Ważna aktualizacja firmware’ów dla aparatów Canon EOS-1D X Mark III, R5 i R6

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

30 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Full HD 120p, Canon Log 3, czy lżejsze filmy RAW - aparaty EOS-1D X Mark III, R5 i R6 zyskują nowe funkcje po aktualizacji oprogramowania wewnętrznego

Canon udostępnił zaktualizowane wersje firmware’ów dla lustrzanki Canon EOS-1D X Mark III i bezlusterkowców R5 i R6. Najwięcej poprawek i zmian otrzymał Canon EOS R5.

Po wgraniu do Canona EOS R5 nowego oprogramowania o numerze v1.3 aparat zyskuje opcje nagrywania filmów Full HD z szybkością 120 kl./s, profil Canon Log 3 oraz nagrywanie w lżejszych formatach RAW (Light) i IPB (Light). Pojawia się również opcja całkowitego wyłączenia wyświetlacza podczas fotografowania dla oszczędzania akumulatora. Zmiany obejmują też usprawnienia przy transferze FTP, oraz naprawę drobniejszych błędów, pojawiających się np. w trybie seryjnym, czy podczas zasilania przez USB.

Do Canona EOS R6 firmware v1.3 dodaje opcję IPB (Light) do 4K, aby umożliwić filmowanie z niższą przepływnością. Pojawia się też funkcja [Electronic full-time MF] w zakładce AF, umożliwiająca ręczną regulację ostrości zarówno w trybie One-shot AF, jak i Servo AF, a także wyświetlany jest czas transferu FTP. Naprawiane są też mniejsze błędy w działaniu wizjera, trybu seryjnego i USB.

Natomiast firmware v1.4 w Canonie EOS-1D X Mark III wprowadza opcje nagrywania w lżejszych formatach RAW (Light) i IPB (Light), wyświetlanie na ekranie czasu transferu FTP oraz poprawia jego stabilność podczas jednoczesnego korzystania z USB.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowy ekran i USB 3.2
Sony aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowy ekran i USB 3.2
W ramach zupełnie nieoczekiwanego ruchu, Sony po cichu aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowsze podzespoły. Jaki jest tego powód? Jak odróżnić nowe wersje od...
12
0
Instax Mini 40 - podstawowy model w eleganckim wydaniu
Instax Mini 40 - podstawowy model w eleganckim wydaniu
Fujifilm wprowadza na rynek nowego instaxa, który zamyka możliwości modelu Mini 11 w eleganckiej obudowie w stylistyce retro.
2
0
Nadchodzi DJI Air 2S - kompaktowy dron z 1-calową matrycą i systemem ADB-S
Nadchodzi DJI Air 2S - kompaktowy dron z 1-calową matrycą i systemem ADB-S
Do sieci wyciekła zapowiedź nowego drona DJI, który dla wielu może okazać się spełnieniem marzeń o wysokiej jakości dronie, oferowanym w przystępnym pułapie...
12
2