Ubrania Flashback - zmora dla Paparazzich

0
Maciej Luśtyk
26 Luty 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Niedawno w serwisie Betabrand wystartowała kampania crowdfundingowa mająca na celu rozpoczęcie produkcji silnie odblaskowej odzieży, która znacznie uprzykrzy pracę Paparazzim. Pierwsza seria ubrań trafi do sprzedaży w sierpniu 2015 roku.
Pomysłodawcą odblaskowej odzieży jest DJ Chris Holmes. Uczestnicząc w trasie koncertowej z Paulem McCartneyem zauważył, że wiele zdjęć z występów zostało niepoprawnie naświetlonych z powodu odblaskowe stroju, który odbijał światło z lampy błyskowej. Chris postanowił przekuć wadę w atut i zaprojektował serię odblaskowych ubrań, które w założeniu mają utrudnić pracę paparazzim.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W normalnym świetle ubrania nie wyróżniają się niczym szczególnym, jednak materiał, z którego zostały uszyte pokryty jest warstwą specjalnych nano-szkiełek, które odbijają światło z lampy błyskowej sprawiając, że zdjęcia robione z flashem są niedoświetlone. Fundusze na produkcję ubrań zbierane są za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej w serwisie Betabrand. Póki co, do sprzedaży na pewno trafi czapka i wiatrówka. Pozostałe produkty nie osiągnęły jeszcze wystarczającego wsparcia. W pozyskaniu funduszy nie pomaga też z pewnością fakt, że tego typu odblaskowa odzież była już kilka lat temu oferowana przez firmę Nike. Jednak nigdy nic nie wiadomo.

Sam pomysł wypromowania odzieży jako narzędzia uprzykrzającego pracę paparazzim wydaje się ciekawy, jednak twórca nie wziął pod uwagę jednej ważnej rzeczy. Większość osób, na których żerują owi fotografowie zwykle chce być fotografowana.

Jeśli chcecie stać się posiadaczem jednej z zaprezentowanych rzeczy, możecie wesprzeć projekt w serwisie Betabrand.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
0
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Powiązane artykuły