Leica Q3 - wyciekło pierwsze zdjęcie

Autor: Maciej Luśtyk

17 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Wygląda na to, że w tym roku ujrzymy nowy kompakt Leiki. Zdjęcie aparatu pojawia się w mobilnej aplikacji Fotos.

Od premiery świetnego modelu Leica Q2 mijają dwa lata. Czy to już czas na jego następcę? Wygląda na to, że ujrzymy go już niebawem. Jak informuje serwis Leica Rumors, animacja pokazująca tylną ściankę nowego aparatu pojawia się w ostatniej aktualizacji aplikacji mobilnej producenta Leica FOTOS.

Leica Q3 z odchylanym ekranem?

Zdjęcie przedstawiam znaną nam bryłę modelu Q, ale z widocznymi zmianami ergonomicznymi. Jak widzimy, leica pozbywa się przycisków z lewej strony tylnego panelu i umieszcza je w sąsiedztwie tylnego wybieraka, a przycisk FN zastępuje drugim pomniejszonym przyciskiem funkcyjnym przy górnej krawędzi. Większy wydaje się być także przycisk umieszczony na wspomnianym 4-kierunkowym wybieraku. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być dobrą zmianą, dzięki której wszystkie funkcje tylnego panelu będziemy w stanie obsłużyć kciukiem. Co chyba ciekawsze, wygląda na to, że Leica Q3 jako pierwsza w serii będzie mogła pochwalić się odchylanym ekranem, którego z pewnością wielu brakowało.

Czy 2022 rok przyniesie także kolejną odsłonę serii Leica SL?

Co więcej, może się okazać, że w 2022 roku zobaczymy także kolejną generację modelu SL. Jak wychwycili redaktorzy serwisu LR, w jednym z filmów promocyjnych modelu Leica M11 pojawia się kadr ze studia projektowego Leiki w Monachium, gdzie na ścianie widnieją puste miejsca na kontynuatorów serii Q i SL bezpośrednio nam zaprezentowanym w zeszłym tygodniu nowym modelu z linii M.

Czego możemy spodziewać się po specyfikacji? Tego powinniśmy dowiedzieć się na przestrzeni najbliższych miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku doczekamy się wielu ciekawych korpusów spoza rynkowej „wielkiej trójki”.

Źródło: leicarumors.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Wyniki konkursu na recenzję aparatu Fujifilm X-T30 II
Wyniki konkursu na recenzję aparatu Fujifilm X-T30 II
W marcu, wspólnie z Fujifilm wystartowaliśmy z konkursem, którego uczestnicy mieli okazję testować model X-T30. Autorem najlepszej recenzji, który otrzymuje drukarkę...
5
Vivo X80 Pro - 4 aparaty, optyka Zeissa i mocna specyfikacja
Vivo X80 Pro - 4 aparaty, optyka Zeissa i mocna specyfikacja
Nowy flagowiec Vivo debiutuje na rynku międzynarodowym. Oprócz topowej specyfikacji nowy X80 Pro może pochwalić się uniwersalnym układem aparatów, który dzięki...
7
Ricoh WG-80 - wodoodporny odgrzewany kotlet
Ricoh WG-80 - wodoodporny odgrzewany kotlet
Ricoh prezentuje kolejną generację, odpornego, uszczelnianego kompaktu. Niestety Ricoh WG-80 nadal bazuje na tej samej specyfikacji, co kilka jego poprzednich...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)