Lomo'Instant Honolulu – wakacyjna odsłona popularnej serii

0
Michał Chrzanowski
2 Maj 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Lomo'Instant Honolulu to kolejna limitowana edycja popularnych aparatów natychmiastowych firmy Lomography. Nowa odsłona jest inspirowana plażami i kulturą surferów.

Lomo'Instant Honolulu to kolejny ciekawa propozycja zaprezentowana przez firmę Lomography. Model Honolulu został pokryty jasną naturalną skórą, na którą naniesiono detale kojarzące się z wakacjami. Jak podkreśla producent, inspiracja takiego designu pochodziła z wyjątkowych plaż jednego z najpiękniejszych miejsc świata - Honolulu.

„Aparat dzięki jasnym odcieniom oraz detalom kojarzącym się z palmami wygląda bardzo świeżo i wakacyjnie. Ponadto dołączamy do niego akcesoria, dzięki którym wykonacie wyjątkowe i kreatywne zdjęcia natychmiastowe” - mówią projektanci firmy Lomography.

Limitowana edycja składa się z aparau Lomo'Instant wyposażonego w szerokokątny obiektyw o ekwiwalencie 27 mm i świetle f/8, na który zamocujemy różnego rodzaju konwertery. W zestawie znajdziemy również szkło Fisheye, które zapewnia pole widzenia wynoszące 170 stopni, obiektyw o ekwiwalencie 35 mm, który może sprawdzić się na przykład w fotografii życia ulicy, krajobrazowej czy nawet portretowej oraz konwerter makro, dzięki któremu zbliżymy się do fotografowanego obiektu na odległość około 15 cm. Ponadto, producent dołącza żelowe nakładki na lampę błyskową (niebieską, czerwoną, fioletową i żółtą), karty demonstrujące różne techniki fotografowania oraz instrukcję obsługi.

Aparat posiada również wbudowaną lampę błyskową. Możemy ją wyzwalać automatycznie, manualnie lub wybrać opcję Bulb, dzięki której zyskujemy możliwość fotografowania z długimi czasami naświetlania. Ta opcja szczególnie przypadnie do gustu użytkownikom, którzy chcą wykonywać nocną fotografię lub zdjęcia z ciekawymi efektami, na przykład malowanie światłem. Ponadto, na obudowie znajdziemy małe lusterko, które w połączeniu z szerokokątnym obiektywem, pomoże w wykonywaniu zdjęć typu selfie. Model Lomo'Instant korzysta z filmów Fujifilm Instax Mini.

Edycja specjalna jest już dostępna w sprzedaży w cenie około 150 euro. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przykładowych wykonanych najnowszym aparatem Lomo'Instant Honolulu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Więcej o aparacie i samym zestawie możecie dowiedzieć się ze strony shop.lomography.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
2
Powiązane artykuły