Canon EOS-1D X i EOS-1D C - nota serwisowa

Na stronie firmy Canon pojawiła się nota serwisowa dotycząca dwóch profesjonalnych lustrzanek: EOS-1D X i EOS-1D C. Chodzi o "nierównomierne rozprowadzenie smaru w mechanizmie napędowym".

Na stronie firmy Canon pojawiła się nota serwisowa dotycząca dwóch profesjonalnych lustrzanek: EOS-1D X i EOS-1D C. Producent pisze: ustaliliśmy, że w wyniku nierównomiernego rozprowadzenia smaru w mechanizmie napędowym w przypadku niewielkiej liczby urządzeń wymienionych poniżej mogą z czasem wystąpić następujące objawy:
  • Mechanizm AF szuka ostrości, ale nie może jej zablokować na obiekcie. (Jest to powodowane przez bardzo małe cząsteczki powstające podczas zużywania się elementów urządzenia wskutek nierównomiernego rozprowadzenia smaru, o którym mowa powyżej).
  • Obraz widoczny w wizjerze jest "rozmazany" i "niestabilny". (Dochodzi do tego w miarę zużywania się elementów urządzenia).
Feralne egzemplarze będą mogły być poddane bezpłatnej naprawie po 24 czerwca 2013 roku.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
0
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4