Godox V1 Pro - więcej możliwości i wygodniejsza obsługa

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Styczeń 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Godox prezentuje ulepszoną wersję mocnej lampy błyskowej V1. Model Pro oferuje dodatkowy moduł światła wypełniającego, fizyczny przełącznik trybu TTL, poprawione chłodzenie i możliwość ładowania przez USB-C.

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce informuje o premierze nowych lamp błyskowych Godox V1Pro.

Godox V1Pro - najważniejsze cechy:

  • energia błysku: 76 Ws,
  • odpinany moduł błyskowy SU-1 (światło wypełniające),
  • do 100 błysków na pełnej mocy w serii (poprawione chłodzenie),
  • fizyczny przełącznik trybów TTL i manual,
  • okrągły palnik z magnetycznym mocowaniem na akcesoria,
  • światło modelujące LED (10-stopniowa regulacja mocy),
  • akumulator litowy 7.2V/2980 mAh (możliwość ładowania także USB-C),
  • około 500 błysków na pełnej mocy na 1 ładowaniu,
  • dostępne wersje: Canon, Nikon, Sony, Fuji, Olympus/Panasonic.

Dodatkowy moduł błyskowy

Więcej źródeł światła to więcej możliwości. Lampa V1Pro dysponuje modułem światła wypełniającego SU-1, dzięki czemu jedna lampa V1Pro może płynnie służyć zarówno jako źródło światła odbitego jak i wypełniającego w tym samym czasie. Moduł SU-1 można w każdej chwili zdemontować w razie potrzeby.

Wygodna praca

Bazując na doświadczeniach fotografów, w V1Pro zastosowano fizyczny przełącznik pomiędzy trybami TTL i manualnym. Nie ma szybszej metody na zmianę trybu pracy podczas sytuacji, w której liczy się każda sekunda. Lampa V1Pro oferuje dwa sposoby ładowania akumulatora. Za pomocą ładowarki VC26 (w zestawie) lub za pomocą uniwersalnego gniazda USB-C. Dzięki temu akumulator łatwo da się naładować w każdych warunkach. Gdy wymagane jest jeszcze dłuższe działanie, np. w sesjach plenerowych, V1Pro jest kompatybilne z dodatkowymi źródłami zasilania, takimi jak power pack Godox Propac P960.

Okrągły palnik

Unikalna konstrukcja palnika zapewnia równomierne i bardziej miękkie efekty świetlne niż w lampach z palnikiem prostokątnym. V1Pro nawet bez dodatkowego zmiękczenia zapewni bardziej przyjemne dla oka światło i delikatne cienie. Dodatkową zaletą V1Pro jest magnetyczne mocowanie akcesoriów. Zestaw AK-R1 (dostępny osobno) zawiera modyfikatory takie jak:  kopułka dyfuzyjna, grid, snoot czy wrota. Wszystkie z możliwością szybkiego montażu i grupowania. Do V1 Pro można zamontować także nakładkę projekcyjną do lamp błyskowych Godox AK-R21.

Światło modelujące LED

Wyposażona w 10-stopniową regulację światła modelującego, V1 Pro pozwala na wizualizację efektów bez konieczności robienia zdjęcia testowego. Światło modelujące jest też przydatne np. w ciemnym studiu do wspomagania ostrzenia.

Wyzwalanie radiowe

Godox V1Pro obsługuje bezprzewodową transmisję systemu Godox X 2.4 GHz, umożliwiając integrację z innymi urządzeniami Godox. Lampa V1Pro w trybie nadajnika może prócz samodzielnego błyskania sterować innymi lampami Godox. W trybie odbiornika, po umieszczeniu jej np. na statywie, może być kontrolowana za pomocą innej lampy lub nadajnika Godox. Dzięki temu, budowa zaawansowanych schematów oświetleniowych i planów zdjęciowych z wieloma źródłami światła jest wyjątkowo prosta i intuicyjna.

Cena i dostępność

Cena i dostępność lamp Godox V1 Pro zostanie podana wkrótce.

Lampy będzie można nabyć w oficjalnym sklepie Godox.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)