Ważna aktualizacja firmware’ów dla aparatów Canon EOS-1D X Mark III, R5 i R6

Autor: Krzysztof Mularczyk

30 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Full HD 120p, Canon Log 3, czy lżejsze filmy RAW - aparaty EOS-1D X Mark III, R5 i R6 zyskują nowe funkcje po aktualizacji oprogramowania wewnętrznego

Canon udostępnił zaktualizowane wersje firmware’ów dla lustrzanki Canon EOS-1D X Mark III i bezlusterkowców R5 i R6. Najwięcej poprawek i zmian otrzymał Canon EOS R5.

Po wgraniu do Canona EOS R5 nowego oprogramowania o numerze v1.3 aparat zyskuje opcje nagrywania filmów Full HD z szybkością 120 kl./s, profil Canon Log 3 oraz nagrywanie w lżejszych formatach RAW (Light) i IPB (Light). Pojawia się również opcja całkowitego wyłączenia wyświetlacza podczas fotografowania dla oszczędzania akumulatora. Zmiany obejmują też usprawnienia przy transferze FTP, oraz naprawę drobniejszych błędów, pojawiających się np. w trybie seryjnym, czy podczas zasilania przez USB.

Do Canona EOS R6 firmware v1.3 dodaje opcję IPB (Light) do 4K, aby umożliwić filmowanie z niższą przepływnością. Pojawia się też funkcja [Electronic full-time MF] w zakładce AF, umożliwiająca ręczną regulację ostrości zarówno w trybie One-shot AF, jak i Servo AF, a także wyświetlany jest czas transferu FTP. Naprawiane są też mniejsze błędy w działaniu wizjera, trybu seryjnego i USB.

Natomiast firmware v1.4 w Canonie EOS-1D X Mark III wprowadza opcje nagrywania w lżejszych formatach RAW (Light) i IPB (Light), wyświetlanie na ekranie czasu transferu FTP oraz poprawia jego stabilność podczas jednoczesnego korzystania z USB.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony FX30 - najtańsza kamera filmowa linii Cinema Line
Sony FX30 - najtańsza kamera filmowa linii Cinema Line
Zamiast zaawansowanego korpusu APS-C, producent prezentuje kompaktową kamerę filmową, która ma być odpowiedzią na bolączki aspirujących twórców wideo. FX30 to jedna z...
13
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do końca października, kupując aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 50S II w zestawie lub osobno otrzymamy dodatkowy rabat na zakup obiektywów.
21
Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września
Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września
Jedną z najciekawszych nowości wprowadzonych wraz z modelem GH6 jest opcja bezpośredniej rejestracji na dyskach SSD. Niestety nie była ona dostępna w dniu premiery. Za...
1
Powiązane artykuły