Sputnik potrzebuje Twojej pomocy

Autor: Marcin Grabowiecki

22 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty

Ruszyła kampania crowdfundingowa, której celem jest zebranie pieniędzy na kontynuację realizacji projektu "Lost Territories" kolektywu Sputnik Photos. Projekt możecie wesprzeć do 28 stycznia 2015. Tym sposobem umożliwicie fotografom odbycie wypraw do Azji Środkowej w 2015 roku.

Lost Territories (Stracone Terytoria) to tytuł nowego projektu Sputnik Photos, który realizowany będzie w Azji Środkowej. 25 lat po rozpadzie Związku Radzieckiego fotografowie kolektywu zamierzają pracować nad materiałami w były republikach ZSRR: Kazachstanie, Uzbekistanie, Turkmenistanie, Kirgistanie i Tadżykistanie. Temat wydaje się szczególnie ważny w obliczu rosnącego napięcia politycznego w tym regionie.

14 grudnia 2014 na platformie indiegogo.com ruszyła kampania crowdfundingowa, której celem jest zebranie pieniędzy na realizację projektu. Środki będą przeznaczone na przeloty, filmy, zakwaterowanie i przewodników dla 5 osób, które stworzą 5 niezależnych opowieści z 5 krajów.

Kampania potrwa do 28 stycznia 2015.

Członkowie Sputnik Photos liczą na to, że zechcecie wesprzeć ich projekt. W ramach kampanii przygotowali bardzo ciekawą i zróżnicowaną ofertę dla darczyńców. Minimalna kwota wsparcia wynosi 10 dolarów. Za 100 dolarów dostaniemy książkę "Stand BY" z odbitką, a za 950 dolarów - portfolio składające się z 5 fotografii z Azji Środkowej w formacie 24x30cm.

Projekt "Lost Territories" można wesprzeć przez stronę: indiegogo.com, do czego gorąco Was zachęcamy! Mamy nadzieję, że dzięki Wam zdolnym fotografom uda się zebrać potrzebne środki i pracować na projektem, który zapowiada się bardzo interesująco.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Prawda ma znaczenie. Adobe zmienia politykę dotyczącą sprzedaży obrazów AI
Prawda ma znaczenie. Adobe zmienia politykę dotyczącą sprzedaży obrazów AI
Po niedawnych kontrowersjach dotyczących handlu wygenerowanymi obrazami, mającymi ilustrować prawdziwe wydarzenia, Adobe obiecuje zmienić zasady dotyczące zgłaszania prac do Adobe...
8
World Press Photo chciało dopuścić do konkursu obrazy AI. Teraz wycofuje się ze swojej decyzji
World Press Photo chciało dopuścić do konkursu obrazy AI. Teraz wycofuje się ze swojej decyzji
W ostatnich latach konkurs WPP obrał zupełnie inne tory. W nadchodzącej edycji jury zamierzało dopuścić do konkursu „fotografie” wytworzone generatorach AI. Po fali krytyki...
8
Sony i Associated Press kończą testy systemu certyfikowania zdjęć w aparacie
Sony i Associated Press kończą testy systemu certyfikowania zdjęć w aparacie
Sony nie będzie pierwsze, ale dzięki swojej pozycji ma szansę sprawić, że certyfikowanie autentyczności zdjęć już na etapie ich wykonywania stanie się standardem. Firma właśnie...
6