Nieznane zdjęcie księżnej Diany sprzedane na aukcji

W minioną sobotę, 26 stycznia na aukcji RR Auctions w New Hampshire w Wielkiej Brytanii zostało wystawione nieznane do tej pory zdjęcie księżnej Diany. Fotografia została sprzedana za 18 tys. dolarów anonimowemu kolekcjonerowi.


Czarno-białe zdjęcie powyżej zostało zrobione prawdopodobnie, kiedy księżna Diana miała 18 lub 19 lat, jeszcze zanim poznała księcia Karola. Księżna leży na kolanach nieznanego chłopaka. Wprawne oko bez trudu dostrzeże również butelkę whiskey Johnnie Walker, spoczywającą na parapecie.

Brytyjski dziennik "The Daily Mirror" kupił tą fotografię 26 lutego 1981 roku, dwa dni po zaręczynach księżnej Diany i księcia Karola. Na zdjęciu znajduje się napis "nie do publikacji", co sprawiło że nie "wypłynęło" ono przez długi czas. Siedem lat temu trafiło za to do prywatnej kolekcji Caren Archive. Niedawno fotografia została wystawiona na aukcji domu aukcyjnego RR Auctions w New Hampshire w Wielkiej Brytanii, gdzie została opisana jako "sprośna". Zdjęcie zostało kupione przez anonimowego kolekcjonera za 18 306 dolarów.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18