Canon PowerShot A3000 IS i A3100 IS

0
Michal Grzegorczyk
5 Styczeń 2010
Artykuł na: 6-9 minut
{BLD|CES 2010. Canon PowerShot A3000 IS i A3100 IS to dwa nowe, topowe modele w linii "A" - prostych i tanich aparatów dla początkujących fotografów. A3100 IS ma 12-megapikselową matrycę, natomiast A3000 IS 10-megapikselową. Pozostałe parametry mają identyczne.}
Seria PowerShot "A" gromadzi proste i dość tanie kompakty dla początkujących fotoamatorów. Nowe modele - PowerShot A3000 IS i A3100 IS - to najciekawsi przedstawiciele tej linii. Zaczniemy od jednej znaczącej różnicy: model A3100 IS ma matrycę CCD o rozdzielczości 12 megapikseli, a A3000 IS 10 megapikseli. Obydwa sensory mają rozmiar 1/2,3 cala i oferują czułość w zakresie od ISO 100 do ISO 1600.

Canon PowerShot A3100 IS

Pozostałe cechy i funkcje są identyczne: obiektyw z 4-krotnym zoomem o zakresie 35-140mm i modułem stabilizacji obrazu, 2,7-calowy ekran o rozdzielczości 230 000 punktów i zasilanie akumulatorem litowo-jonowym o wydajności około 230 zdjęć (dotychczas domeną serii "A" było zasilanie bateryjne). Na koniec istotna nowość - obydwa kompakty wspierają standard {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=8293;SDXC. Oczywiście można również korzystać z popularnych nośników SDHC.

Canon PowerShot A3100 IS

Na razie nie mamy informacji o cenie ani terminie dostępności tych aparatów.] Więcej informacji można znaleźć w informacji prasowej:

Łatwość obsługi i stylowy design w przystępnej cenie - Canon przedstawia nowe kompaktowe aparaty cyfrowe PowerShot A3100 IS i PowerShot A3000 IS

Londyn, Wielka Brytania, 5 stycznia 2010 r. -
Canon ogłosił dziś rynkową premierę dwóch kompaktowych aparatów cyfrowych PowerShot A3100 IS i PowerShot A3000 IS. Nowe modele cechuje stylowa obudowa i wyjątkowa łatwość obsługi. Dzięki gamie inteligentnych funkcji przyjaznych użytkownikowi fotografowanie przy pomocy nowych aparatów staje się jeszcze większą przyjemnością.

Dzięki obiektywowi marki Canon oraz przetwornikowi obrazu DIGIC III aparaty PowerShot A3100 IS i PowerShot A3000 IS oferują wyśmienitą jakość obrazu i dobry stosunek ceny do wartości. Oba modele wyróżniają się lekką i kompaktową obudową oraz atrakcyjnym wzornictwem idącymi w parze z zestawem inteligentnych technologii. Aparat PowerShot A3100 IS jest dostępny w trzech żywych kolorach: niebieskim, czerwonym i srebrnym, natomiast obudowa PowerShot A3000 IS jest srebrna i posiada delikatne czarne wykończenie. Jako następcy modelu PowerShot A1100 IS, nowe aparaty stanowią duży krok naprzód w rozwoju serii A linii PowerShot.


Jakość marki Canon - wewnątrz i na zewnątrz
Matryca światłoczuła modelu PowerShot A3100 IS oferuje rozdzielczość 12,1 MP, a matryca tańszego PowerShot A3000 IS – 10 MP. Oba nowe aparaty - wyposażone w przetwornik obrazu DIGIC III, 4-krotny zoom optyczny oraz zintegrowany optyczny stabilizator obrazu - rejestrują bogate w szczegóły obrazy pozbawione rozmycia. Jasny, wysokiej rozdzielczości wyświetlacz LCD o przekątnej 6,7 cm (2,7 cala) wyświetla ostry i klarowny obraz, umożliwiając precyzyjne kadrowanie i przeglądanie zdjęć.

