Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Olympus robi ważny krok w stronę wideo. Zapis filmów RAW na rekorderach Atomos Ninja V jeszcze w tym roku

3

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Niedawno prezes JIP zapewniał, że pod nowym przewodnictwem Olympus rozwinie możliwości filmowe systemu Mikro Cztery Trzecie. Właśnie otrzymujemy tego pierwszą zapowiedź.

Olympus informuje o prowadzonych pracach nad nowym oprogramowaniem, które umożliwi podgląd i rejestrację danych wideo w formacie RAW z aparatów Olympus OM-D E-M1X i E-M1 Mark III na rekorderze Atomos Ninja V HDR.

Już niebawem filmy z Olympusa zapiszesz w formacie ProRes RAW

Prace prowadzone są wspólnie z firmą Atomos, która zajmuje się produkcją monitorów i rekorderów wideo. Dane zapisywane na rekorderze Atomos Ninja V są w formacie Apple ProRes RAW, który ułatwia późniejszą edycję materiału. Takie rozwiązanie pozwala na większą elastyczność w profesjonalnej postprodukcji wideo, ułatwiając m.in. korekcję ekspozycji i dostosowanie kolorystyki zarejestrowanego materiału.

Premiera oprogramowania planowana jest na zimę 2020.

Czy to zapowiedź pozytywnych przemian pod nowym kierownictwem?

Informacja ta idealnie wpisuje się w słowa prezesa JIP (nowego właściciela działu obrazowania Olympus), który w niedawnym wywiadzie przekonywał, że przyszłość dla konstrukcji producenta widzi m.in. w rynku wideo.

„Olympus będzie kontynuował prace na rozwojem zaawansowanych technologii produkcji wideo, udoskonalając rozwiązania ułatwiające rejestrowanie wysokiej jakości materiałów filmowych dzięki kompaktowym i lekkim produktom systemu Micro Four Thirds. Zapewniają one niezwykłą mobilność i możliwość filmowania z ręki dzięki wykorzystaniu wydajnej, 5-osiowej stabilizacji obrazu umieszczonej w korpusie aparatu.” - czytamy w informacji prasowej producenta.

Możemy tylko się cieszyć i mieć nadzieję, że pod kierownictwem JIP Olympus będzie miał dla nas wyłącznie tego typu, pozytywne niespodzianki.

Więcej informacji znajdziecie na stronie partner.olympus.pl.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Zaktualizuj firmware A7S III, by korzystać z profilu Sony S-Cinetone
Zaktualizuj firmware A7S III, by korzystać z profilu Sony S-Cinetone
Dostępna jest darmowa aktualizacja firmware'u aparatu bezlusterkowego A7S III. Wersja 2.0 uaktywnia profil kolorystyczny Sony S-Cinetone z flagowej kamery Sony VENICE
0
0
Najnowsza kamerka Canona zadba o to, żebyś nie garbił się przed komputerem
Najnowsza kamerka Canona zadba o to, żebyś nie garbił się przed komputerem
Canon przedstawia ideę stojącą za urządzeniami koncepcyjnymi, które w ostatnim czasie wypuścił na rynek i prezentuje nowe urządzenie Posture Fit, które zadbać ma o...
3
0
Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams - cała w złocie
Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams - cała w złocie
Jeśli czerwona kropka to dla was za mało, Leica wprowadza limitowaną edycję modelu Q2 ze złotym wykończeniem, która powstała przy udziale aktora Daniela Craiga i...
17
1
Powiązane artykuły