Nadchodzi Leica M11 - wyciekły filmy promocyjne

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Wielkimi krokami nadchodzi premiera kolejnego flagowca z kultowej serii M. Do internetu wyciekły filmy promocyjne i cześć specyfikacji nowego aparatu. Czego możemy się spodziewać?

Plotki na temat aparatu Leica M11 pojawiają się już od jesieni i wygląda na to, że premiery nowego modelu z serii M możemy spodziewać się już w przyszłym tygodniu. Jak donosi serwis LeicaRumors, aparat oficjalnie zaprezentowany zostanie 13 stycznia 2022 roku, a już teraz do sieci wyciekły filmy promujące nowy dobytek w rodzinie Leiki.

Leica M11 zapowiada się na klasyczny aparat dalmierzowy z mocną specyfikacją

Jak zwykle w takich przypadkach, prezentują one mało konkretów i skupiają się raczej na kultywowaniu samej idei aparatów dalmierzowych. Możemy natomiast zauważyć kilka szczegółów dotyczących konstrukcji nowego aparatu. Ogólna ergonomia pozostaje właściwie bez większych zmian, ale widzimy m.in. że konstruktorzy pozbyli się dolnej płytki (spód aparatu prezentuje się teraz identycznie jak w modelach Q), a przycisk wspomagania ostrzenia przesunięty został na górny panel. Na filmach pojawia się także nowy moduł wizjera elektronicznego Visoflex doczepianego do gorącej stopki aparatu.

Jeśli zaś chodzi o samą specyfikację, na chwilę obecną wiadomo niewiele. Ostatni zestaw specyfikacji, które wyciekły do internetu mówi o 60-megapikselowej matrycy, 64GB wbudowanej pamięci, wsparciu dla trybu tetheringu, większym ekranie LCD, nowej baterii i braku stabilizacji sensora. Z pewnością nie zabraknie też kilku niespodzianek.

Premiera jeszcze w styczniu

Ile z tych informacji okaże się prawdą, dowiemy się zapewne już niedługo. Podana przez Leica Rumors data 13 stycznia pokrywa się z tradycją producenta, według której najważniejsze premiery prezentowane są w czwartki.

Źródło: leicarumors.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ricoh Theta X - sferyczna kamera 5.7K z wygodnym ekranem
Ricoh Theta X - sferyczna kamera 5.7K z wygodnym ekranem
Ricoh pokazuje kolejną generację kamerki sferycznej Theta, która dzięki dużej rozdzielczości i dotykowego ekranowi pozwoli łatwo tworzyć materiały wideo i zdjęcia w...
6
Canon EOS R5 C - filmowy RAW dla każdego
Canon EOS R5 C - filmowy RAW dla każdego
Canon EOS R5C łączy możliwości popularnego modelu R5 z profesjonalnymi funkcjami kamer Cinema EOS, wprowadzając m.in. nieograniczony, przystępny zapis Cinema RAW...
8
Leica Q3 - wyciekło pierwsze zdjęcie
Leica Q3 - wyciekło pierwsze zdjęcie
Wygląda na to, że w tym roku ujrzymy nowy kompakt Leiki. Zdjęcie aparatu pojawia się w mobilnej aplikacji Fotos.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)