Nieznane zdjęcie księżnej Diany sprzedane na aukcji

W minioną sobotę, 26 stycznia na aukcji RR Auctions w New Hampshire w Wielkiej Brytanii zostało wystawione nieznane do tej pory zdjęcie księżnej Diany. Fotografia została sprzedana za 18 tys. dolarów anonimowemu kolekcjonerowi.


Czarno-białe zdjęcie powyżej zostało zrobione prawdopodobnie, kiedy księżna Diana miała 18 lub 19 lat, jeszcze zanim poznała księcia Karola. Księżna leży na kolanach nieznanego chłopaka. Wprawne oko bez trudu dostrzeże również butelkę whiskey Johnnie Walker, spoczywającą na parapecie.

Brytyjski dziennik "The Daily Mirror" kupił tą fotografię 26 lutego 1981 roku, dwa dni po zaręczynach księżnej Diany i księcia Karola. Na zdjęciu znajduje się napis "nie do publikacji", co sprawiło że nie "wypłynęło" ono przez długi czas. Siedem lat temu trafiło za to do prywatnej kolekcji Caren Archive. Niedawno fotografia została wystawiona na aukcji domu aukcyjnego RR Auctions w New Hampshire w Wielkiej Brytanii, gdzie została opisana jako "sprośna". Zdjęcie zostało kupione przez anonimowego kolekcjonera za 18 306 dolarów.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8