Nikon Z fc i obiektyw Nikkor Z 40 mm f/2 SE w czarnej edycji specjalnej

Autor: Maciej Luśtyk

9 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Stylowy aparat Nikon Z fc doczekał się swojej edycji specjalnej, która jeszcze bardziej zbliżyć ma go wyglądem do klasycznych analogowych aparatów producenta. W czarnej odsłonie i stylistyce retro debiutuje także obiektyw Nikkor Z 40 mm f/2 SE.

Nikon Z fc to zdecydowanie jeden z najładniejszych aparatów ostatnich lat. Retro design i systematyka obsługi nawiązująca do aparatów analogowych sprawiają stanowią ciekawe połączenie tradycji z nowoczesnością - 24-megapikselową matrycą APS-C, systemem AF z wykrywaniem oka, trybem filmowym 4K i obracanym ekranem LCD.

Teraz aparat doczekał się edycji specjalnej, wyróżniającej się czarnym lakierem i białym oznakowaniem, które jeszcze lepiej wpisują się w stylistykę klasycznych analogowych konstrukcji 35 mm.

W nowej odsłonie debiutuje także obiektyw Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 SE. Pod względem konstrukcji optycznej i możliwości to ten sam obiektyw co Nikkor Z 40 mm f/2. Nowością jest jedynie klasyczne wzornictwo, dzięki któremu będzie lepiej komponował się z modelem Z fc i które jest spójne z zaprezentowanym już wcześniej modelem Nikkor Z 28 mm f/2.8 SE.

Przeczytaj także:
Nikon Z fc - test aparatu

Oparty na matrycy APS-C, ale wystylizowany na wzór legendarnego FM2. Czy Nikonowi udał się powrót do korzeni? Sprawdzamy co potrafi nowy Z fc - bez sentymentów. [Czytaj więcej]
Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 - test obiektywu

Jest poręczny i lekki, a przy tym jasny i uniwersalny. Nikkor Z 40 mm f/2 to jednak wyraźnie budżetowa konstrukcja. Czy nie rozczaruje jakością obrazu? Sprawdźmy! [Czytaj więcej]

Cena i dostępność

Aparat Nikon Z fc w wersji czarnej debiutuje w sprzedaży w cenie 4499 zł, ale w ramach przedsprzedaży możecie kupić go w promocyjnej cenie 4029 zł. Obiektyw Nikkor Z 40 mm f/2 SE wyceniono zaś na 1599 zł, czyli o 400 zł drożej niż wersję podstawową.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikon.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
18
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
27
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)