Ważna aktualizacja firmware’ów dla aparatów Canon EOS-1D X Mark III, R5 i R6

Autor: Krzysztof Mularczyk

30 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Full HD 120p, Canon Log 3, czy lżejsze filmy RAW - aparaty EOS-1D X Mark III, R5 i R6 zyskują nowe funkcje po aktualizacji oprogramowania wewnętrznego

Canon udostępnił zaktualizowane wersje firmware’ów dla lustrzanki Canon EOS-1D X Mark III i bezlusterkowców R5 i R6. Najwięcej poprawek i zmian otrzymał Canon EOS R5.

Po wgraniu do Canona EOS R5 nowego oprogramowania o numerze v1.3 aparat zyskuje opcje nagrywania filmów Full HD z szybkością 120 kl./s, profil Canon Log 3 oraz nagrywanie w lżejszych formatach RAW (Light) i IPB (Light). Pojawia się również opcja całkowitego wyłączenia wyświetlacza podczas fotografowania dla oszczędzania akumulatora. Zmiany obejmują też usprawnienia przy transferze FTP, oraz naprawę drobniejszych błędów, pojawiających się np. w trybie seryjnym, czy podczas zasilania przez USB.

Do Canona EOS R6 firmware v1.3 dodaje opcję IPB (Light) do 4K, aby umożliwić filmowanie z niższą przepływnością. Pojawia się też funkcja [Electronic full-time MF] w zakładce AF, umożliwiająca ręczną regulację ostrości zarówno w trybie One-shot AF, jak i Servo AF, a także wyświetlany jest czas transferu FTP. Naprawiane są też mniejsze błędy w działaniu wizjera, trybu seryjnego i USB.

Natomiast firmware v1.4 w Canonie EOS-1D X Mark III wprowadza opcje nagrywania w lżejszych formatach RAW (Light) i IPB (Light), wyświetlanie na ekranie czasu transferu FTP oraz poprawia jego stabilność podczas jednoczesnego korzystania z USB.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
400-megapikselowe zdjęcia z EOS-a R5 - nowa aktualizacja wprowadza tryb Pixel Shift
400-megapikselowe zdjęcia z EOS-a R5 - nowa aktualizacja wprowadza tryb Pixel Shift
Nowe oprogramowanie dla modeli Canon EOS R3 i EOS R5 wprowadza nowe ważne funkcje. Najciekawszą z nich jest tryb rozszerzonej rozdzielczości dla tego...
6
Sony ZV-E1 - kompaktowy A7S III w wersji dla vlogerów
Sony ZV-E1 - kompaktowy A7S III w wersji dla vlogerów
Sony ZV-E1 to najmniejsza i najlżejsza filmująca pełna klatka o takich możliwościach. Ma zachwycić wymagających vlogerów i twórców wideo średniego szczebla.
9
Wiosenne HOT oferty oraz Tydzień Marki w CEWE Fotojoker
Wiosenne HOT oferty oraz Tydzień Marki w CEWE Fotojoker
W CEWE Fotojoker czekają na was ciekawe oferty promocyjne na sprzęt fotograficzny wiodących marek. To m.in. spore rabaty na aparaty i obiektywy Canon RF, oferty...
5
Powiązane artykuły