Canon PowerShot A495 i A490 - kompakty dla każdego

0
Marcin Falana
5 Styczeń 2010
Artykuł na: 6-9 minut
CES 2010. Canon zaprezentował dwa nowe modele kompaktów z budżetowej serii A. PowerShot A495 i A490 oferują 10-megapikselową matrycę i obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 37-122 mm (3,3-krotny zoom). Model A495 będzie dostępny w szerszej palecie kolorystycznej, oferuje także bardziej zaawansowany system detekcji twarzy, wyzwalanie migawki twarzą i dwa dodatkowe tryby scenerii. Oba modele będą obsługiwać karty SDXC.
Nowe Canony A495 i A490 są następcami popularnego modelu PowerShot A480. Oba modele będą dostępne w kolorze srebrnym, a A495 także w czerwonym i niebieskim. Wyposażono je w 10-megapikselowe matryce CCD o rozmiarze 1/2,3 cala i obiektyw z 3,3-krotnym zoomem o ekwiwalencie ogniskowej dla małego obrazka 37-122 mm. Na tylnej ściance znajduje się 2,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 115 000 punktów.
Canon PowerShot A490

Canon PowerShot A490

Oba aparaty oferują takie funkcje jak tryb Smart Auto, rozpoznawanie twarzy, inteligentne wyzwalanie lampy błyskowej, tryb Słabe oświetlenie czy technologię wykrywania ruchu. PowerShot A495 dodatkowo daje do dyspozycji dwa programy: Efekt plakatu i Super żywy, które pozwolą urozmaicić nasze zdjęcia.
Canon PowerShot A495

PowerShot A495 i A490 pozwalają na nagrywanie klipów wideo z rozdzielczością VGA. Z nowinek warto wspomnieć o obsłudze wchodzącego standardu kart pamięci SDXC do pojemności 2 TB. Oba modele obsługują także karty SDHC. Do zasilania służą dwie baterie AA.

Informacja prasowa producenta:

Inteligencja, prostota i zabawa - Canon wprowadza na rynek nowe kompaktowe aparaty cyfrowe PowerShot A495 i PowerShot A490

Londyn, Wielka Brytania, 5 stycznia 2010 r. - Canon ogłosił dziś rynkową premierę PowerShot A495 i PowerShot A490 - dwóch kompaktowych cyfrowych aparatów fotograficznych w przystępnej cenie. Nowe modele, następcy popularnego PowerShot A480, stworzone z myślą o codziennym użytkowaniu, łączą w sobie subtelne opływowe wzornictwo z gamą inteligentnych, automatycznych funkcji. Aparaty, wyposażone w oryginalne obiektywy marki Canon, są łatwe w użyciu, imponują wydajnością, niewielkimi rozmiarami i lekką konstrukcją.

Oba nowe aparaty dostępne są w srebrnym kolorze, a PowerShot A495 także w czerwonym i niebieskim. Posiadają matrycę światłoczułą 10 MP i oryginalny obiektyw z 3,3-krotnym zoomem optycznym odpowiadającym za szczegółową reprodukcję. Tryb automatycznej regulacji parametrów ekspozycji Smart Auto dba o automatyczne ustawienia, a jasny, żywy obraz na wyświetlaczu LCD o przekątnej 6,2 cm (2,5 cala) ułatwia kadrowanie i wykonywanie zdjęć oraz dzielenie się nimi z innymi.


Tryb Smart Auto - po prostu skadruj i zrób zdjęcie
Prostotę fotografowania gwarantuje funkcja Smart Auto i technologia wykrywania rodzaju sceny (Scene Detection Technology), która automatycznie rozpoznaje warunki oświetleniowe, a następnie stosuje optymalne ustawienia wymagane do otrzymania idealnego zdjęcia. Aparat PowerShot A495 rozpoznaje do 18 różnych scen, a PowerShot A490 do 13 rodzajów scen, gwarantując świetne wyniki zarówno podczas słonecznego dnia, jak i w nocy, a także podczas fotografowania z bardzo bliskiej odległości. Dbając o wszystkie prawidłowe ustawienia funkcja Smart Auto upraszcza fotografowanie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Technologia i-Contrast rozpoznaje trudne warunki oświetleniowe i dba, aby bardzo jasne i bardzo ciemne partie obrazu charakteryzowały się dobrymi szczegółami. Funkcja inteligentnej ekspozycji lampy błyskowej automatycznie dostosowuje moc błysku do obiektu i warunków. W świetle dziennym funkcja inteligentnej ekspozycji lampy błyskowej usuwa cienie na twarzach spowodowane jaskrawym światłem, aby wszystkie osoby w kadrze wyglądały jak najlepiej.


