Canon EOS 5D Mark II wycofany z produkcji

Autor: Patrycja Tuszyńska

27 Grudzień 2012
Artykuł na: minutę
Czas jednej z najpopularniejszych i najbardziej przełomowych lustrzanek na rynku dobiegł końca. Canon oficjalnie poinformował o wycofaniu modelu EOS 5D Mark II z produkcji.
Canon EOS 5D Mark II

Canon EOS 5D Mark II zatrząsł rynkiem lustrzanek, kiedy został zaprezentowany we wrześniu 2008 roku. Pełnoklatkowa lustrzanka z 21,1-megapikselową matrycą była pierwszą z linii EOS, która oferowała możliwość nagrywania wideo. Jako pierwszy aparat została użyta przy kręceniu wysokobudżetowych filmów i seriali, jak Iron Man 2 czy Dr House. Model 5D Mark II był na tyle popularny, że tuż po pojawieniu się na rynku jego następcy - modelu 5D Mark III, Canon postanowił kontynuować jego produkcję. Jednak kilka dni temu lustrzanka została wpisana na listę sprzętu wycofanego z produkcji.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
9
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły