Lomo'Instant Honolulu – wakacyjna odsłona popularnej serii

0

Autor: Michał Chrzanowski

2 Maj 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Lomo'Instant Honolulu to kolejna limitowana edycja popularnych aparatów natychmiastowych firmy Lomography. Nowa odsłona jest inspirowana plażami i kulturą surferów.

Lomo'Instant Honolulu to kolejny ciekawa propozycja zaprezentowana przez firmę Lomography. Model Honolulu został pokryty jasną naturalną skórą, na którą naniesiono detale kojarzące się z wakacjami. Jak podkreśla producent, inspiracja takiego designu pochodziła z wyjątkowych plaż jednego z najpiękniejszych miejsc świata - Honolulu.

„Aparat dzięki jasnym odcieniom oraz detalom kojarzącym się z palmami wygląda bardzo świeżo i wakacyjnie. Ponadto dołączamy do niego akcesoria, dzięki którym wykonacie wyjątkowe i kreatywne zdjęcia natychmiastowe” - mówią projektanci firmy Lomography.

Limitowana edycja składa się z aparau Lomo'Instant wyposażonego w szerokokątny obiektyw o ekwiwalencie 27 mm i świetle f/8, na który zamocujemy różnego rodzaju konwertery. W zestawie znajdziemy również szkło Fisheye, które zapewnia pole widzenia wynoszące 170 stopni, obiektyw o ekwiwalencie 35 mm, który może sprawdzić się na przykład w fotografii życia ulicy, krajobrazowej czy nawet portretowej oraz konwerter makro, dzięki któremu zbliżymy się do fotografowanego obiektu na odległość około 15 cm. Ponadto, producent dołącza żelowe nakładki na lampę błyskową (niebieską, czerwoną, fioletową i żółtą), karty demonstrujące różne techniki fotografowania oraz instrukcję obsługi.

Aparat posiada również wbudowaną lampę błyskową. Możemy ją wyzwalać automatycznie, manualnie lub wybrać opcję Bulb, dzięki której zyskujemy możliwość fotografowania z długimi czasami naświetlania. Ta opcja szczególnie przypadnie do gustu użytkownikom, którzy chcą wykonywać nocną fotografię lub zdjęcia z ciekawymi efektami, na przykład malowanie światłem. Ponadto, na obudowie znajdziemy małe lusterko, które w połączeniu z szerokokątnym obiektywem, pomoże w wykonywaniu zdjęć typu selfie. Model Lomo'Instant korzysta z filmów Fujifilm Instax Mini.

Edycja specjalna jest już dostępna w sprzedaży w cenie około 150 euro. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przykładowych wykonanych najnowszym aparatem Lomo'Instant Honolulu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Więcej o aparacie i samym zestawie możecie dowiedzieć się ze strony shop.lomography.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
19
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Nikon Z6 II i Z7 II - małe, duże zmiany
Nikon Z6 II i Z7 II - małe, duże zmiany
Słuchając głosu użytkowników, Nikon wzbogaca nowe korpusy o funkcje, których brakowało fotografom w pierwszej generacji bezlusterkowych modeli Z. Czy to jednak...
1
0
Powiązane artykuły