Nikon Z fc i obiektyw Nikkor Z 40 mm f/2 SE w czarnej edycji specjalnej

Autor: Maciej Luśtyk

9 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Stylowy aparat Nikon Z fc doczekał się swojej edycji specjalnej, która jeszcze bardziej zbliżyć ma go wyglądem do klasycznych analogowych aparatów producenta. W czarnej odsłonie i stylistyce retro debiutuje także obiektyw Nikkor Z 40 mm f/2 SE.

Nikon Z fc to zdecydowanie jeden z najładniejszych aparatów ostatnich lat. Retro design i systematyka obsługi nawiązująca do aparatów analogowych sprawiają stanowią ciekawe połączenie tradycji z nowoczesnością - 24-megapikselową matrycą APS-C, systemem AF z wykrywaniem oka, trybem filmowym 4K i obracanym ekranem LCD.

Teraz aparat doczekał się edycji specjalnej, wyróżniającej się czarnym lakierem i białym oznakowaniem, które jeszcze lepiej wpisują się w stylistykę klasycznych analogowych konstrukcji 35 mm.

W nowej odsłonie debiutuje także obiektyw Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 SE. Pod względem konstrukcji optycznej i możliwości to ten sam obiektyw co Nikkor Z 40 mm f/2. Nowością jest jedynie klasyczne wzornictwo, dzięki któremu będzie lepiej komponował się z modelem Z fc i które jest spójne z zaprezentowanym już wcześniej modelem Nikkor Z 28 mm f/2.8 SE.

Przeczytaj także:
Nikon Z fc - test aparatu

Oparty na matrycy APS-C, ale wystylizowany na wzór legendarnego FM2. Czy Nikonowi udał się powrót do korzeni? Sprawdzamy co potrafi nowy Z fc - bez sentymentów. [Czytaj więcej]
Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 - test obiektywu

Jest poręczny i lekki, a przy tym jasny i uniwersalny. Nikkor Z 40 mm f/2 to jednak wyraźnie budżetowa konstrukcja. Czy nie rozczaruje jakością obrazu? Sprawdźmy! [Czytaj więcej]

Cena i dostępność

Aparat Nikon Z fc w wersji czarnej debiutuje w sprzedaży w cenie 4499 zł, ale w ramach przedsprzedaży możecie kupić go w promocyjnej cenie 4029 zł. Obiektyw Nikkor Z 40 mm f/2 SE wyceniono zaś na 1599 zł, czyli o 400 zł drożej niż wersję podstawową.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikon.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
 Nikon Z 50 - ważna aktualizacja oprogramowania
Nikon Z 50 - ważna aktualizacja oprogramowania
Nikon aktualizuje firmware dla aparatu Z 50. W najnowszej wersji 2.40 oprogramowanie pozwoli m.in. na korzystanie z detekcji oka podczas filmowania.
1
MiNT pracuje nad analogowym kompaktem. Czy nadchodzi nowe wcielenie Rollei 35?
MiNT pracuje nad analogowym kompaktem. Czy nadchodzi nowe wcielenie Rollei 35?
Wzdychacie do kompaktów Contaxa, Yashiki czy Ricoha? Już niebawem zaawansowany analogowy kompakt możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Nad współczesną „małpką” pracują...
9
Panasonic Lumix S5 II i Lumix S5 II X - skok do 1 ligi
Panasonic Lumix S5 II i Lumix S5 II X - skok do 1 ligi
Druga generacja modelu S5 to nie jeden a dwa aparaty, które celują w segment uniwersalnych pełnych klatek i mogą mocno namieszać na rynku. Panasonic Lumix S5 II...
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)