Oba nowe modele ułatwiają kadrowanie dzięki inteligentnemu trybowi fotografowania Smart Auto. Technologia rozpoznawania rodzaju sceny (Scene Detection Technology) oraz Smart Auto rozpoznają do 18 różnych scen i automatycznie stosują optymalne ustawienia konieczne do wykonania idealnego zdjęcia.

Tryb automatycznej regulacji parametrów ekspozycji Smart Auto korzysta także z technologii i-Contrast, która rozjaśnia i wydobywa szczegóły z niedoświetlonych partii obrazu, jednocześnie nie wypalając partii naświetlonych prawidłowo. Tryb Łatwy jest przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią - dezaktywuje większość przycisków i usuwa ikony z ekranu LCD - po to, aby maksymalnie uprościć proces wykonywania zdjęć.

Inteligentne wyzwalanie lampy błyskowej poprawia oświetlenie naturalne i zastane, dostosowuje błysk lampy do obiektu i warunków. Na przykład w świetle dziennym funkcja ta eliminuje cienie na twarzy powstałe, gdy światło słonecznego pada pod kątem - lampa wyzwalana jest automatycznie i rozjaśnia słabo oświetlone części twarzy. Także w trybie makro błysk lampy jest kontrolowany w celu zapobieżenia prześwietleniu i zachowania szczegółów odwzorowania obiektów fotografowanych z bardzo małej odległości.

Technologia rozpoznawania twarzy (Face Detection Technology) śledzi twarze, dobiera odpowiednie parametry ekspozycji i ustawia ostrość. Funkcja wyboru i śledzenia twarzy (Face Select & Track) potrafi wybrać jedną twarz z grupy, a korekcja efektu czerwonych oczu identyfikuje i koryguje ten niechciany efekt. Inteligentny samowyzwalacz dla twarzy (FaceSelf-Timer) pozwala osobie fotografującej znaleźć się na zdjęciu grupowym - spust migawki jest zwalniany dopiero po pojawieniu się dodatkowej twarzy w kadrze.


Kreatywność bez wysiłku
Jedną z kreatywnych funkcji fotografowania jest nowy program "Słabe oświetlenie" (Low Light) umożliwiający wykonywanie zdjęć z rozdzielczością 2 MP przy słabym świetle. Nowy program "Super żywy" (Super Vivid) wzbogaca obraz o nasycone kolory i dodaje mu dramaturgii, zaś program "Efekt plakatu" (Poster Effect) redukuje liczbę barw, aby zdjęcie nabrało wyglądu retro.

Na wyświetlaczu modelu PowerShot A3100 IS pojawiają się proste wskazówki i porady odnośnie nawigacji menu i dostępnych funkcji.

Zarówno PowerShot A3100 IS, jak i PowerShot A3000 IS nagrywają udźwiękowione ścieżki wideo z rozdzielczością VGA. Pakiet oprogramowania dołączony do kompletu w obu modelach zawiera aplikację służącą do szybkiego i łatwego udostępniania filmów w internetowym serwisie YouTube.

Nowością w serii PowerShot A jest zastosowanie akumulatorów litowo-jonowych - niewielkich i lekkich. Można je ładować w dowolnym czasie. Oba nowe aparaty są kompatybilne z kartami pamięci SDHC i SDXC. Dzięki pojemności karty SDXC równej nawet 2 TB możliwe jest umieszczenie tysięcy zdjęć na jednej karcie.


CANON iMAGE GATEWAY - podziel się przeżyciami
Posiadacze PowerShot A495 i PowerShot A490 otrzymują darmowe członkostwo w CANON iMAGE GATEWAY, serwisie internetowym służącym udostępnianiu zdjęć i filmów wideo. Użytkownicy mają do dyspozycji 2 GB pojemności, by załadować setki zdjęć wysokiej rozdzielczości. Dzięki swobodzie przeglądania zdjęć online oraz na ekranie telefonu komórkowego można podzielić się zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną niezależnie od miejsca.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)