Wszechstronność zastosowań zaawansowanej technologii rozpoznawania twarzy
Technologia rozpoznawania twarzy (Face Detection Technology) umożliwia wykonanie idealnych ujęć grupowych - zapewnia ostrość i prawidłową ekspozycję. Z kolei funkcja korekcji czerwonych oczu usuwa ten niepożądany efekt w obrazie już po naciśnięciu migawki. Inteligentna funkcja samowyzwalacza dla twarzy dostępna w modelu PowerShot A495 upraszcza fotografowanie grup ludzi dzięki automatycznemu zwolnieniu spustu migawki po 2 sekundach od pojawienia się w kadrze nowej twarzy, gwarantując obecność wszystkich osób na zdjęciu.

Łatwość i kreatywność fotografowania nawet w słabym świetle
Doskonała jakość zdjęć wykonanych w słabym świetle jest teraz możliwa dzięki nowemu trybowi "Słabe oświetlenie" (Low Light), który automatycznie podnosi wartość ISO. Z kolei technologia wykrywania ruchu zapobiega rozmyciu obiektów poruszających się, co pozwala nawet najmniej zaawansowanemu użytkownikowi wykonywać świetne zdjęcia.

PowerShot A495 oferuje dwa proste programy dające pole do działania kreatywności. Program "Efekt plakatu" (Poster Effect) redukuje liczbę barw, aby zdjęcie nabrało "starego" wyglądu plakatu - bez potrzeby użycia komputera. Program "Super żywy" (Super Vivid) wzbogaca obraz o nowe, nasycone kolory i doda mu dramaturgii.


Coś więcej niż zdjęcia - nagrywaj filmy i dziel się nimi
Oprócz zdjęć wysokiej jakości, zarówno PowerShot A495 jak i PowerShot A490 nagrywają udźwiękowione ścieżki wideo z rozdzielczością VGA. Pakiet oprogramowania dołączony do kompletu w obu modelach posiada aplikację służącą do umieszczania filmów w serwisie internetowym YouTube - umożliwia zalogowanie do serwisu i załadowanie filmów poprzez komputer bezpośrednio z aparatu. Dzięki temu udogodnieniu filmy będą dostępne online w ciągu kilku minut od ich wykonania.

Wszystkie nowe modele PowerShot są kompatybilne z kartami pamięci SDHC i SDXC. Dzięki pojemności karty SDXC równej aż 2 TB możliwe jest umieszczenie nawet tysięcy zdjęć na jednej karcie. Oba modele są zasilane bateriami AA, co znacznie ułatwia korzystanie z nich podczas długich eskapad.


CANON iMAGE GATEWAY - podziel się przeżyciami
Właściciele modeli PowerShot A495 i PowerShot A490 mają dostęp do darmowego członkostwa w CANON iMAGE GATEWAY, serwisie internetowym służącym do udostępniania zdjęć i filmów wideo. Użytkownicy mają do dyspozycji 2 GB pojemności, by załadować setki zdjęć wysokiej rozdzielczości. Dzięki swobodzie przeglądania zdjęć online oraz na ekranie telefonu komórkowego, można podzielić się zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną niezależnie od miejsca.
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do...
179
4
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma lubi zaskakiwać i mimo tego, że aparaty firmy są produktami dosyć niszowymi, stale je rozwija. Najnowszy aparat systemu L to zarazem jedna z najciekawszych...
56
15
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
Leica zaprezentowała model V-Lux 5 - brata bliźniaka Panasonika Lumix FZ1000 II. Oba modele łączy ta sama specyfikacja, jednak propozycja niemieckiego producenta...
21
2