Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ubrania Flashback - zmora dla Paparazzich

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Luty 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Niedawno w serwisie Betabrand wystartowała kampania crowdfundingowa mająca na celu rozpoczęcie produkcji silnie odblaskowej odzieży, która znacznie uprzykrzy pracę Paparazzim. Pierwsza seria ubrań trafi do sprzedaży w sierpniu 2015 roku.

Pomysłodawcą odblaskowej odzieży jest DJ Chris Holmes. Uczestnicząc w trasie koncertowej z Paulem McCartneyem zauważył, że wiele zdjęć z występów zostało niepoprawnie naświetlonych z powodu odblaskowe stroju, który odbijał światło z lampy błyskowej. Chris postanowił przekuć wadę w atut i zaprojektował serię odblaskowych ubrań, które w założeniu mają utrudnić pracę paparazzim.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W normalnym świetle ubrania nie wyróżniają się niczym szczególnym, jednak materiał, z którego zostały uszyte pokryty jest warstwą specjalnych nano-szkiełek, które odbijają światło z lampy błyskowej sprawiając, że zdjęcia robione z flashem są niedoświetlone. Fundusze na produkcję ubrań zbierane są za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej w serwisie Betabrand. Póki co, do sprzedaży na pewno trafi czapka i wiatrówka. Pozostałe produkty nie osiągnęły jeszcze wystarczającego wsparcia. W pozyskaniu funduszy nie pomaga też z pewnością fakt, że tego typu odblaskowa odzież była już kilka lat temu oferowana przez firmę Nike. Jednak nigdy nic nie wiadomo.

Sam pomysł wypromowania odzieży jako narzędzia uprzykrzającego pracę paparazzim wydaje się ciekawy, jednak twórca nie wziął pod uwagę jednej ważnej rzeczy. Większość osób, na których żerują owi fotografowie zwykle chce być fotografowana.

Jeśli chcecie stać się posiadaczem jednej z zaprezentowanych rzeczy, możecie wesprzeć projekt w serwisie Betabrand

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły