Leica D-Lux 7 „A Bathing Ape x Stash” - popularny kompakt w ulicznej, limitowanej edycji

Autor: Maciej Luśtyk

19 Sierpień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Leica prezentuje limitowaną edycje specjalną aparatu D-Lux 7, która charakteryzuje się wykończeniem, przygotowanym przez japońską markę streetwearową BAPE we współpracy z kultowym graficiarzem o pseudonimie STASH.

Leica D-Lux 7, czyli właściwie przebrandowany Panasonic Lumix LX100 II, to uniwersalny kompakt z  21-megapikselową matrycą formatu 4/3”, który jest jednym z najlepszych wyborów do fotografii ulicznej. Aby podkreślić miejski sznyt aparatu, Leica prezentuje limitowaną edycję specjalną, nawiązującą do kultury street artu.

Leica D-Lux 7 A Bathing Ape x Stash - miejski aparat w miejskim wykończeniu

W edycji A Bathing Ape X Stash otrzymujemy oryginalne wykończenie moro, wykonane przy użyciu wykorzystywanego przez firmę BAPE wzoru ABC Camo. Oprócz tego, graficiarskie wstawki na dekielku osłaniającym obiektyw i górnym panelu aparatu, przygotowane przez Stasha -  jednego z prekursorów nowojorskiej sceny streetartowej. W limitowanym zestawie znajdziemy tez gruby pasek typu sailor strap, często wybierany przez fotografów ulicznych.

Pod względem samych możliwości, aparat w niczym nie różni się od oryginału. Więcej na temat specyfikacji możecie przeczytać w poniższym artykule.

Przeczytaj także:
Leica D-Lux 7 - uniwersalny kompakt w ekskluzywnym wydaniu

Leica zaprezentowała dziś nowy model z serii kompaktów D-Lux. Czy konstrukcja ta czegoś Wam nie przypomina? [Czytaj więcej]

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku edycji specjalnych Leiki, mamy też do czynienia ze specjalną ceną. Na polskim rynku Leica D-Lux 7 "A Bathing Ape x Stash" aparat będzie dostępny w cenie 9999 zł. Warto przy tym wspomnieć, że standardową wersję modelu D-Lux 7 możemy nabyć za 6700 zł, a Lumix LX100 II, na którym bazuje kosztuje dziś 4299 zł.

W edycji specjalnej pojawi się 1850 sztuk aparatu.

Więcej informacji o edycji specjalnej znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Pixii Camera 2023 - 64-bitowy procesor ARM otworzyć ma segment aparatów na fotografię obliczeniową
Pixii Camera 2023 - 64-bitowy procesor ARM otworzyć ma segment aparatów na fotografię obliczeniową
Francuzi prezentują kolejną generację cyfrowego aparatu dalmierzowego Pixii. Główną nowością jest tu 64-bitowy procesor, który obiecuje wprowadzić smartfonowe sztuczki...
8
Canon EOS R6 Mark II już w sprzedaży - raty 30 x 0% tylko w Cyfrowe.pl
Canon EOS R6 Mark II już w sprzedaży - raty 30 x 0% tylko w Cyfrowe.pl
Najnowszy pełnoklatkowy korpus Canon EOS R6 Mark II jest już dostępny w sprzedaży. Najbardziej wszechstronny aparat na rynku zamówicie z darmową wysyłką i wygodnym...
7
Czy Sony pracuje nad modelem A7000? Wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Czy Sony pracuje nad modelem A7000? Wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Solidna aktualizacja segmentu APS-C to prawdopodobnie jedna z najbardziej oczekiwanych nowości ze stajni Sony. Wygląda na to, że już niebawem się doczekamy. W sieci...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)