Ważna aktualizacja firmware’ów dla aparatów Canon EOS-1D X Mark III, R5 i R6

Autor: Krzysztof Mularczyk

30 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Full HD 120p, Canon Log 3, czy lżejsze filmy RAW - aparaty EOS-1D X Mark III, R5 i R6 zyskują nowe funkcje po aktualizacji oprogramowania wewnętrznego

Canon udostępnił zaktualizowane wersje firmware’ów dla lustrzanki Canon EOS-1D X Mark III i bezlusterkowców R5 i R6. Najwięcej poprawek i zmian otrzymał Canon EOS R5.

Po wgraniu do Canona EOS R5 nowego oprogramowania o numerze v1.3 aparat zyskuje opcje nagrywania filmów Full HD z szybkością 120 kl./s, profil Canon Log 3 oraz nagrywanie w lżejszych formatach RAW (Light) i IPB (Light). Pojawia się również opcja całkowitego wyłączenia wyświetlacza podczas fotografowania dla oszczędzania akumulatora. Zmiany obejmują też usprawnienia przy transferze FTP, oraz naprawę drobniejszych błędów, pojawiających się np. w trybie seryjnym, czy podczas zasilania przez USB.

Do Canona EOS R6 firmware v1.3 dodaje opcję IPB (Light) do 4K, aby umożliwić filmowanie z niższą przepływnością. Pojawia się też funkcja [Electronic full-time MF] w zakładce AF, umożliwiająca ręczną regulację ostrości zarówno w trybie One-shot AF, jak i Servo AF, a także wyświetlany jest czas transferu FTP. Naprawiane są też mniejsze błędy w działaniu wizjera, trybu seryjnego i USB.

Natomiast firmware v1.4 w Canonie EOS-1D X Mark III wprowadza opcje nagrywania w lżejszych formatach RAW (Light) i IPB (Light), wyświetlanie na ekranie czasu transferu FTP oraz poprawia jego stabilność podczas jednoczesnego korzystania z USB.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
11
 Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Długo wyczekiwany “No Time to Die” już wkrótce w kinach. Z tej okazji Leica przygotowała limitowaną wersję aparatu Q2, która stylistycznie nawiązuje do filmów o agencie 007.
12