Nowa analogowa Leica? Być może już w przyszłym roku

6

Autor: Maciej Luśtyk

30 Grudzień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Serwis LeicaRumors donosi iż Niemcy na rok 2021 planują wypuszczenie nowego analogowego aparatu dalmierzowego, który ma być dodatkowo tańszy od obecnych modeli w ofercie.

Jeżeli te plotki okażą się prawdą, dla fotografii analogowej będzie to historyczny moment. Nowa Leica nie tylko będzie pierwszym nowym, zaawansowanym analogowym aparatem wypuszczonym na rynek od dobrych kilku lat, ale także definitywnym potwierdzeniem dla całego rynku, że tradycyjne medium rzeczywiście przeżywa renesans.

Do tego nowy aparat ma być nakierowany na szersze grono odbiorców niż dotychczasowe konstrukcje. Choć w ofercie producenta wciąż znajduje się pokazany w 2014 roku, w pełni mechaniczny, analogowy model Leica M-A, nie jest on ani wygodny (brak pomiaru światła), ani przystępny (20 tys. zł). Poza zasięgiem większości zainteresowanych tym bardziej jest starszy model MP, który oferuje co prawda pomiar światła, ale kosztuje już prawie 22 tys. złotych. Nadchodzący model, pod względem możliwości i ceny ma być z kolei czymś na wzór popularnej Leiki M6 TTL, produkowanej w latach 1998-2002.

Niższa cena zostanie prawdopodobnie okupiona tańszymi materiałami użytymi w konstrukcji i innymi ograniczeniami, dzięki czemu finalnie możemy otrzymać swojego rodzaju współczesne wcielenie modeli Leica CL czy Minolta CLE. Z drugiej strony w przypadku Leiki niejednokrotnie mniej znaczy więcej i niższa cena może wcale nie oznaczać dużej różnicy w stosunku do obecnej, "analogowej" oferty marki.

O tym wszystkim przekonamy się (lub nie) zapewne już niebawem. Według doniesień premiera aparatu planowana jest na rok 2021.

Więcej informacji znajdziecie na stronie leicarumors.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Air 2S - 1-calowa matryca, filmy 5,4K, 10-bitowy Log w kompaktowym dronie ze średniej półki
DJI Air 2S - 1-calowa matryca, filmy 5,4K, 10-bitowy Log w kompaktowym dronie ze średniej półki
DJI poszerza średnią półkę cenową o możliwości zarezerwowane do tej pory dla dużo bardziej zaawansowanych konstrukcji. Oto DJI Air 2S - dron, którego niebawem będzie...
10
2
Canon EOS R3 oficjalnie zapowiedziany - co wiemy o profesjonalnym bezlusterkowcu?
Canon EOS R3 oficjalnie zapowiedziany - co wiemy o profesjonalnym bezlusterkowcu?
Producent oficjalnie zapowiedział premierę najbardziej zaawansowanego korpusu systemu Canon RF. Co ciekawe aparat nie jest pozycjonowany jako bezpośredni następca...
31
6
Moza Moin Camera - niedrogi, kieszonkowy gimbal z kamerą 4K
Moza Moin Camera - niedrogi, kieszonkowy gimbal z kamerą 4K
Moza przyszykowała własną odpowiedź na kamerkę DJI Pocket 2, która w założeniu stać ma się idealnym rozwiązaniem do filmowego i fotograficznego utrwalania codziennych...
12
0
Powiązane artykuły