Streetphotolibrary.com to platforma, dzięki której zarobisz na fotografii ulicznej

Streetphotolibrary.com to platforma, dzięki której zarobisz na fotografii ulicznej

Fotografia uliczna to Twoje zamiłowanie? Jednak poza pasją chcesz także zarabiać na swoich zdjęciach? Jeśli tak, to streetphotolibrary.com jest platformą, którą koniecznie musisz odwiedzić. To „biblioteka fotografii ulicznej prowadzona przez fotografów ulicznych dla fotografów ulicznych“ - zaznacza Nick Turpin, założyciel serwisu.

Do tej pory w Internecie brakowało miejsca, które nie tylko skupiałoby fotografów ulicznych z całego świata, lecz także umożliwiałoby im udostępnianie oraz sprzedaż swoich zdjęć. Postanowił to zmienić Nick Turpin, londyński fotograf i założyciel kolektywu In-Public, który wystartował ze streetphotolibrary.com - interaktywną biblioteką zdjęć, która będzie umożliwiała zakup prezentowanych tam prac.

- Z radością mogę ogłosić to nad czym pracuję od kilku miesięcy. Czy fotograf uliczny nie powinien zarabiać na swoich zdjęciach? Stworzyłem więc bibliotekę tylko do fotografii ulicznej. Obecnie jesteśmy w fazie drugiej budowania projektu, który otwiera się na wszystkich dobrych fotografów ulicznych i zaprasza ich, aby dołączyli i udostępnili swoje pracę. W ciągu kilku kolejnych miesięcy rozpocznie się faza trzecia: uruchomimy witrynę dla kupujących obrazy z całego świata - powiedział Nick Turpin, założyciel streetphotolibrary.com i fotograf kolektywu In-Public.

 

Biblioteka streetphotolibrary.com ma skupiać głównie fotografię uliczną lub reportażową fotografię niepozowaną. Jednak obejmować ma także wszelkie aspekty związane fotografią podróżniczą i dokumentalną - jeśli będą to zdjęcia nietypowe i ponadprzeciętne. Wszystko co musisz zrobić, aby zacząć zarabiać na swoich zdjęciach to: zarejestrować się na stronie i podać adres swojej witryny z portfolio lub link do profilu na Instagramie, by administratorzy biblioteki mogli zobaczyć i ocenić Twoje prace. Jeśli fotografie będą na odpowiednim poziomie, otrzymasz e-mail z zatwierdzeniem i dostępem do głównego pulpitu, w którym będziesz mógł utworzyć profil i przesłać swoje obrazy.

Przy udanej sprzedaży otrzymasz 75% kwoty na jaką została wyceniona dana fotografia (minus opłaty PayPal). Serwis streetphotolibrary.com pobiera 25% sumy, co i tak stanowi jedną z najniższych stawek prowizyjnych w branży. Domyślnie zdjęcia nie są dostępne do wykorzystania w reklamach ze względu na brak formularzy ze zgodą na rozpowszechniania wizerunku sfotografowanych osób. Jednak fotografie, na których nie da się zidentyfikować żadnej osoby, będą mogły być zaoferowane agencjom. W takim przypadku możliwym będzie wynegocjowanie jednostkowych stawek - dla każdego przypadku indywidualnie. Po więcej informacji odsyłamy na stronę streetphotolibrary.com.

zdjęcie główne: © Nick Turpin 2018, „tate horsebum“

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18