Leica Q2 Reporter - kultowy kompakt w kevlarowej zbroi

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Najlepszy aparat kompaktowy na rynku doczekał się dyskretnej, „pancernej” edycji Reporter. Kevlarowa okleina zwiększać ma odporność aparatu, a jednocześnie stanowi uzupełnienie dla matowo-zielonego wykończenia.

W ramach Święta Fotografii w Wetzlar, Leica Camera AG ogłosiła wariant pełnoklatkowego aparatu kompaktowego Leica Q2. Leica Q2 Reporter jest dostępna od dziś i kontynuuje długą tradycję aparatów Leica, które są specjalnie nastawione na wymagające środowiska pracy reporterów i fotoreporterów – oferując maksymalną precyzję i niezawodność nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Leica Q2 w kamizelce kuloodpornej

Zamiast tradycyjnego skórzanego wykończenia, Leica Q2 Reporter jest wyposażona w swoistą „kamizelkę kuloodporną” wykonaną z Kevlaru, syntetycznego materiału szeroko stosowanego w produkcji wysokiej jakości odzieży ochronnej. Doskonale uzupełnia to matowo-zielone wykończenie aparatu, uzyskane dzięki szczególnie odpornej na zarysowania i ścieranie farby. Rezultatem jest aparat przygotowany do dyskretnej pracy w każdych warunkach.

Wykończenie z Kevlaru, które charakteryzuje się charakterystycznym wzorem splotu, skutecznie chroni aparat przed zagrożeniami mechanicznymi, chemicznymi i termicznymi. Chociaż tkanina jest początkowo prawie czarna, poprzez ekspozycję na naturalne promienie UV będzie stopniowo zmieniać swój odcień, aż do momentu, gdy będzie dokładnie pasować do farby w aparacie. Ponadto włókna Kevlaru z czasem stają się nieco bardziej wypukłe, co dodatkowo poprawia jakość chwytu.

Ogólny projekt aparatu pokazuje, że duży nacisk położono na dyskretny wygląd: pominięto czerwone logo Leica z przodu; grawery i elementy obsługi są dyskretnie inkrustowane, dzięki czemu ani ich przeznaczenie – ani prawdziwa wartość aparatu – nie są od razu widoczne.

Cena i dostępność

Leica Q2 Reporter jest już dostępny w Leica Store i u oficjalnych dealerów marki w cenie 26 700 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
18
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
37
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)