Canon EOS-1D X i EOS-1D C - nota serwisowa

Na stronie firmy Canon pojawiła się nota serwisowa dotycząca dwóch profesjonalnych lustrzanek: EOS-1D X i EOS-1D C. Chodzi o "nierównomierne rozprowadzenie smaru w mechanizmie napędowym".

Na stronie firmy Canon pojawiła się nota serwisowa dotycząca dwóch profesjonalnych lustrzanek: EOS-1D X i EOS-1D C. Producent pisze: ustaliliśmy, że w wyniku nierównomiernego rozprowadzenia smaru w mechanizmie napędowym w przypadku niewielkiej liczby urządzeń wymienionych poniżej mogą z czasem wystąpić następujące objawy:
  • Mechanizm AF szuka ostrości, ale nie może jej zablokować na obiekcie. (Jest to powodowane przez bardzo małe cząsteczki powstające podczas zużywania się elementów urządzenia wskutek nierównomiernego rozprowadzenia smaru, o którym mowa powyżej).
  • Obraz widoczny w wizjerze jest "rozmazany" i "niestabilny". (Dochodzi do tego w miarę zużywania się elementów urządzenia).
Feralne egzemplarze będą mogły być poddane bezpłatnej naprawie po 24 czerwca 2013 roku.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8