Olympus robi ważny krok w stronę wideo. Zapis filmów RAW na rekorderach Atomos Ninja V jeszcze w tym roku

2

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Niedawno prezes JIP zapewniał, że pod nowym przewodnictwem Olympus rozwinie możliwości filmowe systemu Mikro Cztery Trzecie. Właśnie otrzymujemy tego pierwszą zapowiedź.

Olympus informuje o prowadzonych pracach nad nowym oprogramowaniem, które umożliwi podgląd i rejestrację danych wideo w formacie RAW z aparatów Olympus OM-D E-M1X i E-M1 Mark III na rekorderze Atomos Ninja V HDR.

Już niebawem filmy z Olympusa zapiszesz w formacie ProRes RAW

Prace prowadzone są wspólnie z firmą Atomos, która zajmuje się produkcją monitorów i rekorderów wideo. Dane zapisywane na rekorderze Atomos Ninja V są w formacie Apple ProRes RAW, który ułatwia późniejszą edycję materiału. Takie rozwiązanie pozwala na większą elastyczność w profesjonalnej postprodukcji wideo, ułatwiając m.in. korekcję ekspozycji i dostosowanie kolorystyki zarejestrowanego materiału.

Premiera oprogramowania planowana jest na zimę 2020.

Czy to zapowiedź pozytywnych przemian pod nowym kierownictwem?

Informacja ta idealnie wpisuje się w słowa prezesa JIP (nowego właściciela działu obrazowania Olympus), który w niedawnym wywiadzie przekonywał, że przyszłość dla konstrukcji producenta widzi m.in. w rynku wideo.

„Olympus będzie kontynuował prace na rozwojem zaawansowanych technologii produkcji wideo, udoskonalając rozwiązania ułatwiające rejestrowanie wysokiej jakości materiałów filmowych dzięki kompaktowym i lekkim produktom systemu Micro Four Thirds. Zapewniają one niezwykłą mobilność i możliwość filmowania z ręki dzięki wykorzystaniu wydajnej, 5-osiowej stabilizacji obrazu umieszczonej w korpusie aparatu.” - czytamy w informacji prasowej producenta.

Możemy tylko się cieszyć i mieć nadzieję, że pod kierownictwem JIP Olympus będzie miał dla nas wyłącznie tego typu, pozytywne niespodzianki.

Więcej informacji znajdziecie na stronie partner.olympus.pl.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
GoPro HERO9 Black - 20-megapikselowa matryca, filmy 5K i dodatkowy ekran z przodu
GoPro HERO9 Black - 20-megapikselowa matryca, filmy 5K i dodatkowy ekran z przodu
Nowa kamerka sportowa oferuje duży skok rozdzielczości, jeszcze lepszą stabilizację, drugi ekran, a także otwiera przed użytkownikami świat wymiennych obiektywów....
15
2
Instax Square SQ1 to kwadratowy format i prostota obsługi. Są też nowe czarno-białe wkłady
Instax Square SQ1 to kwadratowy format i prostota obsługi. Są też nowe czarno-białe wkłady
Dwa lata po premierze pierwszego analogowego Instaxa Square, na rynek wchodzi nowy, uproszczony model. Jego zaleta ma być prostota i wygodny tryb selfie.
6
0
Sony A7C - uniwersalna pełna klatka, którą będzie trudno pokochać
Sony A7C - uniwersalna pełna klatka, którą będzie trudno pokochać
Długo wyczekiwana „amatorska” pełna klatka Sony wreszcie trafia na rynek. Model A7C kierowany jest raczej do filmujących, ale ma też wszystko, by sprawdzić się w pracy...
25
13
Powiązane artykuły