Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne

0
Jędrzej Franek
4 Listopad 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.

Trendy w designie zmieniają się praktycznie co roku - czasem wyrzuca się meble, tylko dlatego, że przestały pasować do nowego dywanu, lub odwrotnie... Niektóre obiekty jednak nie pozwalają o sobie zapomnieć, wracają nie tylko do mody, ale i stają się elementem popkultury. Historię intrygującego krzesła-pawia postanowił wziąć na warsztat portal Vox.

Często nie zdajemy sobie sprawy jak długą drogę przechodzą poszczególne tropy estetyczne i jak samorzutnie się kształtują, by z nowości stać się sztampą i pobudzić w ten sposób powstanie kolejnego trendu. Być może to specyficzna forma peacock chair podkreślająca atrybuty i autorytet osób w nim fotografowanych, wyniosła ten mebel z poziomu praktycznego elementu wyposażenia wnętrz, sprawdzającego się podczas upałów do rangi fotograficznego tronu.

Czy za kilkadziesiąt lat w ten sam sposób będziemy analizować zdjęcia nóg wystawionych z namiotu w uroczy krajobraz? A może do rangi artefaktu wyniesiemy żółtą kurtkę - nieodłączny rekwizyt sesji na tle islandzkich wodospadów?

Fotografuje i łowi newsy. Miłośnik brzydkiej architektury i dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nie wstydzi się pasji do fotografii mobilnej.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Już po raz piętnasty wręczamy najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez naszych czytelników. Zobaczcie, które produkty i wydarzenia...
19
1
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Jeśli chcecie wiedzieć jak szybko rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową, warto prześledzić historię nośników SD, które właśnie skończyły 20 lat. W tym czasie...
18
0
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać problemy z zasilaniem
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać...
Czy już niedługo akumulatory będą pozwalać na zasilanie urządzeń przez kilka dni? Taką wydajność obiecują naukowcy z australijskiego Monash University, których bateria...
27
8