Nikkor Z 28 mm f/2.8 SE - klasyczna ogniskowa w klasycznym wydaniu

Autor: Krzysztof Mularczyk

29 Czerwiec 2021
Artykuł na: minutę

Wraz z nowym bezlusterkowcem Nikon Zfc zaprezentowano obiektyw Nikkor Z 28 mm f/2.8 SE, który również stylistycznie nawiązuje do czasów analogowych

Nikkor Z 28 mm f/2.8 SE to kompaktowy i lekki obiektyw, idealny do codziennego fotografowania. Ogniskowa 28 mm zapewni na matrycy APS-C/DX kąt widzenia odpowiadający pełnoklatkowemu obiektywowi 42 mm, a więc szerszy niż klasyczna 50-tka.

Wyróżnia się tradycyjnym wzornictwem inspirowanym klasycznymi obiektywami z okresu, w którym pojawiła się lustrzanka FM2, a dzięki zastosowaniu tej samej powłoki, co na Nikonie Zfc, wygląd obiektywu Nikkor Z 28 mm f/2.8 SE pasuje do klasycznej estetyki nowego aparatu.

Pod względem optycznym składa się z 8 elementów ustawionych w 7 grupach, a ostrość ustawiana jest przez podwójne silniki krokowe, z minimalną odległością ogniskowania 19 cm.

Nikkor Z 28 mm f/2.8 SE - cena i dostępność

Będzie dostępny w zestawie z Zfc, ale także niezależnie w cenie 300 dolarów, czyli około 1200 zł. W sprzedaży pojawi się na jesieni.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
W niedawnym wywiadzie przedstawiciele producenta zdradzili plany produkcji kolejnych obiektywów do Nikon Z. Czy przeniesiona zostanie cała oferta dostępna do Sony...
10
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Irix otwiera się na filmowców wykorzystujących aparaty Fujifilm. Od dzisiaj wszystkie obiektywy z serii Cine dostępne są również w wersji z bagnetem X.
1
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które wygląda bardzo znajomo
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które...
Leica zaprezentowała najnowszy przybytek w ofercie zoomów do systemu L-Mount. Model Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 to stosunkowo kompaktowa propozycja dla...
5
Powiązane artykuły