W pogoni za zdjęciem. Zobacz, jak wygląda praca zawodowego Paparazzi

1
Maciej Luśtyk
29 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Mimo że praca Paparazzi ma niewiele wspólnego z prawdziwą fotografią, wiele osób może pociągać związany z nią dreszczyk emocji. Dzięki nowemu dokumentowi Elite Daily możemy zajrzeć za kulisy takiej pracy i przekonać się czy warto rozpoczynać przygodę z brukowym reportażem.

Wykonywanie zdjęć celebrytów dla brukowych magazynów zawsze budziło wiele kontrowersji. Z jednej strony wydaje się, że bycie Paparazzi niewiele wspólnego ma z pracą prawdziwego fotoreportera. W dodatku praca ta w dużym stopniu narusza cudzą prywatność i sprawia, że osoby myślące o takim zawodzie muszą postawić przed sobą wiele pytań natury moralnej.

Z drugiej strony, tego typu zdjęcia są właśnie tym, czego oczekują wychowani w zachodniej kulturze odbiorcy, a kwoty jakie można w tym zawodzie zarobić za jedno “dobre” zdjęcie sięgają niekiedy kilkuset tysięcy dolarów. Nic więc dziwnego, że znajduje się wielu fotografów chętnych, by tę pracę wykonywać. Niektórzy poświęcają jej nawet całe życie.

 

Jaka jest motywacja tych osób? Czy to jedynie chęć szybkiego zarobku, czy może pasja, chęć bycia w ciągłym ruchu i dreszcz emocji, który sprawia, że chęć zdobycia najciekawszego zdjęcia znanej osoby zamienia się w krwiożerczą rywalizację o “ustrzelenie zwierzyny”. O tym wszystkim przekonacie się oglądając nowy dokument przygotowany przez serwis Elite Daily.

Jego ekipa spędziła tydzień śledząc zawodowych Paparazzi pracujących w stolicy tego typu fotografii - Hollywood. Wraz z nią trafiamy w serce kilku ciekawych sytuacji i dowiadujemy się nieco o samej metodologii pracy tego typu fotografów. Warto też posłuchać w jaki sposób oni sami traktują swój zawód i jak podchodzą do wspomnianej wcześniej kwestii poszanowania prywatności.

Całość kolejny raz przywodzi zasadnicze pytanie dotyczące fotografii reportażowej: jak daleko możemy się posunąć, by zrobić dobre zdjęcie?

Więcej informacji znajdziecie na stronie elitedaily.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)