Czy nadchodzi Canon EOS R6 Mark II?

Autor: Maciej Luśtyk

18 Październik 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Wśród branżowych plotek pojawiła się ostatnio domniemana specyfikacja drugiej generacji popularnego modelu R6. Jakich funkcji możemy spodziewać się w modelu Mark II?

Czy możliwe, żeby raptem po dwóch latach od premiery jednego ze swoich najlepszych aparatów Canon szykował jego następce? Tak sądzą redaktorzy serwisu Canon Rumors, którzy niedawno opublikowali prawdopodobną specyfikację modelu Canon EOS R6 II, która według zapewnień pochodzi z bardzo rzetelnego źródła. Czego więc możemy oczekiwać?

Canon EOS R6 II to przede wszystkim większa matryca. Ale tylko trochę

Główną nowością ma być matryca o wyższej rozdzielczości 24 Mp, która miałaby szansę przekonać do nowego aparatu wiele osób, którym 20 Mp oferowane przez pierwowzór wydawało się zbyt małe. To oczywiście różnica niewielka, ale powinna zadziałać pod względem psychologicznym - 24 Mp to w końcu od wielu lat standardowa rozdzielczość w świecie pełnej klatki.

Oprócz tego, aparat oferować ma tryb seryjny 12 kl./s, stabilizację matrycy, tryb filmowy 4K 60 kl./s (z cropem), profil Canon Log 3 i dwa sloty na kartę, czyli to samo, co do tej pory. Do tego, według donosu, korpus aparatu ma tylko nieznacznie różnić się od poprzednika. O górnym, pomocniczym wyświetlaczu LCD możemy więc pewnie tylko pomarzyć.

Przeczytaj także:
Canon EOS R6 - test aparatu

Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas wspólnej premiery, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie fotograficzno-filmowa hybryda na którą wszyscy czekaliśmy? [Czytaj więcej]

Nie oznacza to jednak, że producent nie będzie starał się uatrakcyjnić nowej konstrukcji w inny sposób. W kolejny pakiecie donosów CR informuje m.in. o funkcjach Dual Pixel RAW, RAW Burst (zapisywanie zdjęć w pętli przed wciśnięciem spustu migawki), funkcji cyfrowego telekonwertera i współpracy ze szkłami RF-S czy też możliwości obróbki plików RAW w chmurze

Premiera? Prawdopodobnie na początku przyszłego roku

Z pewnością bliżej premiery poznamy jeszcze więcej nowości na temat nadchodzącego aparatu. Ale kiedy właściwie to będzie? Na zdrowy rozsądek od premiery modelu R6 nie minęło jeszcze wystarczająco dużo czasu, by prezentować jego następcę. Zwłaszcza, że przez długi czas aparat był mało dostępny ze względu na problemy z dostawami. Jednak według Canon Rumors, następca modelu Canon EOS R6 pojawić na rynku ma się już w niedalekiej przyszłości. Czy więc stanie się to jeszcze w tym roku? Biorąc pod uwagę historię producenta, raczej nie należy spodziewać się dużych premier jesienią, ale prawdopodobny wydaje się pierwszy kwartał 2023 roku.

Trzymamy kciuki, by mimo usprawnień, następca świetnego modelu Canon EOS R6, nie okazał się też w jakiś znaczący sposób okrojony. W końcu zapowiada się na to, że otrzymamy jeszcze lepszą wersję jednego z najlepszych aparatów na rynku.

Źródło: canonrumors.com 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
 Nikon Z 50 - ważna aktualizacja oprogramowania
Nikon Z 50 - ważna aktualizacja oprogramowania
Nikon aktualizuje firmware dla aparatu Z 50. W najnowszej wersji 2.40 oprogramowanie pozwoli m.in. na korzystanie z detekcji oka podczas filmowania.
1
MiNT pracuje nad analogowym kompaktem. Czy nadchodzi nowe wcielenie Rollei 35?
MiNT pracuje nad analogowym kompaktem. Czy nadchodzi nowe wcielenie Rollei 35?
Wzdychacie do kompaktów Contaxa, Yashiki czy Ricoha? Już niebawem zaawansowany analogowy kompakt możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Nad współczesną „małpką” pracują...
9
Panasonic Lumix S5 II i Lumix S5 II X - skok do 1 ligi
Panasonic Lumix S5 II i Lumix S5 II X - skok do 1 ligi
Druga generacja modelu S5 to nie jeden a dwa aparaty, które celują w segment uniwersalnych pełnych klatek i mogą mocno namieszać na rynku. Panasonic Lumix S5 II...
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)