Targi CP+ 2020 odwołane z powodu epidemii koronawirusa

0
Maciej Luśtyk
14 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Epidemia wirusa COVID-19, który od grudnia pustoszy Chiny odbija się także na rynku elektroniki. Już przynajmniej kilku producentów wyraziło obawy o terminowość produkcji, teraz odwołano także jedne z największych targów fotograficznych na świecie.

Odbywające się od początku lat 60. XX wieku w japońskiej Yokohamie targi fotograficzne CP+ (Camera & Photo Imaging Show) nieprzerwanie, co roku pod koniec lutego prezentują najnowsze dokonania producentów. Zwykle oferują one możliwość zapoznania się ze sprzętem zapowiedzianym podczas styczniowych targów CES, a także dostarczają wielu premier z dziedziny optyki i akcesoriów. W tym roku targi się jednak nie odbędą. Na niecałe dwa tygodnie przed startem organizatorzy odwołali wydarzenie w obawie przed zbierającym żniwo wirusem COVID-19, z którego epidemią od dwóch miesięcy walczy cały azjatycki świat.

"Zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających jest naszym najwyższym priorytetem"

"Biorąc pod uwagę, że jak na razie nie istnieje żadna w 100% efektywna metoda leczenia, lub kontroli rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, zdecydowaliśmy o odwołaniu targów CP+ 2020, ponieważ naszym najwyższym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństw odwiedzających." - czytamy w oficjalnym komunikacie prezesa stowarzyszenia CIPA (Camera & Imaging Products Association) Masayi Maedy.

Targi CP+ co roku odwiedza ponad 100 wystawców i około 70 000 uczestników, fot. cpplus.jp

“CP+ to targi nakierowane przede wszystkim na konsumentów. Ich główną atrakcją jest możliwość sprawdzenia i ocenienia najnowszego sprzętu producentów rynku fotograficznego. Co roku w wydarzeniu bierze udział około 70 tys. odwiedzających, przez co nie jesteśmy w stanie w zupełności wyeliminować ryzyka infekcji. Ze smutkiem postanowiliśmy wiec anulować tegoroczną odsłonę targów. Prosimy was o współpracę i zrozumienie.”

Co z premierami?

Na razie nie wiemy czy decyzja o odwołaniu wydarzenia będzie miała jakikolwiek wpływ na harmonogram premier producentów. Nie wiadomo też czy targi odbędą się w innym terminie czy na kolejną edycję będziemy musieli poczekać do 2021 roku. Nie jest to jednak pierwsze tego typu wydarzenie odwołane z powodu koronawirusa. Na początku tygodnia z powodu obaw o rozprzestrzenienie się epidemii odwołano także największe na świecie targi sprzętu mobile Mobile World Conference, odbywające się co roku w Barcelonie.

O rozwoju sytuacji będziemy was informować na bieżąco.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cpplus.jp.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Smithsonian udostępnia miliony obrazów kompletnie za darmo
Smithsonian udostępnia miliony obrazów kompletnie za darmo
Open Access to nowy portal zawierający ponad 2,8 miliona obrazów 2D i 3D, historycznych artefaktów, dzieł malarskich i najstarszych zdjęć na świecie. Gratka dla wszystkim szukających darmowych...
20
0
Tylko 22% fotografów ślubnych chce wykonywać ten zawód dłużej niż 10 lat
Tylko 22% fotografów ślubnych chce wykonywać ten zawód dłużej niż 10 lat
Żyjemy w katolickim kraju, niemal wszyscy biorą śluby. To ogromny rynek. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak to wygląda z drugiej strony?
57
18
Targi Photokina zagrożone koronawirusem? Mamy komentarz organizatora
Targi Photokina zagrożone koronawirusem? Mamy komentarz organizatora
Trwająca od grudnia epidemia wirusa COVID-19 zbiera coraz większe żniwo, zagrażając już nie tylko zdrowiu ludzi, ale też odciskając piętno na zależnym od Chin rynku...
3
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)