Ważna aktualizacja firmware’ów dla aparatów Canon EOS-1D X Mark III, R5 i R6

Autor: Krzysztof Mularczyk

30 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Full HD 120p, Canon Log 3, czy lżejsze filmy RAW - aparaty EOS-1D X Mark III, R5 i R6 zyskują nowe funkcje po aktualizacji oprogramowania wewnętrznego

Canon udostępnił zaktualizowane wersje firmware’ów dla lustrzanki Canon EOS-1D X Mark III i bezlusterkowców R5 i R6. Najwięcej poprawek i zmian otrzymał Canon EOS R5.

Po wgraniu do Canona EOS R5 nowego oprogramowania o numerze v1.3 aparat zyskuje opcje nagrywania filmów Full HD z szybkością 120 kl./s, profil Canon Log 3 oraz nagrywanie w lżejszych formatach RAW (Light) i IPB (Light). Pojawia się również opcja całkowitego wyłączenia wyświetlacza podczas fotografowania dla oszczędzania akumulatora. Zmiany obejmują też usprawnienia przy transferze FTP, oraz naprawę drobniejszych błędów, pojawiających się np. w trybie seryjnym, czy podczas zasilania przez USB.

Do Canona EOS R6 firmware v1.3 dodaje opcję IPB (Light) do 4K, aby umożliwić filmowanie z niższą przepływnością. Pojawia się też funkcja [Electronic full-time MF] w zakładce AF, umożliwiająca ręczną regulację ostrości zarówno w trybie One-shot AF, jak i Servo AF, a także wyświetlany jest czas transferu FTP. Naprawiane są też mniejsze błędy w działaniu wizjera, trybu seryjnego i USB.

Natomiast firmware v1.4 w Canonie EOS-1D X Mark III wprowadza opcje nagrywania w lżejszych formatach RAW (Light) i IPB (Light), wyświetlanie na ekranie czasu transferu FTP oraz poprawia jego stabilność podczas jednoczesnego korzystania z USB.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fotografia bez kitu - nowe promocje w Cyfrowe.pl
Fotografia bez kitu - nowe promocje w Cyfrowe.pl
Cyfrowe.pl wystartowało z nową kampanią. Fotografia bez kitu, to niższe ceny na wybrane produkty, kody promocyjne i specjalne oferty na sprzęt używany.
3
Tak będzie wyglądał nowy analogowy kompakt Pentaxa. Wyciekły zdjęcia
Tak będzie wyglądał nowy analogowy kompakt Pentaxa. Wyciekły zdjęcia
Dopiero co producent opublikował pierwszy teaser nowego aparatu, a do sieci już wyciekły jego zdjęcia. Czy ma szansę stać się klasykiem?
18
Nikon Z6 III tuż za rogiem. Oto, co wiemy o nowym korpusie
Nikon Z6 III tuż za rogiem. Oto, co wiemy o nowym korpusie
Według donosów premiera nowej uniwersalnej pełnej klatki Nikona odbędzie się już w czerwcu. Do sieci wyciekła już spodziewana specyfikacja aparatu. Zapowiada się całkiem...
14
Powiązane artykuły