80% fotografujących twierdzi, że robi świetne zdjęcia

1

Autor: Maciej Luśtyk

12 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Canon przygotował ankietę śledzącą aktualne trendy w fotografii. Wyniki są co najmniej interesujące.

Wydaje się, że większość świadomych fotografów jest bardzo krytyczna w stosunku do swoich zdjęć. Często przejmujemy się rzeczami, które dla zwykłego odbiorcy są niezauważalne. Ale to jeden z czynników, który pcha nas do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i raczej rzadko sami przed sobą przyznajemy, że zrobiliśmy naprawdę świetne zdjęcie. Być może niepotrzebnie.

Okazuje się bowiem, że większość fotografujących ocenia swoje możliwości wyjątkowo optymistycznie. Badanie przeprowadzone przez Canona pod koniec kwietnia na grupie tysiąca amerykanów pokazuje, że aż 80% z nich uważa, iż robi świetne, lub chociaż dobre zdjęcia. Może to jednak wynikać z doboru respondentów.

Od 57 do 80% z nich deklaruje bowiem, że głównym tematem ich zdjęć są rodzina, zwierzęta, wyjazdy wakacyjne oraz niesławne selfie. W dodatku ponad połowa z ankietowanych twierdzi, że regularnie wykonuje zdjęcia jedzenia, a aż 27% z nich przyznaje, że robi to po to, by wzbudzić zazdrość znajomych.

W obliczu tych informacji cieszy nas fakt, że aż 64% z tych osób myśli o wydruku swoich zdjęć, a jedna trzecia cyklicznie tworzy z nich albumy. Wzrasta też popularność filmów tworzonych za pomocą aparatów. Do tego celu używa ich 17% procent, niestety aż połowa z nich głównie po to, by filmować samych siebie.

Mimo że powyższe dane wzbudzają uśmiech, raczej nie powinniśmy być zdziwieni. Wyniki wydają się przecież dobrze odzwierciedlać to, co na co dzień obserwujemy w mediach społecznościowych.

Więcej szczegółów odnośnie ankiety znajdziecie pod adresem usa.canon.com.

(fot. Martinan / fotolia.com)

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Wyścigi samochodowe to moc emocji i adrenaliny, brawurowe przejazdy, to także doskonałe warunki na uchwycenie wyjątkowych kadrów. Właśnie dlatego sprzęt Fujifilm...
0
1
Kodak przerzuca się na produkcję leków. 3-krotny wzrost wartości firmy w ciągu jednego dnia
Kodak przerzuca się na produkcję leków. 3-krotny wzrost wartości firmy w ciągu jednego dnia
Niegdysiejszy gigant fotograficzny otrzymał rządowe wsparcie w wysokości 765 mln dolarów, które pomoże firmie dokonać strategicznego przebranżowienia.
29
2
Nowa strona Next77
Nowa strona Next77
Firma Next77 - dystrybutor sprzętu fotograficznego, ma przyjemność poinformować o uruchomieniu nowej, ulepszonej wersji swojej strony internetowej.
0
0