Streetphotolibrary.com to platforma, dzięki której zarobisz na fotografii ulicznej

Streetphotolibrary.com to platforma, dzięki której zarobisz na fotografii ulicznej

Fotografia uliczna to Twoje zamiłowanie? Jednak poza pasją chcesz także zarabiać na swoich zdjęciach? Jeśli tak, to streetphotolibrary.com jest platformą, którą koniecznie musisz odwiedzić. To „biblioteka fotografii ulicznej prowadzona przez fotografów ulicznych dla fotografów ulicznych“ - zaznacza Nick Turpin, założyciel serwisu.

Do tej pory w Internecie brakowało miejsca, które nie tylko skupiałoby fotografów ulicznych z całego świata, lecz także umożliwiałoby im udostępnianie oraz sprzedaż swoich zdjęć. Postanowił to zmienić Nick Turpin, londyński fotograf i założyciel kolektywu In-Public, który wystartował ze streetphotolibrary.com - interaktywną biblioteką zdjęć, która będzie umożliwiała zakup prezentowanych tam prac.

- Z radością mogę ogłosić to nad czym pracuję od kilku miesięcy. Czy fotograf uliczny nie powinien zarabiać na swoich zdjęciach? Stworzyłem więc bibliotekę tylko do fotografii ulicznej. Obecnie jesteśmy w fazie drugiej budowania projektu, który otwiera się na wszystkich dobrych fotografów ulicznych i zaprasza ich, aby dołączyli i udostępnili swoje pracę. W ciągu kilku kolejnych miesięcy rozpocznie się faza trzecia: uruchomimy witrynę dla kupujących obrazy z całego świata - powiedział Nick Turpin, założyciel streetphotolibrary.com i fotograf kolektywu In-Public.

 

Biblioteka streetphotolibrary.com ma skupiać głównie fotografię uliczną lub reportażową fotografię niepozowaną. Jednak obejmować ma także wszelkie aspekty związane fotografią podróżniczą i dokumentalną - jeśli będą to zdjęcia nietypowe i ponadprzeciętne. Wszystko co musisz zrobić, aby zacząć zarabiać na swoich zdjęciach to: zarejestrować się na stronie i podać adres swojej witryny z portfolio lub link do profilu na Instagramie, by administratorzy biblioteki mogli zobaczyć i ocenić Twoje prace. Jeśli fotografie będą na odpowiednim poziomie, otrzymasz e-mail z zatwierdzeniem i dostępem do głównego pulpitu, w którym będziesz mógł utworzyć profil i przesłać swoje obrazy.

Przy udanej sprzedaży otrzymasz 75% kwoty na jaką została wyceniona dana fotografia (minus opłaty PayPal). Serwis streetphotolibrary.com pobiera 25% sumy, co i tak stanowi jedną z najniższych stawek prowizyjnych w branży. Domyślnie zdjęcia nie są dostępne do wykorzystania w reklamach ze względu na brak formularzy ze zgodą na rozpowszechniania wizerunku sfotografowanych osób. Jednak fotografie, na których nie da się zidentyfikować żadnej osoby, będą mogły być zaoferowane agencjom. W takim przypadku możliwym będzie wynegocjowanie jednostkowych stawek - dla każdego przypadku indywidualnie. Po więcej informacji odsyłamy na stronę streetphotolibrary.com.

zdjęcie główne: © Nick Turpin 2018, „tate horsebum“

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13