Streetphotolibrary.com to platforma, dzięki której zarobisz na fotografii ulicznej

Streetphotolibrary.com to platforma, dzięki której zarobisz na fotografii ulicznej

Fotografia uliczna to Twoje zamiłowanie? Jednak poza pasją chcesz także zarabiać na swoich zdjęciach? Jeśli tak, to streetphotolibrary.com jest platformą, którą koniecznie musisz odwiedzić. To „biblioteka fotografii ulicznej prowadzona przez fotografów ulicznych dla fotografów ulicznych“ - zaznacza Nick Turpin, założyciel serwisu.

Do tej pory w Internecie brakowało miejsca, które nie tylko skupiałoby fotografów ulicznych z całego świata, lecz także umożliwiałoby im udostępnianie oraz sprzedaż swoich zdjęć. Postanowił to zmienić Nick Turpin, londyński fotograf i założyciel kolektywu In-Public, który wystartował ze streetphotolibrary.com - interaktywną biblioteką zdjęć, która będzie umożliwiała zakup prezentowanych tam prac.

- Z radością mogę ogłosić to nad czym pracuję od kilku miesięcy. Czy fotograf uliczny nie powinien zarabiać na swoich zdjęciach? Stworzyłem więc bibliotekę tylko do fotografii ulicznej. Obecnie jesteśmy w fazie drugiej budowania projektu, który otwiera się na wszystkich dobrych fotografów ulicznych i zaprasza ich, aby dołączyli i udostępnili swoje pracę. W ciągu kilku kolejnych miesięcy rozpocznie się faza trzecia: uruchomimy witrynę dla kupujących obrazy z całego świata - powiedział Nick Turpin, założyciel streetphotolibrary.com i fotograf kolektywu In-Public.

 

Biblioteka streetphotolibrary.com ma skupiać głównie fotografię uliczną lub reportażową fotografię niepozowaną. Jednak obejmować ma także wszelkie aspekty związane fotografią podróżniczą i dokumentalną - jeśli będą to zdjęcia nietypowe i ponadprzeciętne. Wszystko co musisz zrobić, aby zacząć zarabiać na swoich zdjęciach to: zarejestrować się na stronie i podać adres swojej witryny z portfolio lub link do profilu na Instagramie, by administratorzy biblioteki mogli zobaczyć i ocenić Twoje prace. Jeśli fotografie będą na odpowiednim poziomie, otrzymasz e-mail z zatwierdzeniem i dostępem do głównego pulpitu, w którym będziesz mógł utworzyć profil i przesłać swoje obrazy.

Przy udanej sprzedaży otrzymasz 75% kwoty na jaką została wyceniona dana fotografia (minus opłaty PayPal). Serwis streetphotolibrary.com pobiera 25% sumy, co i tak stanowi jedną z najniższych stawek prowizyjnych w branży. Domyślnie zdjęcia nie są dostępne do wykorzystania w reklamach ze względu na brak formularzy ze zgodą na rozpowszechniania wizerunku sfotografowanych osób. Jednak fotografie, na których nie da się zidentyfikować żadnej osoby, będą mogły być zaoferowane agencjom. W takim przypadku możliwym będzie wynegocjowanie jednostkowych stawek - dla każdego przypadku indywidualnie. Po więcej informacji odsyłamy na stronę streetphotolibrary.com.

zdjęcie główne: © Nick Turpin 2018, „tate horsebum“

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0