Sigma dp1 Quattro

Autor: Michal Grzegorczyk

12 Wrzesień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Zgodnie z zapowiedziami z targów CP+ koncern Sigma zaprezentował drugi aparat z serii dp Quattro. To model dp1 wyposażony w szerokokątny obiektyw o ogniskowej 19 mm.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Seria kompaktów Sigma dp Quattro została zaprezentowana na targach CP+ na początku tego roku. Już w chwili premiery było wiadomo, że pojawią się trzy modele różniące się ogniskową obiektywu. Wtedy pokazano model dp2 z obiektywem 45 mm (ekwiwalent), dziś przyszla pora na model dp1. Zastosowano w nim szerokokątny obiektyw o ogniskowej 19 milimetrów (małoobrazkowy ekwiwalent to 28 milimetrów) i świetle f/2,8.

Funkcjonalność aparatu, projekt obudowy, jego funkcje i podzespoły nie zmieniły się w stosunku do modelu dp2. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do naszego testu tego aparatu. W tym miejscu przypominamy jedynie czym różni się nowy sensor Quattro od Foveonów poprzedniej generacji: W poprzednich wersjach matrycy tego typu mieliśmy do czynienia z trzema warstwami o takiej samej rozdzielczości odpowiedzialnymi za rejestrację trzech kolorów RGB. W nowej matrycy Foveon X3 "Quattro" górna warstwa ma rozdzielczość 19,6 megapikseli (i taki rozmiar mają ostatecznie zdjęcia bez interpolacji), natomiast dwie niższe warstwy mają rozdzielczość 4,9 megapikseli każda. Według Sigmy stosunek liczby pikseli wynoszący 4:1:1 z jednej strony utrzyma zalety dotychczasowych Foveonów, a z drugiej pozwoli przyspieszyć obróbkę zdjęć i zredukować poziom zaszumienia obrazu (ostatnia generacja Foveonów miała po trzy matryce o rozdzielczości 15 mp każda).

Na razie nie wiemy kiedy Sigma dp1 Quattro trafi do sklepów, ani ile będzie kosztować

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Grudniowe promocje Canon w sklepie Fotoforma.pl
Grudniowe promocje Canon w sklepie Fotoforma.pl
Sklep Fotoforma.pl Pro Partner Canon informuje o szeregu promocji na wybrane aparaty i obiektywy i akcesoria. Wybierz produkty świadomie u autoryzowanego i jednego z największych...
7
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)