WertelOberfell Epochs. Obudowy do Lumiksa GM1 z drukarek 3D

0
Michal Grzegorczyk
16 Październik 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Projektanci z niemieckiego biura WertelOberfell oficjalnie zaprezentowali serię obudów Epochs do aparatu Panasonic Lumix GM1. Ich elementy zostały stworzone za pomocą drukarek 3D. Jeśli dynamika rozwoju tej branży nie zmieni się, być może już wkrótce każdy będzie mógł zrealizować podobny projekt we własnym zakresie.
Zobacz wszystkie zdjęcia (0)

Ciekawe, nietypowe obudowy aparatu Panasonic Lumix GM1 zobaczyliśmy po raz pierwszy na targach Photokina (pisaliśmy o nich w artykule "Panasonic Lumix GM5 i nowe obiektywy - pierwsze wrażenia"). Wtedy były opisane jako "studium projektu" i nie bardzo było wiadomo kto stoi za tym pomysłem. Sprawa się wyjaśniła, gdy na swojej stronie internetowej obudowami pochwaliło się niemieckie biuro projektowe WertelOberfell. Seria nazwana Epochs nawiązuje do trzech stylów: secesji, modernizmu i digitalizmu. Na razie nie wiadomo, czy małe Lumiksy będą dostępne od razu w zmodyfikowanych wersjach, czy obudowy będzie można dokupić osobno. Nie są też znane żadne ceny.

Obudowy WertelOberfell Epochs powstały na drukarkach 3D. Branża "druku przedmiotów" rozwija się na naszych oczach z taką dynamiką, że być może już wkrótce każdy będzie mógł zrealizować podobny projekt we własnym zakresie. A jeśli będzie chciał, po prostu kupi od WertelOberfell odpowiedni program.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
18
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)