Ubrania Flashback - zmora dla Paparazzich

Ubrania Flashback - zmora dla Paparazzich
Niedawno w serwisie Betabrand wystartowała kampania crowdfundingowa mająca na celu rozpoczęcie produkcji silnie odblaskowej odzieży, która znacznie uprzykrzy pracę Paparazzim. Pierwsza seria ubrań trafi do sprzedaży w sierpniu 2015 roku.
Pomysłodawcą odblaskowej odzieży jest DJ Chris Holmes. Uczestnicząc w trasie koncertowej z Paulem McCartneyem zauważył, że wiele zdjęć z występów zostało niepoprawnie naświetlonych z powodu odblaskowe stroju, który odbijał światło z lampy błyskowej. Chris postanowił przekuć wadę w atut i zaprojektował serię odblaskowych ubrań, które w założeniu mają utrudnić pracę paparazzim.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
W normalnym świetle ubrania nie wyróżniają się niczym szczególnym, jednak materiał, z którego zostały uszyte pokryty jest warstwą specjalnych nano-szkiełek, które odbijają światło z lampy błyskowej sprawiając, że zdjęcia robione z flashem są niedoświetlone. Fundusze na produkcję ubrań zbierane są za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej w serwisie Betabrand. Póki co, do sprzedaży na pewno trafi czapka i wiatrówka. Pozostałe produkty nie osiągnęły jeszcze wystarczającego wsparcia. W pozyskaniu funduszy nie pomaga też z pewnością fakt, że tego typu odblaskowa odzież była już kilka lat temu oferowana przez firmę Nike. Jednak nigdy nic nie wiadomo.

Sam pomysł wypromowania odzieży jako narzędzia uprzykrzającego pracę paparazzim wydaje się ciekawy, jednak twórca nie wziął pod uwagę jednej ważnej rzeczy. Większość osób, na których żerują owi fotografowie zwykle chce być fotografowana.

Jeśli chcecie stać się posiadaczem jednej z zaprezentowanych rzeczy, możecie wesprzeć projekt w serwisie Betabrand.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0