Leica Q2 Reporter - kultowy kompakt w kevlarowej zbroi

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Najlepszy aparat kompaktowy na rynku doczekał się dyskretnej, „pancernej” edycji Reporter. Kevlarowa okleina zwiększać ma odporność aparatu, a jednocześnie stanowi uzupełnienie dla matowo-zielonego wykończenia.

W ramach Święta Fotografii w Wetzlar, Leica Camera AG ogłosiła wariant pełnoklatkowego aparatu kompaktowego Leica Q2. Leica Q2 Reporter jest dostępna od dziś i kontynuuje długą tradycję aparatów Leica, które są specjalnie nastawione na wymagające środowiska pracy reporterów i fotoreporterów – oferując maksymalną precyzję i niezawodność nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Leica Q2 w kamizelce kuloodpornej

Zamiast tradycyjnego skórzanego wykończenia, Leica Q2 Reporter jest wyposażona w swoistą „kamizelkę kuloodporną” wykonaną z Kevlaru, syntetycznego materiału szeroko stosowanego w produkcji wysokiej jakości odzieży ochronnej. Doskonale uzupełnia to matowo-zielone wykończenie aparatu, uzyskane dzięki szczególnie odpornej na zarysowania i ścieranie farby. Rezultatem jest aparat przygotowany do dyskretnej pracy w każdych warunkach.

Wykończenie z Kevlaru, które charakteryzuje się charakterystycznym wzorem splotu, skutecznie chroni aparat przed zagrożeniami mechanicznymi, chemicznymi i termicznymi. Chociaż tkanina jest początkowo prawie czarna, poprzez ekspozycję na naturalne promienie UV będzie stopniowo zmieniać swój odcień, aż do momentu, gdy będzie dokładnie pasować do farby w aparacie. Ponadto włókna Kevlaru z czasem stają się nieco bardziej wypukłe, co dodatkowo poprawia jakość chwytu.

Ogólny projekt aparatu pokazuje, że duży nacisk położono na dyskretny wygląd: pominięto czerwone logo Leica z przodu; grawery i elementy obsługi są dyskretnie inkrustowane, dzięki czemu ani ich przeznaczenie – ani prawdziwa wartość aparatu – nie są od razu widoczne.

Cena i dostępność

Leica Q2 Reporter jest już dostępny w Leica Store i u oficjalnych dealerów marki w cenie 26 700 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ricoh Theta X - sferyczna kamera 5.7K z wygodnym ekranem
Ricoh Theta X - sferyczna kamera 5.7K z wygodnym ekranem
Ricoh pokazuje kolejną generację kamerki sferycznej Theta, która dzięki dużej rozdzielczości i dotykowego ekranowi pozwoli łatwo tworzyć materiały wideo i zdjęcia w...
6
Canon EOS R5 C - filmowy RAW dla każdego
Canon EOS R5 C - filmowy RAW dla każdego
Canon EOS R5C łączy możliwości popularnego modelu R5 z profesjonalnymi funkcjami kamer Cinema EOS, wprowadzając m.in. nieograniczony, przystępny zapis Cinema RAW...
8
Leica Q3 - wyciekło pierwsze zdjęcie
Leica Q3 - wyciekło pierwsze zdjęcie
Wygląda na to, że w tym roku ujrzymy nowy kompakt Leiki. Zdjęcie aparatu pojawia się w mobilnej aplikacji Fotos.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)