystkim na konsumentów. Ich główną atrakcją jest możliwość sprawdzenia i ocenienia najnowszego sprzętu producentów rynku fotograficznego. Co roku w wydarzeniu bierze udział około 70 tys. odwiedzających, przez co nie jesteśmy w stanie w zupełności wyeliminować ryzyka infekcji. Ze smutkiem postanowiliśmy wiec anulować tegoroczną odsłonę targów. Prosimy was o współpracę i zrozumienie.”

Co z premierami?

Na razie nie wiemy czy decyzja o odwołaniu wydarzenia będzie miała jakikolwiek wpływ na harmonogram premier producentów. Nie wiadomo też czy targi odbędą się w innym terminie czy na kolejną edycję będziemy musieli poczekać do 2021 roku. Nie jest to jednak pierwsze tego typu wydarzenie odwołane z powodu koronawirusa. Na początku tygodnia z powodu obaw o rozprzestrzenienie się epidemii odwołano także największe na świecie targi sprzętu mobile Mobile World Conference, odbywające się co roku w Barcelonie.

O rozwoju sytuacji będziemy was informować na bieżąco.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cpplus.jp.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jonathan Mannion to znany amerykański fotograf związany z kultura Hiphopową, który m.in. sprzedaje produkty ze swoimi zdjęciami. Teraz znany...
0
0
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na okładce
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na...
Po 4 latach sprawa głośnego fotomontażu na okładce Gazety Polskiej wreszcie dobiega końca. Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok podtrzymał wyrok z listopada 2020.
0
2
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)