Czy legenda powróci?

Czy legenda powróci?
Czy w najbliższym czasie będziemy świadkami powrotu popularnej marki aparatów? Wszystko na to wskazuje, ponieważ jedna z rosyjskich firm ma w planach reaktywację marki Zenit.
Rosyjska firma Rostec planuje wskrzesić legendarną markę aparatów Zenit - taką informację ujawnił dyrektor komunikacji firmy, Vasily Brovko. ”Zenit jest marką, która dobrze wpisuje się we współczesne realia fotografii. Jest produktem bardzo wysokiego popytu, na który byłoby ogromne zapotrzebowanie. Chcemy, aby aparaty spod znaku Zenit były luksusowymi urządzeniami - analogicznie jak modele Leica” - powiedział Vasily Brovko.

Jak na razie są to jedyne informacje o potencjalnej reaktywacji marki Zenit. Jednak więcej szczegółów może być z czasem opublikowanych na stronie rostec.ru. Firma Rostec jest głównym właścicielem fabryki w Krasnogorsku. To właśnie tam produkowanych była większość Zenitów. Konstrukcyjnie Zenit wywodził się z niemieckiego aparatu dalmierzowego Leica II. Pierwsze wersje aparatu były modyfikacją aparatu Zorkij, w którym zastąpiono górną jego część układem z lustrem i pryzmatem.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1