Panasonic Lumix GF8 - styl, jakość i funkcja autoportretów

0
Michał Chrzanowski
15 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
16-megapikselowa matryca, wydajny autofokus oraz dotykowy i odchylany do pozycji selfie ekran, to tylko kilka rozwiązań, w które wyposażono zaprezentowanego dziś Panasonica Lumix GF8.
Panasonic Lumix GF8 to następca zaprezentowanego nieco ponad rok temu modelu GF7. Podobnie jak jego poprzednik został wyposażony w 16-megapikselową matrycę Digital Live MOS, wspomaganą procesorem obrazu Venus Engine. Taki duet pozwoli na fotografowanie w zakresie ISO 200-25600 (rozszerzalne do ISO 100-25600) z prędkością około 6 kl./s. Jak zapewnia producent, zdjęcia RAW i JPEG wykonane nawet na wyższych czułościach mają charakteryzować się dobrą jakością oraz szczegółowością obrazu.

Nowy model - podobnie jak jego starszy brat - posiada 3-calowy i dotykowy ekran o rozdzielczości 1040 tys. punktów, który możemy odchylić o 180 stopni do pozycji selfie. Wtedy też aparat automatycznie uruchomi tryb autoportretu Self Shot Mode. Oferuje on wiele funkcji, które pozwolą jeszcze efektowniej wykonywać popularne zdjęcia selfie. Przykładowo będziemy mogli skorzystać z opcji Beauty Retouch, która nie tylko poprawi koloryt i wygładzi fakturę skóry, lecz także wybieli zęby czy poprawi makijaż. Poza tym możemy skorzystać także z wielu filtrów artystycznych pozwalających łatwo nadać zdjęciom indywidualny styl - od retro przez nasyconą kolorystykę, a na monochromie skończywszy. Możliwe jest również jednoczesne rejestrowanie tego samego ujęcia z filtrem i bez filtra, aby później porównać wyniki i wybrać lepszą wersję.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Aparat został wyposażony w szybki i precyzyjny autofokus oparty na detekcji kontrastu. Poza tym oferuje kilka ciekawych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. AF wykryje nie tylko twarz, lecz także oczy portretowanej osoby, dzięki czemu wykonywanie zdjęć - w tym selfie - ma być jeszcze bardziej efektywne. Zaprezentowany aparat umożliwia także rejestrowanie obrazu w jakości Full HD (1920 x 1080) z prędkością 60p, 50p, 30p, 25p i 24p. Materiał nagramy w formatach MPEG-4, H.264 i AVCHD. Co więcej, dzięki opcji Snap Movie Mode będziemy w stanie zapisać 2,4,6 lub 8 sekund ruchomego obrazu, który za pomocą wbudowanej łączności Wi-Fi prześlemy na różnego rodzaju portale społecznościowe.

Panasonic Lumix GF8 będzie dostępny w kolorach srebrnym, brązowym, różowym i białym z wykończeniami w dotyku przypominającymi skórę. Jak na razie producent nie podał dokładnej daty, kiedy aparat pojawi się w sprzedaży. Również cena pozostaje nieznana. Więcej informacji o nowym modelu możecie znaleźć na stronie www.panasonic.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły